0
محتویات سبد خرید

جدیدترین اخبار فناوری

06 بهمن 1401 نویسنده : مرتضی ابریشم چی
9 0 0

معرفی اپلیکیشن های باحال ویژه

هر فرد از گوشی‌ خود برای اهداف متفاوتی استفاده می‌کند. برای همین است که دنیای اپلیکیشن‌ها این‌قدر وسیع و گسترده است و تقریبا برای هر کاری یک اپلیکیشن مخصوص پیدا می‌کنید؛ حتی برای مقاصدی که شاید در باورتان هم نگنجد.

07 دی 1401 نویسنده : مرتضی ابریشم چی
24 0 0

مقایسه تین کلاینت Dell Wyse 5060 و تین کلاینت HP t630 ویژه

در این مقاله به مقایسه دو مینی کامپیوتر همرده، تین کلاینت Dell Wyse 5060 و تین کلاینت HP t630 می پردازیم. به طور کلی تین کلاینت‌های دل وایز از نظر کارایی و کیفیت دارای بالاترین کیفیت بوده و از جمله محبوب‌ترین محصولات دل به شمار میروند.

11 اسفند 1400 نویسنده : زهرا نیلاب
435 0 2

تفاوت بین VPN و پروکسی چیست؟ ویژه

تفاوت اصلی بین آن‌ها این است که پروکسی‌ها فقط ترافیک برنامه‌ها را تغییر مسیر می‌دهند، در حالی که VPN ها می‌توانند این کار را برای کل سیستم عامل انجام دهند.

18 بهمن 1400 نویسنده : محبوبه اخلاقی
923 0 2

ویندوز سرور WaaS مایکروسافت را رها می کند ویژه

ماه گذشته مایکروسافت آزمایش چهار ساله ای را که طی آن هر سال چندین به روزرسانی را به ویندوز سرور ارائه می‌کرد، رها کرد و در عوض هر چند سال یکبار از این ارتقاء که برای دهه‌ها کدگذاری کرده بود استفاده می‌کند. این تغییر، بزرگترین عقب نشینی شرکت ردموند، واشنگتن از زمان انتشار سریع و ارتقاء ویندوز بود، که ابتدا برای نرم افزار سرویس گیرنده پلاک نام و سپس برای سرور به کار گرفته شد. برای شروع با Windows Server 2022 یک کانال انتشار اصلی در دسترس است.

22 دی 1400 نویسنده : محبوبه اخلاقی
448 0 0

5 معرفی برتر هوش مصنوعی در CES 2022 ویژه

CES پیشروترین و برجسته‌ترین رویداد فناوری در جهان است که سالانه برگزار می‌شود. در چند سال گذشته، این رویداد به عنوان محل آزمایشی برای فناوری‌های جدید و نوآوران در سراسر جهان شناخته شده‌است.

14 دی 1400 نویسنده : محبوبه اخلاقی
428 0 0

نرم افزار ERP چیست؟ چگونه از آن استفاده کنیم؟ ویژه

اصطلاح ERP مخفف عبارت Enterprise Resource Planning است. با این حال، حتی نام کامل آن را بیان نمی‌کند که چیست یا چه کاری انجام می‌دهد. ERP به سیستم‌ها و نرم افزارهایی اطلاق می‌شود که توسط شرکت‌ها برای مدیریت فعالیت‌های تجاری روزمره مانند حسابداری، ساخت و ساز و مدیریت پروژه استفاده می‌شود

12 دی 1400 نویسنده : محبوبه اخلاقی
544 0 0

مومیایی آمنهوتپ پس از سه‌هزار سال به‌صورت دیجیتالی باز شد ویژه

مومیایی آمنهوتپ اول فرعون مصر باستان آن چنان ظریف لباس پوشیده بود، با حلقه‌های گل تزئین شده بود و با یک ماسک صورت واقعی دفن شده بود که دانشمندان تمایلی به باز کردن بقایای آن نداشتند. حدود 3000 سال پس از تشییع جنازه آمنهوتپ، تیمی از محققان بدن او را به صورت دیجیتالی باز کردند و به طور مجازی لایه‌های زیادی را بررسی کردند تا ظاهر او را که طبیعتاً شبیه پدرش بود، آشکار کنند

05 دی 1400 نویسنده : محبوبه اخلاقی
447 0 3

ایلان ماسک فکر می‌کند متاورس «قانع‌کننده» نیست، وب3 «فقط بازاریابی است» ویژه

در مصاحبه اخیر، ایلان ماسک، مدیرعامل تسلا و اسپیس ایکس، نظر خود را در مورد 2 گرایش فناوری متاورس و وب 3، که بسیاری معتقدند جهان را متحول می‌کند، آشکار می‌کند.

04 دی 1400 نویسنده : محبوبه اخلاقی
432 0 1

گوگل محبوب ترین نقطه دامنه را به TikTok از دست می‌دهد ویژه

بر اساس رتبه بندی ارائه شده توسط شرکت امنیت وب Cloudflare، غول جستجو این موقعیت را به TikTok از دست داده است. فهرست محبوب‌ترین دامنه‌های منتشر شده توسط Cloudflare بخشی از گزارش سال بررسی آن است،