کاربر گرامی خوش آمدید   ... ( ورود به حساب کاربری  \ ثبت‌نام  )
امروز: چهار شنبه 06 مهر ماه 1401 ساعت: 

مینی کامپیوتر

11 اسفند 1400 نویسنده : زهرا نیلاب
358 0 2

تفاوت بین VPN و پروکسی چیست؟ ویژه

تفاوت اصلی بین آن‌ها این است که پروکسی‌ها فقط ترافیک برنامه‌ها را تغییر مسیر می‌دهند، در حالی که VPN ها می‌توانند این کار را برای کل سیستم عامل انجام دهند.

18 بهمن 1400 نویسنده : افسانه خواجه
746 0 2

ویندوز سرور WaaS مایکروسافت را رها می کند ویژه

ماه گذشته مایکروسافت آزمایش چهار ساله ای را که طی آن هر سال چندین به روزرسانی را به ویندوز سرور ارائه می‌کرد، رها کرد و در عوض هر چند سال یکبار از این ارتقاء که برای دهه‌ها کدگذاری کرده بود استفاده می‌کند. این تغییر، بزرگترین عقب نشینی شرکت ردموند، واشنگتن از زمان انتشار سریع و ارتقاء ویندوز بود، که ابتدا برای نرم افزار سرویس گیرنده پلاک نام و سپس برای سرور به کار گرفته شد. برای شروع با Windows Server 2022 یک کانال انتشار اصلی در دسترس است.

22 دی 1400 نویسنده : افسانه خواجه
388 0 0

5 معرفی برتر هوش مصنوعی در CES 2022 ویژه

CES پیشروترین و برجسته‌ترین رویداد فناوری در جهان است که سالانه برگزار می‌شود. در چند سال گذشته، این رویداد به عنوان محل آزمایشی برای فناوری‌های جدید و نوآوران در سراسر جهان شناخته شده‌است.

14 دی 1400 نویسنده : افسانه خواجه
376 0 0

نرم افزار ERP چیست؟ چگونه از آن استفاده کنیم؟ ویژه

اصطلاح ERP مخفف عبارت Enterprise Resource Planning است. با این حال، حتی نام کامل آن را بیان نمی‌کند که چیست یا چه کاری انجام می‌دهد. ERP به سیستم‌ها و نرم افزارهایی اطلاق می‌شود که توسط شرکت‌ها برای مدیریت فعالیت‌های تجاری روزمره مانند حسابداری، ساخت و ساز و مدیریت پروژه استفاده می‌شود

12 دی 1400 نویسنده : افسانه خواجه
462 0 0

مومیایی آمنهوتپ پس از سه‌هزار سال به‌صورت دیجیتالی باز شد ویژه

مومیایی آمنهوتپ اول فرعون مصر باستان آن چنان ظریف لباس پوشیده بود، با حلقه‌های گل تزئین شده بود و با یک ماسک صورت واقعی دفن شده بود که دانشمندان تمایلی به باز کردن بقایای آن نداشتند. حدود 3000 سال پس از تشییع جنازه آمنهوتپ، تیمی از محققان بدن او را به صورت دیجیتالی باز کردند و به طور مجازی لایه‌های زیادی را بررسی کردند تا ظاهر او را که طبیعتاً شبیه پدرش بود، آشکار کنند

05 دی 1400 نویسنده : افسانه خواجه
398 0 3

ایلان ماسک فکر می‌کند متاورس «قانع‌کننده» نیست، وب3 «فقط بازاریابی است» ویژه

در مصاحبه اخیر، ایلان ماسک، مدیرعامل تسلا و اسپیس ایکس، نظر خود را در مورد 2 گرایش فناوری متاورس و وب 3، که بسیاری معتقدند جهان را متحول می‌کند، آشکار می‌کند.

04 دی 1400 نویسنده : افسانه خواجه
383 0 1

گوگل محبوب ترین نقطه دامنه را به TikTok از دست می‌دهد ویژه

بر اساس رتبه بندی ارائه شده توسط شرکت امنیت وب Cloudflare، غول جستجو این موقعیت را به TikTok از دست داده است. فهرست محبوب‌ترین دامنه‌های منتشر شده توسط Cloudflare بخشی از گزارش سال بررسی آن است،

27 آذر 1400 نویسنده : افسانه خواجه
395 0 0

مروری بر مهم ترین پیش‌بینی‌های دنیای فناوری در سال ۲۰۲۲ ویژه

سال 2021 در چند روز گذشته است و به زودی سال جدید در راه است. اما سوال اینجاست که در سال 2022 شاهد چه رویدادهای جدیدی در حوزه‌های مختلف دنیای فناوری خواهیم بود. در این مقاله قصد داریم چند رویداد مهم فناوری در صنعت شبکه‌های اجتماعی، پادکست و بازی را که ممکن است در سال آینده رخ دهند، مرور کنیم.

25 آذر 1400 نویسنده : افسانه خواجه
475 0 0

ایلان ماسک شخصیت‌ سال نشریه "تایم" معرفی شد ویژه

ایلان ماسک می‌گوید که می‌خواهد با منتقدانش سخاوتمند باشد. اما پس از سال‌ها مبارزه با ارتشی از شک‌ها در بقیه صنعت خودرو و در وال استریت، مهار ناامیدی مدیر اجرایی تسلا دشوار است. تقریباً یک دهه از زمانی که مدل S شرکت او ثابت کرد که خودروهای الکتریکی می‌توانند با بهترین‌ها از نظر سبک و عملکرد رقابت کنند، می‌گذرد و چهار سال از زمانی که مدل 3 آن این فناوری را به بازار گسترده تری عرضه کرد، می‌گذرد.

ثبت سفارش
تعداد
عنوان