کاربر گرامی خوش آمدید   ... ( ورود به حساب کاربری  \ ثبت‌نام  )
امروز: پنج شنبه 25 شهریور ماه 1400 ساعت: 

مینی کامپیوتر

18 شهریور 1400 نویسنده : افسانه خواجه
5 0 0

خدمات کامپیوتری OEM/ODM چیست؟ ویژه

OEM (سازنده تجهیزات اصلی) به شرکتی اطلاق می‌شود که اجزای تولید شده توسط شرکت‌های دیگر را خریداری کرده و آن‌ها را در یک محصول تکمیل شده بزرگتر برای مشتریان خود ادغام می‌کند. ODM (سازنده اصلی طراحی) خدماتی است که توسط تولیدکنندگان لوازم رایانه ارائه می‌شود، جایی که طراحی محصولات توسط مشتری یا فروشنده تعیین می‌شود نه تولید کننده.

17 شهریور 1400 نویسنده : افسانه خواجه
13 0 0

فیشینگ چیست؟ ویژه

فیشینگ یک جرم سایبری است که در آن شخص یا افرادی که از طریق ایمیل، تلفن یا پیام متنی با یک شخص یا نهاد قانونی تماس می‌گیرند تا افراد را مجبور به ارائه اطلاعات حساس مانند اطلاعات شخصی، اطلاعات بانکی و کارت اعتباری و گذرواژه‌ها کنند

07 شهریور 1400 نویسنده : افسانه خواجه
12 0 0

آیا لپ تاپ می تواند بدون فن کار کند؟ ویژه

فن لپ تاپ بخش مهمی از طراحی آن است، زیرا بدون آن، به سرعت گرم می‌شود و خاموش می‌شود. یک لپ تاپ طوری طراحی شده است که دریچه های حرارتی در قسمت پایین آن وجود دارد که باعث می شود هوای گرم از کیس خارج شود. این فن همچنین با استفاده از یک جریان الکتریکی کوچک برای وادار کردن هوای سرد به لپ تاپ، از تجمع گرما در داخل لپ تاپ جلوگیری می‌کند. این فرآیند خنک کننده هم اجزای داخلی و هم سطح را خنک می‌کند به طوری که برای مدت طولانی خیلی داغ نمی‌شود. اگر رایانه شما فن ندارد، در حین کار متوجه نحوه گرم شدن سریع آن می‌شوید

06 شهریور 1400 نویسنده : افسانه خواجه
7 0 0

از آخرین مدل‌های مینی کامپیوترهای مک چه خبر؟ ویژه

اپل در حال توسعه نسخه‌ای پیشرفته از مینی کامپیوترهای مک است که دارای طراحی بازسازی شده‌است. مینی کامپیوترهای مک به روز شده دارای تراشه سریعتر M1X است و جایگزین مک مینی فعلی اینتل می‌شود.

31 مرداد 1400 نویسنده : افسانه خواجه
63 0 0

ویندوز سرور WaaS مایکروسافت را رها می کند ویژه

ماه گذشته مایکروسافت آزمایش چهار ساله ای را که طی آن هر سال چندین به روزرسانی را به ویندوز سرور ارائه می‌کرد، رها کرد و در عوض هر چند سال یکبار از این ارتقاء که برای دهه‌ها کدگذاری کرده بود استفاده می‌کند. این تغییر، بزرگترین عقب نشینی شرکت ردموند، واشنگتن از زمان انتشار سریع و ارتقاء ویندوز بود، که ابتدا برای نرم افزار سرویس گیرنده پلاک نام و سپس برای سرور به کار گرفته شد. برای شروع با Windows Server 2022 یک کانال انتشار اصلی در دسترس است.

30 مرداد 1400 نویسنده : افسانه خواجه
11 0 0

با رسانه ذخیره سازی نوری پیشرفته نقطه و خط فاصله خداحافظی کنید ویژه

این تکنولوژی با هدف مدرن سازی فناوری ذخیره‌سازی نوری دیجیتال انجام شده‌است. این پیشرفت باعث می‌شود داده‌های بیشتری ذخیره شود و این داده‌ها با سرعت بیشتری خوانده شوند.

25 مرداد 1400 نویسنده : افسانه خواجه
18 0 0

تکنولوژی WiDi چیست؟ ویژه

در حقیقت، اگر از اینترنت بی‌سیم استفاده می‌کنید، احتمالاً در حال حاضر از آن استفاده می‌کنید. اما اکنون یک WiDi جدید وجود دارد، مخفف عبارت Wireless Display ، فناوری اینتل که در پردازنده های Intel Core گنجانده شده‌است.

19 مرداد 1400 نویسنده : افسانه خواجه
21 0 0

بررسی انواع رم RDIMM و LRDIMM ویژه

از زمان انتشار CPU های Sandy Bridge اینتل ، سرورها می توانند ماژول های ثبت شده DIMM (RDIMM) یا Load Reduced DIMM (LRDIMM) را بپذیرند. همچنین DIMM بدون بافر (UDIMM) وجود داشت ، اما به دلیل ظرفیت کمتر و پهنای باند دیگر از آن استفاده نمی شود.

17 مرداد 1400 نویسنده : افسانه خواجه
17 0 0

تکنولوژی اینترنت ماهواره‌ای ویژه

تکنولوژی اینترنت ماهواره‌ای (VSAT ) از نوعی آنتن استفاده می کند که داده‌ها را دریافت و ارسال می‌کند. این آنتن از پایانه‌های کوچکی تشکیل شده‌است که می‌توانند در سایت‌های توزیع شده نصب شوند. فناوری ماهواره‌ای VSAT در فرکانس‌ها ، به اشکال و اندازه‌های مختلف عمل می‌کند.

14 مرداد 1400 نویسنده : افسانه خواجه
29 0 0

رشته‌های درخشان فیبر نوری تحول بزرگ در انتقال اطلاعات ویژه

فیبر نوری رشته‌ای از تارهای شیشه‌ای و انعطاف‌پذیر جهت انتقال داده با سرعت بالا است. از آن‌ها برای انتقال اطلاعات در بعدهای طولانی، استفاده می شود. با قراردادن یک یا چند عدد از این تارهای شفاف درون چند لایه روکش‌ مخصوص، کابل فیبر نوری ایجاد می‌شود. به دلیل رسانای مورد استفاده در آن انتقال داده‌ها با سرعت بسیار بالایی صورت می‌گیرد. فیبر نوری همچون سیم مسی برای انتقال اطلاعات در شبکه‌های مینی کامپیوتر و مخابراتی است.

ثبت سفارش
تعداد
عنوان