0
محتویات سبد خرید

معرفی کلاسترینگ سرورها برای اجرای درخواست های مینی کامپیوتر ها و مزایای آن

معرفی کلاسترینگ سرورها برای اجرای درخواست های مینی کامپیوتر ها و مزایای آن

فهرست مطالب:

تکنولوژی کلاسترینگ در شبکه ای از مینی کامپیوترها

مزایای سرویس های کلاسترینگ

تکنولوژی کلاسترینگ در شبکه ای از مینی کامپیوترها چیست؟

سرور کلاستر به گروهی از سرورهای مستقل شامل دو یا بیشتر از یک سرور گفته می شود که سرویس های کلاسترینگ را برای درخواست های مینی کامپیوتر ها اجرا می کنند و با هم به عنوان یک سیستم مستقل کار می کنند. سرور کلاستر دسترسی بالا به برنامه های مینی کامپیوترها، مقیاس پذیری، مدیریت منابع شبکه و مدیریت برنامه ها را برای مینی کامپیوتر درون شبکه را فراهم می کند.
سرویس کلاسترینگ بیشتر در شرکت ها و سازمان هایی به کار می رود که برنامه های سرورها و مینی کامپیوتر های آن ها تحت هر شرایطی باید اجرا شود و در حالت اجرا باقی بماند.
هدف از ایجاد سرور کلاستر در شبکه می تواند حفظ دسترسی مینی کامپیوتر ها به برنامه ها و منابع شبکه در هنگام بروز خطاهای احتمالی در سرور می باشد. اگر یکی از سرورها در سرور کلاستر به خاطر بروز خطا یا تعمیرات قابل دسترس برای مینی کامپیوتر های شبکه نباشد، برنامه ها و منابع به یک سرور آماده دیگر موجود در سرور کلاستر برای اجرای درخواست های مینی کامپیوتر منتقل می شود.
برای سیستم های کلاسترینگ در شبکه های مبتنی بر مینی کامپیوتر از واژه در دسترس بودن بالا (High Availability) بجای تلورانس خطا (Fault-tolerant) استفاده می شود، چرا که تکنولوژی تلورانس خطا به یک سطح بالایی از انعطاف پذیری و بازیابی برای شبکه هایی از جنس مینی کامپیوتر نیاز دارد.

سرورهایی با قابلیت تلورانس خطا معمولاً یک درجه بالایی از فراوانی سخت افزاری به همراه نرم افزارهای ویژه نیاز دارند تا یک بازیابی تقریباً آنی را برای بروز هر خطای نرم افزاری یا سخت افزاری مستقل در شبکه هایی که از مینی کامپیوتر ها استفاده می کنند، فراهم کنند. هزینه های آماده سازی سرورهایی با تلورانس خطا به طور قابل ملاحظه ای بیشتر از هزینه های کلاسترینگ در شبکه های مبتنی بر مینی کامپیوتر می باشد به این دلیل که سازمان ها باید برای داشتن سخت افزار اضافی پول خرج کنند تا این سخت افزار تا بروز خطایی در مینی کامپیوتر های شبکه منتظر بماند.

درواقع سرویس کلاسترینگ عملیات ثابت و بدون توقف را برای اجرای کلیه درخواست های کاربران مینی کامپیوتر ها را تضمین نمی کند، بلکه فقط در دسترس بودن مناسب برای لحظات بحرانی ترافیک شبکه ای را فراهم می کند. سرویس های کلاسترینگ می توانند برنامه ها، منابع شبکه و درخواست های ارسال شده از طرف مینی کامپیوتر ها را نظارت کنند و به طور خودکار وضعیت های اعلان خطا را در شبکه ای از جنس مینی کامپیوتر شناسایی و بازیابی کنند. بنابراین روش کلاسترینگ انطاف پذیری در مدیریت کارها و در دسترس بودن کلی سیستم را برای کاربران مینی کامپیوتر های موجود در شبکه بهبود می بخشد.

کلاسترینگ با مینی کامپیوتر


مزایای سرویس های کلاسترینگ بویژه در شبکه ای با کلاینت هایی از نوع مینی کامپیوتر ها عبارت اند از:


• در دسترس بودن بالا سرور برای مینی کامپیوتر ها: با وجود قابلیت کلاسترینگ برای اجرای درخواست های مینی کامپیوتر ها درشبکه مالکیت منابعی مثل دیسک درایورها و آدرس های آی پی به طور خودکار از یک سرور ناموفق به یک سرور دیگر انتقال می یابد. هنگامی که یک سیستم یا برنامه در سیستم کلاسترینگ از کار می افتد، نرم افزار کلاستر آن برنامه ناموفق را بر روی یک سرور جدید دوباره راه اندازی می کند تا به نیازهای مینی کامپیوتر ها پاسخ دهد و در طول این فرآیند کاربران مینی کامپیوتر تنها یک مکث لحظه ای را تحمل می کنند.
• Failback سرور در هنگام بروز خطا توسط درخواست های مینی کامپیوتر ها: زمانی که سروری قادر به ارائه سرویس برای درخواست های مینی کامپیوتر ها نباشد اما دوباره به کار افتد، باقی سرورها آگاه می شوند و روند عادی دوباره ادامه خواهد یافت که به این عمل Failback گفته می شود.
• توان مدیریتی سرورها برای کنترل مینی کامپیوتر های موجود در شبکه: می توانید از قابلیت مدیریت کلاستر برای مدیریت برنامه های در حال اجرا در کلاسترینگ استفاده کنید. حتی می توان برنامه ها و داده های مختلفی را در بین سرورهای مختلف جابجا کرد که در نتیجه حجم کاری سرورها برابر می شود. همچنین می توان وضعیت کلاستر، همه مینی کامپیوتر ها و منابع را از هر جایی در شبکه نظارت کرد.
• مقیاس پذیری در هنگام افزایش بار ناشی از پردازش مینی کامپیوتر ها: هنگامی که بار کلی بر روی یکی از سرورهای کلاستر بیشتر از حد معمول شود، می توان سرورهای دیگری را اضافه کرد تا به درخواست های رسیده از مینی کامپیوتر ها پاسخ دهند.

منبع:

b2n

مینی کامپیوتر چیست، قیمت تین کلاینت، مینی کیس hp، مینی کیس hp دیجی کالا، مینی کیس استوک، خرید مینی کیس استوک، مینی کامپیوتر چیست، مینی لپ تاپ دیجی کالاريال،تین کلاینت، کیس کامپیوتر، مینی کیس hp 8200، مشخصات مینی کیس hp، مینی کیس hp 800 g1، مینی کیس hp 8300، مینی کیس hp 8000، مینی کیس hp 6300، مینی کیس hp 8400، کامپیوتر کوچک ایسوس، قیمت فن کامپیوتر، قیمت فن کامپیوتر،مینی کیس گیمینگ، لوازم جانبی کامپیوتر، Mini PC Intel