کاربر گرامی خوش آمدید   ... ( ورود به حساب کاربری  \ ثبت‌نام  )
امروز: چهار شنبه 06 مهر ماه 1401 ساعت: 

مینی کامپیوتر


 • وضعیت
 • جدیدترین
 • پربازدیدترین
 • پرفروشترین
 • ارزانترین
 • گرانترین
 • الفبا
 • محبوب ترین

مینی کامپیوترها جایگزین مناسب برای مینی کیس ها

پرسش های متداول در زمینه مینی کیس ها

1- فاقد هرگونه قطعه مکانیکی مانند فن وهارد HDD در داخل خود هستند . 2- از لحاظ مصرف انرژی خیلی پایین تر از می نی کیس ها می باشند 3- خرابی کمتر در مقابل ضربه (نداشتن هارد HDD )

پشتیبانی رایگان، سرعت بالاتر، هزینه پایین تر، امنیت بالاتر و جاگیری کمتر از مهم ترین مزایای مینی کامپیوترها هستند.

امروزه می توان گفت هرکجا شبکه ای از کامپیوتر ها وجود داشته باشد به سرعت در حال جایگزین شدن با مینی کامپیوترها را دارد زیرا 1-مینی کامپیوتر تمام مزیت یک پی سی یا می نی کیس را در سایز کوچکتر وکم مصرف تردارد. 2-به دلیل وجود نرم افزار های مدیریتی مخصوص مینی کامپیوترها و ویژگی مدیریت متمرکز پشتیبانی مینی کامپیوترها بسیار آسان تراست 3-قابل کنترل بودن تمام پورت های مینی کامپیوتر وهمچنین فریز بودن هارد که از ویروسی شدن جلوگیری می کند

مقایسه قدرت یک مینی کامپیوتر با یک مینی کیس قابل قبول نیست زیرا هر مینی کامپیوتر بنا به رسالت مربوط به خود وبه منظور کاهش هزینه های مشتریان ساخته و طراحی شده است. مثلا مینی کامپیوتر رسالت اداری دارد و برای کارهای گرافیکی طراحی نشده است و همین ویژگی مینی کامپیوتر ها سبب شده است مشتریان هزینه های اضافی غیر ضروری نپردازند و مینی کامپیوتر مربوط به کاربری خود را انتخاب و خریداری نمایند.پس بنا براین مقایسه قدرت مینی کامپیوتر و مینی کیس درحالت کلی منطقی نیست . لازم به ذکر است که مینی کامپیوتر های بسیار قوی هم موجود می باشد که از اخرین نسل سی پی یو ها و جی پی یو ها و رم و هارد اخرین رده پشتیبانی می کند و قدرتی استثنایی دارد.

بله. مینی کامپیوتر ها هم به مانند مینی کیس ها یک کامپیوتر هستند که از معماری فون نویمان پیروی می کنند.بنا براین این که از نظرتوان و طول عمر مورد مقایسه قرار گیرند غیر منطقی نیست. متوسط مصرف یک مینی کامپیوتر 60 وات و یک مینی کیس 480 وات است وچنان چه یک قیاس عددی انجام دهیم به طبع به طور کلی مصرف میانگین یک مینی کیس 8 برابر یک مینی کامپیوتر است واز ان جا که توان و مصرف رابطه ی مستقیمی با طول عمرو اصطحلاک دارد طول عمر یک مینی کامپیوتر بسیار بالا تر از یک مینی کیس است.

اکثر مینی کامپیوتر ها فن لس می باشند و فاقد هرگونه الودگی صوتی می باشند. با توجه به فن دار بودن مینی کیس ها آلودگی های صوتی ناشی از فن های داخلی مینی کیس ها در چنین محیط های کوچکی می تواند خیلی آزاردهنده باشد. با توجه به ابعاد بسیار کوچک تین کلایینت ها نسبت به مینی کیس ها و قابلیت نصب اسان آن ها بر پشت مانیتور دیوار میز و حتی با کیس این امکان را به کاربران و مشتریان می دهد با توجه به مصرف بسیار پایین مینی کامپیوتر ها نسبت به مینی کیس ها می توان گفت به لحاظ اقتصادی بسیار به صرفه است چرا که هزینه های بالای مصرف بسیار براق و خرابی قطعات به شدت کم می شود. با توجه به این که هر مینی کامپیوتری رسالت مربوط به خودرا دارد برای محیط های اداری کوچک می توان از مینی کامپیوتر های ادرای ارزان قیمت خریداری کرد که نیاز به خرید رم هارد گرافیک ندارد و قطعات به صورت موبایلیتی است.

ببله. شرکت های برند و معتر تولید کننده مینی کامپیوتر ها نرم افزارهای مخصوص به مینی کامپیوتر خودرا نیز طراحی و در اختیار کاربران و مشتریان قرار داده است. این نرم افزارها انواع پروتکل های مجازی سازی را پشتیبانی می کند. با توجه به این که شرکت ها سازمان های بزرگ در بستر VDI کار می کنند مینی کامپیوتر هانیز مورد قبول سازمان ها وشرکت های بزرگ است.

