کاربر گرامی خوش آمدید   ... ( ورود به حساب کاربری  \ ثبت‌نام  )
امروز: پنج شنبه 25 شهریور ماه 1400 ساعت: 

مینی کامپیوتر

مینی کامپیوترها جایگزین مناسب برای مینی کیس ها

  • وضعیت
  • جدیدترین
  • پربازدیدترین
  • پرفروشترین
  • ارزانترین
  • گرانترین

پرسش های متداول در زمینه مینی کیس ها

1- فاقد هرگونه قطعه مکانیکی مانند فن وهارد HDD در داخل خود هستند . 2- از لحاظ مصرف انرژی خیلی پایین تر از می نی کیس ها می باشند 3- خرابی کمتر در مقابل ضربه (نداشتن هارد HDD )

پشتیبانی رایگان، سرعت بالاتر، هزینه پایین تر، امنیت بالاتر و جاگیری کمتر از مهم ترین مزایای مینی کامپیوترها هستند.

امروزه می توان گفت هرکجا شبکه ای از کامپیوتر ها وجود داشته باشد به سرعت در حال جایگزین شدن با مینی کامپیوترها را دارد زیرا 1-مینی کامپیوتر تمام مزیت یک پی سی یا می نی کیس را در سایز کوچکتر وکم مصرف تردارد. 2-به دلیل وجود نرم افزار های مدیریتی مخصوص مینی کامپیوترها و ویژگی مدیریت متمرکز پشتیبانی مینی کامپیوترها بسیار آسان تراست 3-قابل کنترل بودن تمام پورت های مینی کامپیوتر وهمچنین فریز بودن هارد که از ویروسی شدن جلوگیری می کند

مقایسه قدرت یک مینی کامپیوتر با یک مینی کیس قابل قبول نیست زیرا هر مینی کامپیوتر بنا به رسالت مربوط به خود وبه منظور کاهش هزینه های مشتریان ساخته و طراحی شده است. مثلا مینی کامپیوتر رسالت اداری دارد و برای کارهای گرافیکی طراحی نشده است و همین ویژگی مینی کامپیوتر ها سبب شده است مشتریان هزینه های اضافی غیر ضروری نپردازند و مینی کامپیوتر مربوط به کاربری خود را انتخاب و خریداری نمایند.پس بنا براین مقایسه قدرت مینی کامپیوتر و مینی کیس درحالت کلی منطقی نیست . لازم به ذکر است که مینی کامپیوتر های بسیار قوی هم موجود می باشد که از اخرین نسل سی پی یو ها و جی پی یو ها و رم و هارد اخرین رده پشتیبانی می کند و قدرتی استثنایی دارد.

بله. مینی کامپیوتر ها هم به مانند مینی کیس ها یک کامپیوتر هستند که از معماری فون نویمان پیروی می کنند.بنا براین این که از نظرتوان و طول عمر مورد مقایسه قرار گیرند غیر منطقی نیست. متوسط مصرف یک مینی کامپیوتر 60 وات و یک مینی کیس 480 وات است وچنان چه یک قیاس عددی انجام دهیم به طبع به طور کلی مصرف میانگین یک مینی کیس 8 برابر یک مینی کامپیوتر است واز ان جا که توان و مصرف رابطه ی مستقیمی با طول عمرو اصطحلاک دارد طول عمر یک مینی کامپیوتر بسیار بالا تر از یک مینی کیس است.

اکثر مینی کامپیوتر ها فن لس می باشند و فاقد هرگونه الودگی صوتی می باشند. با توجه به فن دار بودن مینی کیس ها آلودگی های صوتی ناشی از فن های داخلی مینی کیس ها در چنین محیط های کوچکی می تواند خیلی آزاردهنده باشد. با توجه به ابعاد بسیار کوچک تین کلایینت ها نسبت به مینی کیس ها و قابلیت نصب اسان آن ها بر پشت مانیتور دیوار میز و حتی با کیس این امکان را به کاربران و مشتریان می دهد با توجه به مصرف بسیار پایین مینی کامپیوتر ها نسبت به مینی کیس ها می توان گفت به لحاظ اقتصادی بسیار به صرفه است چرا که هزینه های بالای مصرف بسیار براق و خرابی قطعات به شدت کم می شود. با توجه به این که هر مینی کامپیوتری رسالت مربوط به خودرا دارد برای محیط های اداری کوچک می توان از مینی کامپیوتر های ادرای ارزان قیمت خریداری کرد که نیاز به خرید رم هارد گرافیک ندارد و قطعات به صورت موبایلیتی است.

ببله. شرکت های برند و معتر تولید کننده مینی کامپیوتر ها نرم افزارهای مخصوص به مینی کامپیوتر خودرا نیز طراحی و در اختیار کاربران و مشتریان قرار داده است. این نرم افزارها انواع پروتکل های مجازی سازی را پشتیبانی می کند. با توجه به این که شرکت ها سازمان های بزرگ در بستر VDI کار می کنند مینی کامپیوتر هانیز مورد قبول سازمان ها وشرکت های بزرگ است.

