کاربر گرامی خوش آمدید   ... ( ورود به حساب کاربری  \ ثبت‌نام  )
امروز: چهار شنبه 13 مرداد ماه 1400 ساعت: 

مینی کامپیوتر

  • 44
  • 763 مرتبه
مقایسه مینی پی سی های دارای ویندوز با مینی پی سی های مبتنی بر ویندوز فشرده

مقایسه مینی پی سی های دارای ویندوز با مینی پی سی های مبتنی بر ویندوز فشرده

07 مهر 1395

مینی پی سی های دارای سیستم عامل WinTPC که برای تبدیل یک مینی پی سی به یک تین کلاینت توسط شرکت مایکروسافت طراحی و تولید شده است، هر چند بر پایه ویندوزهای 7 و نیز WES7 طراحی شده اند، ولی دارای تفاوت های مهمی نیز هستند:
1-    قیمت: این موضوع هر چند برای ما ایرانی ها چندان حائز اهمیت نمی باشد ولی در کشورهایی که قانون کپی رایت به صورت بین المللی اجرا می گردد، برای ویندوز تین پی سی نسبت به سایر ویندوزهای متداول، هزینه کمتری می پردازند.
2-    شخصی سازی: ویندوز جاسازی شده را می توان با انواع نرم افزار مورد نیاز و یا با پشتبانی از سخت افزاری خاص از نمایندگی های مجاز سفارش داد و اصطلاحا آن را شخصی ساز کرد ولی ویندوز تین پی سی به صورت استاندارد و یکسان غیر قابل شخصی سازی است و به همین صورت نیز تحت وب قابل دانلود می باشد. به همین علت گاه حجم ویندوزهای جاسازی شده بیشتر و گاه کمتر از ویندوز تین پی سی می باشد.
3-    دسترسی: ویندوزهای تین پی سی به صورت استاندارد از هر جایی قابل دانلود می باشند ولی ویندوزهای جاسازی شده را بنابر سخت افزارمینی پی سی ها می بایست سفارش ساخت سپس دانلود نمود. پس به عبارتی ویندوزهای تین پی سی دسترس پذیر تر از ویندوز جاسازی شده می باشد.


حداقل نیازمندیهای سخت افزاری مینی پی سی جهت ویندوز WinTPC:
-    پردازشگر 32 بیتی با سرعت  1GHz یا بیشتر
-    حافظه رم  1GB و هارد 16GB و یا بیشتر
-    پشتیبانی از کارت گرافیک از DirctX9  و WDDM1.0

ثبت سفارش
تعداد
عنوان