بله . محیط های کارگاهی محیط های مملو از گردو غبار براده خاک ار و... هستند.سیستم ها و دستگاه های کارگاهی با برق سه فاز کار می کنند و برق سه قاز میدان مغناطیسی قوی تری در حول خود در محیط ایجاد می کند و براده معلق در هوا را به سمت خود جذب می کند و وارد سیستم می کند. به همین منظور سیستم های کامپیوتری هدایت کننده ی دستگاه را درون باکس به منظور حفظ از غبار و براده قرار می دهند که ایزوله می باشند . اکثر مینی کامپیوتر ها سیستم های فن لس می باشد که فاقد فن می باشد نبودن فن در سیستم باعث می شود دمندگی و مکندگی هوا صورت نگیرد به طمع خاک و براده وارد سیستم نمی شود چنان چه براده به سبب میدان مغناطیسی تشکیل شده ی موجود وارد سیستم شود باعث آسیب جدی به قطعات می شود. با توجه به این که سیستم ها در محیط ایزوله قرار داده می شوند از دستگاه های فن لس نمی توان استفاده کرد چرا که باعث سوختگی فن و همین طور ورود غبار براده به سیستم می شود با توجه به فاکتور و توضیحاتی که داده شده می توان دریافت برای چنین محیط های مینی کامپیوتر ها بسیار مفیدترو مناسب تر از مینی کیس می باشند.

با توجه به اینکه مینی کیس ها استوک هستند و فاقد گارانتی هستند این مقایسه صحیح نیست وباید نو هردو یا کارکرده هردو با یکدیگر مقایسه شود که در این صورت هر دو نسبت به کیس عادی کامپیوتر به صرفه تر می باشند.

با در نظر گرفتن این نکته که هزینه فقط شامل هزینه خرید دستگاه نمی شود و هزینه مصرفی برق + هزینه آتی ویروس +هزینه تعویض قطعات در یک بازه 5 ساله را با هم جز هزینه ها محسوب کرد در نتیجه ممکن است یک مینی کامپیوتر کمی .رزانتر نسبت به یک مینی کامپیوتر باشدولی دربازه مثلا 5 ساله اینطور نیست

طول عمر مفید مینی کامپیوترها نسبت به کامپیوترهای رایج دو برابر می باشد. از جمله دلایلی که سبب عمر طولانی مینی کامپیوترها می‌شود عبارتند از:

 • گرد و غبار در کامپیوترهای معمولی سببب خرابی می‌شود در حالیکه این عامل در مینی کامپیوترها وجود ندارد.
 • مینی کامپیوترها به دلیل اینکه فن لس هستند خرابی ناشی از حرارت ندارند.
 • در مینی کامپیوترها به دلیل وجود آداپتور دیگر خرابی ناشی از پاور به دلیل نوسنات برق را نداریم.
 • ترکیدگی معمول رایج در خازن و مقاومت که در کامپیوترهای معمولی وجود دارد دیگر در مینی کامپیوترها دیده نمی‌شود.

 

مینی کیس‌ها یکی از انواع کیس‌ها در اندازه کوچک و حجم کمتر می‌باشند. مینی کیس‌ها همچون کیس‌های رایج دارای قطعات مادربرد، رم، هارد و …می‌باشند. همچنین ما می‌توانیم قطعات آن‌ها را ارتقاء دهیم، اما به دلیل فضای حجمی کمی که دارند از هر قطعه‌ای نمی‌توان استفاده کرد. مینی کیس‌ها در کنار تمام مزایایی که دارند دارای معایبی هم هستند. از جمله عبارتند از:

 • گران بودن: شما برای خرید یک مینی کیس هزینه بسیاری را باید بپردازید. هرچقدر اندازه مینی کیس کوچک‌تر باشد، قیمت بالاتری هم دارد.
 • محدودیت انتخاب قطعات: به دلیل فضای محدودی که در مینی کیس‌ها وجود دارد ما نمی‌توانیم از هر قطعه‌ای با هر اندازه‌ای استفاده کنیم.
 • گرما: در مینی کیس‌ها گرما به دیگر قطعات منتقل می‌شود و سبب گرم شدن اجزای اصلی می‌شود.
 • کاربرد: ازمینی کیس‌ها برای سرورهای قدرتمند و همچنین کامپیوترهای پیشرفته نمی‌توان استفاده کرد.
 • نگهداری: به دلیل فضای کوچک مینی کیس و گرمای تولید شده گردش آزادانه هوا رخ نمی‌دهد، بنابراین نیازبه تعمیر و نگهداری پی درپی داریم. به موجب همین هزینه‌های نگهداری افزایش می‌یابد.
 • در این بین با نسل جدید‌ی از کامپیوترها به نام مینی کامپیوترها روبرو هستیم که در سال‌های اخیر مورد استقبال قرار گرفته‌اند. مینی کامپیوترها نسبت به کامپیوترهای رایج، پرسرعت، مطمئن و ارزان هستند. این دستگاه‌ها نسبت به مینی کیس‌ها دارای مزیت‌های بسیاری هستند که در ادامه به شرح آن می‌پردازیم.
 • هزینه خرید کم تر: به نسبت کارایی مینی کامپیوترها به مینی کیس‌ها، هزینه بسیار کمی دارند.
 • کاهش هزینه برق مصرفی و بار UPS: مینی کامپیوترها نسبت به کامپیوترهای معمولی و همچنین مینی کیس‌ها مصرف برق بسیار پایینی دارند.
 • هزینه پایین نگهداری: به دلیل فن لس بودن دستگاه‌های مینی کامپیوتر، گرمای کمتری تولید می‌شود در نتیجه هزینه نگهداری و تعمیرات به مقدار قابل توجهی نسبت به مینی کیس‌ها کاهش پیدا می‌کند.

 

ثبت سفارش
تعداد
عنوان