0
محتویات سبد خرید

مقالات مینی کامپیوتر

  • 65
  • 1419 مرتبه
مفاهیم مربوط به سرویس NLB در ویندوز سرور 2012 برای پاسخگویی به کاربران مینی کامپیوتر

مفاهیم مربوط به سرویس NLB در ویندوز سرور 2012 برای پاسخگویی به کاربران مینی کامپیوتر

30 دی 1400

فهرست مطالب:

معرفی سرویس NLB در ویندوز سرور 2012 برای پاسخگویی به کاربران مینی کامپیوتر

سرویس Network load balancing یکی از قابلیت های ویندوز سرور است که به کاربران مینی کامپیوتر این امکان را می دهد که مجموعه ای از سرور ها را در قالب گروه در کنار هم قرار بدهند که یک سرویس یکسان را برای درخواست های انواع مینی کامپیوتر ها ارائه می دهند، اما برای کاربران مینی کامپیوتر ها همه این سرور ها به عنوان یک سرور دیده می شود و کاربر مینی کامپیوتر از مشاهده سایر سرور ها ناتوان است. گروهی که برای عضو شدن سرورها در ویندوز سرور 2012 ایجاد می شود را در اصطلاح به عنوان NLB یا cluster می شناسند، هر کدام از سرور هایی که به این گروه اضافه می شوند به عنوان یک Host یا Node شناخته می شوند. هدف از ارائه سرویسی به نام NLB هم بالا بردن دسترسی پذیری کاربران مینی کامپیوتر ها و هم مقیاس پذیری سرویس هایی است که روی Node های یک NLB cluster قرار گرفته اند، است.
سرویس NLB با دریافت کردن درخواست های مینی کامپیوتر ها و توزیع کردن این درخواست ها در بین دو یا بیش از دو سروری که در یک NLB cluster قرار دارند هم دسترسی پذیری سایر مینی کامپیوتر ها و هم مقیاس پذیری سرویس دهی را بالا می برد. بیشترین استفاده ای که از NLB Cluster می شود در وب سایت ها و نرم افزارهای کاربردی تحت وبی است که در سطح سازمان های مبتنی بر مینی کامپیوتر استفاده می شود، در چنین حالتی در اصطلاح فنی یک Web Farm ایجاد کرده اید.
اولین گامی که NLB برای بالا بردن دسترسی پذیری سرویس به کاربران مینی کامپیوتر ارائه می دهد این است که با استفاده از شناسایی سرورهای مشکل دار دیگر درخواست مینی کامپیوتر را به سمت این سرورها ارسال نمی کند و درخواست های جدید مینی کامپیوتر برای سرورهای فعال مجموعه ارسال می شوند، بدین ترتیب هیچ کدام از مینی کامپیوتر ها متوجه بروز مشکل در یکی از سرور ها نمی شوند و سرویس دهی به مینی کامپیوتر ها همچنان ادامه پیدا می کند. در واقع NLB قابلیت شناسایی و سپس از مدار خارج کردن سرورهای غیر فعال مجموعه را دارد. دومین گامی که NLB برای بالا بردن مقیاس پذیری ارائه می دهد این است که گروهی از سرورها درخواست های کاربران مینی کامپیوتر را مدیریت و پاسخگویی می کنند و در نتیجه تعداد درخواست های از طرف مینی کامپیوتر ها که می توان در لحظه پاسخگو بود بیشتر از یک سرور تنها خواهد بود. همچنین با گسترش پیدا کردن سرویس مورد نظر و بالا رفتن تعداد درخواست های کاربران مینی کامپیوتر می توانید یک سرور جدید را به مجموعه NLB cluster اضافه کنید و بار کاری را بین سرورهای بیشتری تقسیم کنید.
یکی از مهمترین نکاتی که باید درباره NLB بدانید این است که درخواست های هر مینی کامپیوتر بصورت مستقیم فقط و فقط برای یکی از سرورهای مستقر در NLB cluster ارسال می شود، به این معنی که مینی کامپیوتر فقط از قدرت پردازشی، حافظه و منابع ذخیره سازی یکی از سرورهای موجود در NLB cluster استفاده خواهد کرد و سرورهای دیگر درگیر پردازش این درخواست مینی کامپیوتر نخواهند شد. لازم به ذکر است که در یک NLB Cluster هر کدام از نود ها بصورت مستقل کار می کنند و هیچ دسترسی به منابع موجود بر روی سرورهای دیگر ندارند و نمی توانند بر روی سرورهای دیگر تغییرات ایجاد کنند، بنابراین تغییرات یک سرور بر روی سایر سرورها تاثیری نخواهد داشت. واژه ای که برای تشریح کردن این فرآیند بکار می رود این است که شما از NLB برای Stateless Application ها استفاده می کنید، شما نمی توانید از NLB برای Statefull Application ها استفاده کنید.
 

مفاهیم مربوط به سرویس NLB در ویندوز سرور 2012 برای پاسخگویی به کاربران مینی کامپیوتر

 

 

مینی کامپیوتر برای بازی، مینی کیس، مینی کیس استوک، مزایا و معایب مینی کیس، مینی کیس خالی، مینی کیس نو، مینی کیس قیمت، آیا مینی کیس برای بازی خوب است، مینی کیس چیست، مینی کامپیوتر صنعتی، قیمت مینی پی سی گیمینگ، بهترین مینی کامپیوتر، مینی پی سی گیمینگ msi trident x، خرید مینی کیس، قیمت مینی کامپیوتر، مینی کامپیوتر core i7، مینی کامپیوتر قیمت، مینی کامپیوتر چیست، سایت مینی کامپیوتر، بهترین مینی کامپیوتر