کاربر گرامی خوش آمدید   ... ( ورود به حساب کاربری  \ ثبت‌نام  )
امروز: شنبه 13 آذر ماه 1400 ساعت: 

مینی کامپیوتر

07 آذر 1400 نویسنده : افسانه خواجه
14 0 1

خطرات وای فای عمومی _ قسمت دوم ویژه

اگر نیاز به استفاده از وای فای عمومی دارید، چندین کار وجود دارد که می‌توانید برای محافظت از خود در برابر این تهدیدات انجام دهید. برخی از آن‌ها موثرتر از سایرین هستند، اما خوب است به خاطر داشته باشید که هکرها معمولاً مسیری با کمترین مقاومت را هدف قرار می‌دهند. اگر اقداماتی را برای محافظت از خود انجام داده باشید، آن‌ها به احتمال زیاد به سمت هدف آسان‌تری حرکت خواهند کرد.

07 آذر 1400 نویسنده : افسانه خواجه
19 0 1

خطرات وای فای عمومی _ قسمت اول ویژه

بر اساس مطالعه‌ای که توسط شبکه امنیتی کسپرسکی انجام شده‌است، نزدیک به یک چهارم نقاط دسترسی عمومی وای فای در جهان از هیچ نوع رمزگذاری استفاده نمی‌کنند. برای اهداف ایمنی داده‌ها، اطمینان از رمزگذاری شبکه WiFi که به آن وصل می‌شوید بسیار مهم است.

04 آذر 1400 نویسنده : افسانه خواجه
26 0 2

بلک فرایدی چیست؟ ویژه

اولین استفاده ثبت شده از اصطلاح "بلک فرایدی "برای خرید در تعطیلات شکرگزاری، بلکه برای بحران مالی، به طور خاص، سقوط بازار طلای ایالات متحده در 24 سپتامبر 1869. دو سرمایه‌دار بدنام ظالم وال استریت، جی گولد و جیم فیسک، با هم کار کردند تا آنجا که می توانستند طلای کشور را خریداری کنند، به این امید که قیمت را بالا ببرند و آن را برای سودهای شگفت انگیز بفروشند. در آن جمعه ماه سپتامبر، سرانجام این توطئه فاش شد و بازار سهام را به سقوط آزاد فرستاد و همه را از وال استریت گرفته تا کشاورزان ورشکست کرد.

11 آبان 1400 نویسنده : افسانه خواجه
34 0 1

ارز دیجیتال NFT ویژه

ارز دیجیتال NFT اساساً، این یک فایل رمزگذاری شده دیجیتالی یا «توکن» است که مالکیت یک مورد را ثبت می‌کند که می‌تواند یک قطعه هنری یا ویدیویی از یک لحظه نمادین در ورزش یا یک توییت باشد

03 آبان 1400 نویسنده : افسانه خواجه
25 0 1

دسته بندی انواع کابل‌ها ویژه

انواع کابل‌های شبکه زیر توسط انجمن صنایع مخابراتی (TIA) ، استانداردی که بیشتر در ایالات متحده شناخته شده است، تعریف شده‌است. این نوع کابل‌ها در استاندارد TIA/EIA 568 C ، منتشر شده در 2009 جایگزین استاندارد "TIA/EIA 568 B ، که در سال 2001 منتشر شد تعریف شده‌است.

01 آبان 1400 نویسنده : حجت مرتضوی
20 0 1

تفاوت بین VPN و پروکسی چیست؟ ویژه

تفاوت اصلی بین آن‌ها این است که پروکسی‌ها فقط ترافیک برنامه‌ها را تغییر مسیر می‌دهند، در حالی که VPN ها می‌توانند این کار را برای کل سیستم عامل انجام دهند.

28 مهر 1400 نویسنده : حجت مرتضوی
21 0 1

نحوه عملکرد سیستم‌ عامل‌ها ( قسمت سوم ) ویژه

در حال حاضر، سیستم عامل باید برنامه‌های کاربردی را طوری ترتیب دهد که فکر کنید چندین اتفاق همزمان رخ می‌دهد. این بسیار پیچیده است؛ زیرا CPU فقط می‌تواند یک کار را در یک زمان انجام دهد. پردازنده‌های چند هسته‌ای امروزی و ماشین‌های چند پردازنده می‌توانند کارهای بیشتری را انجام دهند، اما هر هسته پردازشی هنوز قادر به مدیریت یک کار در یک زمان است.

26 مهر 1400 نویسنده : افسانه خواجه
16 0 1

نحوه عملکرد سیستم‌ عامل‌ها ( قسمت دوم ) ویژه

وقتی کامپیوتر را روشن می‌کنید، اولین برنامه‌ای که اجرا می‌شود معمولاً مجموعه‌ای از دستورالعمل‌ها است که در حافظه فقط خواندنی رایانه (ROM) نگهداری می‌شود. این کد سخت افزار سیستم را بررسی می‌کند تا مطمئن شود همه چیز به درستی کار می‌کند. این قدرت خودآزمایی (POST) CPU ، حافظه و سیستم‌های خروجی اصلی ورودی (BIOS) را برای خطاها بررسی می‌کند و نتیجه را در یک مکان مخصوص حافظه ذخیره می‌کند.

25 مهر 1400 نویسنده : افسانه خواجه
18 0 1

نحوه عملکرد سیستم عامل‌ها (قسمت اول) ویژه

یکی از دلایلی که سیستم عامل‌ها از کد قابل حمل ساخته شده‌اند نه مدارهای فیزیکی دائمی، این است که می‌توان آن‌ها را بدون نیاز به برچیدن کل دستگاه تغییر داد یا اصلاح کرد.

ثبت سفارش
تعداد
عنوان