بله . محیط های کارگاهی محیط های مملو از گردو غبار براده خاک ار و... هستند.سیستم ها و دستگاه های کارگاهی با برق سه فاز کار می کنند و برق سه قاز میدان مغناطیسی قوی تری در حول خود در محیط ایجاد می کند و براده معلق در هوا را به سمت خود جذب می کند و وارد سیستم می کند. به همین منظور سیستم های کامپیوتری هدایت کننده ی دستگاه را درون باکس به منظور حفظ از غبار و براده قرار می دهند که ایزوله می باشند . اکثر مینی کامپیوتر ها سیستم های فن لس می باشد که فاقد فن می باشد نبودن فن در سیستم باعث می شود دمندگی و مکندگی هوا صورت نگیرد به طمع خاک و براده وارد سیستم نمی شود چنان چه براده به سبب میدان مغناطیسی تشکیل شده ی موجود وارد سیستم شود باعث آسیب جدی به قطعات می شود. با توجه به این که سیستم ها در محیط ایزوله قرار داده می شوند از دستگاه های فن لس نمی توان استفاده کرد چرا که باعث سوختگی فن و همین طور ورود غبار براده به سیستم می شود با توجه به فاکتور و توضیحاتی که داده شده می توان دریافت برای چنین محیط های مینی کامپیوتر ها بسیار مفیدترو مناسب تر از مینی کیس می باشند.

با توجه به اینکه مینی کیس ها استوک هستند و فاقد گارانتی هستند این مقایسه صحیح نیست وباید نو هردو یا کارکرده هردو با یکدیگر مقایسه شود که در این صورت هر دو نسبت به کیس عادی کامپیوتر به صرفه تر می باشند.

با در نظر گرفتن این نکته که هزینه فقط شامل هزینه خرید دستگاه نمی شود و هزینه مصرفی برق + هزینه آتی ویروس +هزینه تعویض قطعات در یک بازه 5 ساله را با هم جز هزینه ها محسوب کرد در نتیجه ممکن است یک مینی کامپیوتر کمی .رزانتر نسبت به یک مینی کامپیوتر باشدولی دربازه مثلا 5 ساله اینطور نیست

مجموعه مقالات مینی کیس

آشنایی با نرم افزارهای ریموت در مینی کیس ها(بخش دوم)
نحوه ایجاد VLAN بر روی سوئیچ های سیسکو جهت اتصال مینی کیس ها

جدیدترین مشتریان ما

استفاده از تین کلاینت پایانه HP t430 در شرکت طرح ایده پارس

برای اجرای پروژه ای در رابطه با سیستم های امنیتی و استفاده از دوربین مداربسته نیازمند استفاده از تین کلاینت HP t430بودیم و با کارکرد عالی و 24ساعته این دستگاه کمک شایانی به اجرای موفق این پروژه کرد.
ادامه خبر

تین کلاینت Dell Wyse 5070 j4 در مرکز آموزشی، تحقیقاتی و درمانی قلب و عروق شهید رجایی

کاربری ما بیمارستان و در زمینه HIS هست و جهت نرم افزار های مدیریت درمانی و اداری از تین کلاینت Dell Wyse 5070 استفاده می کنیم.
ادامه خبر

استفاده از تین کلاینت پایانه HP t628 در شرکت دنیای پردازش ابری تهران

تین کلاینت پایانه HP t628 را در بخش اداری استفاده می‌کنیم و برنامه هایی همانند آفیس و به روی آن نصب است.
ادامه خبر

استفاده از تین کلاینت پایانه HP t628 در شرکت دارو سازی شیمی

• تین کلاینت پایانه HP t628برای کاربری ما مقرون به صرفه بوده و برای ما در آزمایشگاه جاگیری کمتر بسیار مهم بود ، و همچنین نگهداری راحت تری که در این حوزه رفع نیاز کرده است.
ادامه خبر

تین کلاینت پایانه HP t630 به سفارش شرکت نام آوران ایران تجارت

بهترین مزیت این تین کلاینت برای ما از لحاظ سرعت عملکرد بهتر و اینکه فضای بسیار کمی را اشغال نموده است و قدرت پردازش بالایی دارد.
ادامه خبر

تین کلاینت پایانه HP t510در هتل قصر ایران

تین کلاینت پایانه HP t510 ، با سرعت پردازش بالایی که دارد، قیمت مناسبی ارائه می شود و همچنین کوچک بودن این تین کلاینت برای محل کار ما بسیار امتیاز خوبی محسوب می شود و تین کلاینت پایانه HP t510 برای کاربری ما بسیار مقرون به صرفه بوده و هم رفع نیاز کرده است و این ویژگی ها برای ما ارزشمند می باشد.
ادامه خبر

گروه طلایی صنعت کیسه بافی اصفهان و مینی کیس Mini Case PAT t540

بخش IT این گروه صنعتی، با انجام تحقیق و جستجو در رابطه با جایگزین‌های کیس‌های کامپیوتر و همچنین مینی کیس‌ها و سپس از طریق وب‌سایت دیجی کالا یکی از مینی کیس‌های مدل PAT این شرکت را خریداری می‌کنند.
ادامه خبر

جدیدترین اخبار سراسری مینی کامپیوتر، تین کلاینت، زیرو کلاینت

ویندوز سرور WaaS مایکروسافت را رها می کند
جنگ‌های کوچک رایانه‌ای
استفاده از مینی کامپیوترها در شرکت حمل و نقل لجستیک آر تی ال لونگوی در کانادا
ثبت سفارش
تعداد
عنوان