0
محتویات سبد خرید

  • 67
  • 1955 مرتبه
معرفی سرویس Failover Clustering در ویندوز سرور 2012 برای سرویس دهی به کاربران مینی کامپیوتر

معرفی سرویس Failover Clustering در ویندوز سرور 2012 برای سرویس دهی به کاربران مینی کامپیوتر

10 اسفند 1400

در بخش قبلی در سایت مینی کامپیوتر دات آی آر به سرویس NLB برای پاسخ‌گویی به نیاز کاربران مینی کامپیوتر اشاره کردیم و گفتیم زمانی از این سرویس استفاده می کنیم که داده‌های ثبت شده توسط کابران مینی کامپیوتر‌ها مرتب در حال تغییر نباشند به‌همین دلیل مایکروسافت سرویس دیگری به‌نام Failover Clustering را برای انجام درخواست‌های کاربران مینی کامپیوتر ارائه داده است که می‌تواند همان قابلیت‌های کلاسترینگ را برای سرویس‌ها و نرم افزارهایی ارائه دهد که داده‌های آنها دائماً در حال تغییر هستند.

فهرست مطالب:

معرفی سرویس Failover Clustering
سرویس Failover Clustering به عنوان یک گروهی از سرور‌های مستقل برای خدمت به کاربران شبکه‌های مبتنی بر مینی کامپیوتر می‌باشد که این سرور‌ها با هم کار می‌کنند تا دسترس‌پذیری و مقیاس پذیری رول‌های کلاستر (clustered roles) که قبلاً به آن‌ها نرم افزار‌های کاربردی یا سرویس‌های کلاستر می‌گفتند را افزایش دهد.

این سرور‌ها به گونه‌ای پیکربندی می‌شدند که از به‌وجود آمدن هرگونه خطا (Failure) در سرورها جلوگیری می‌کنند و در صورت بروز Failure در سرورها سرویس دهی به مینی کامپیوتر‌ها از بین نرفته و کاربران مینی کامپیوتر‌ها همچنان می‌توانند از سرویس‌ها استفاده کنند. سرور‌های کلاستر یا همان نود‌ها از طریق کابل‌های فیزیکی یا نرم افزار به هم متصل شده‌اند.

اگر یکی یا تعداد بیشتری از نود‌های کلاستر از سرویس‌دهی به‌ کاربران مینی کامپیوتر خارج شوند یا در اصطلاح fail شوند، سایر نود‌ها شروع به پاسخ‌گویی به خواسته‌های کاربران مینی کامپیوتر می‌کنند به این صورت که بلافاصله یک نود دیگر جایگزین نود مورد نظر و رول تعریف شده می‌شود و در لفظ فنی، سرور جدید بر روی سرور قدیمی Fail Over می کند.

علاوه بر این نظارت بر روی رول‌های کلاستر انجام می‌شود تا بررسی شود که آیا آن‌ها نیاز کاربران مینی کامپیوتر را به‌درستی انجام می‌دهند یا خیر. در صورتی که رول‌ها به کاربران مینی کامپیوتر‌ها سرویس‌دهی نکنند برای راه انداختن کار مینی کامپیوتر‌ها دوباره راه‌اندازی می‌شوند یا به نود دیگری منتقل می‌شوند که به آن Fail Over می‌گویند.

این سرویس دارای قابلیت (Cluster Shared Volume(CSV می‌باشد تا یک فضای نام توزیع شده و سازگار را برای رول‌های کلاستر فراهم کند تا آن‌ها به حافظه اشتراکی از تمام نود‌ها برای انجام درخواست‌های کاربران مینی کامپیوتر‌ها دسترسی داشته باشند. در این حین کاربران مینی کامپیوتر‌ها که از سرویس‌ها استفاده می‌کنند تنها لحظه‌ای ممکن است احساس کنند که مشکلی در ارتباط بین مینی کامپیوتر‌ها و سرور به‌وجود آمده است و نتیجه Fail Over شدن به سرعت برای کاربران مینی کامپیوتر قابل لمس خواهد بود.
 

معرفی سرویس Failover Clustering در ویندوز سرور 2012

 

مینی کامپیوتر مشهد، مینی کامپیوتر برای بازی، مینی کامپیوتر چیست، ساخت مینی کامپیوتر، سایت مینی کامپیوتر، مینی کامپیوتر i7، قیمت مینی کیس، قیمت مینی کیس hp، بهترین تین کلاینت، تفاوت تین کلاینت و مینی پی سی، راهنمای خرید تین کلاینت، فروش مینی کامپیوتر صنعتی، قطعات تین کلاینت، راهنمای خرید مینی کیس استوک، قیمت مینی کامپیوتر اچ پی، نصب ویندوز روی تین کلاینت، قیمت مینی کیس i5، قیمت مینی کیس استوک، مینی کیس hp core i5، قیمت مینی کیس hp 8300