کاربر گرامی خوش آمدید   ... ( ورود به حساب کاربری  \ ثبت‌نام  )
امروز: چهار شنبه 13 مرداد ماه 1400 ساعت: 

مینی کامپیوتر

  • 32
  • 1089 مرتبه
انواع کامپیوتر بدون کیس

انواع کامپیوتر بدون کیس

07/07/1395

در این مقاله انواع کامپیوتر بدون کیس (آل این وان- All-In-One) ها با توجه به امکانات موجود کامپیوتر بدون کیس  (آل این وان- All-In-One) و قطعات موجود در کامپیوتر بدون کیس (آل این وان- All-In-One) از جمله : پردازشگر کامپیوتر بدون کیس (آل این وان- All-In-One)، حافظه داخلی کامپیوتر بدون کیس (آل این وان- All-In-One)، امکان نصب نرم افزار بر روی کامپیوتر بدون کیس (آل این وان- All-In-One)، پروتکل های شبکه کامپیوتر بدون کیس (آل این وان- All-In-One) و نوع سیستم عامل کامپیوتر بدون کیس (آل این وان- All-In-One) دسته بندی شده اند که در زیر آمده است:
1- دسته اول کامپیوتر بدون کیس (آل این وان- All-In-One): 
این نوع کامپیوتر بدون کیس (آل این وان- All-In-One) فاقد هر گونه پردازشگر مرکزی بر روی کامپیوتر بدون کیس (آل این وان- All-In-One) ، هارد دیسک در کامپیوتر بدون کیس (آل این وان- All-In-One) یا دیگر ابزارهای ذخیره سازی اطلاعات در کامپیوتر بدون کیس (آل این وان- All-In-One) و نیز فاقد سیستم عامل بر کامپیوتر بدون کیس (آل این وان- All-In-One) هستند. در این نوع کامپیوتر بدون کیس (آل این وان- All-In-One) که بصورت یک ترمینال (پایانه) به شبکه متصل می شود، کاربران با توجه به تنظیمات و تعاریف صورت گرفته بر روی سرور به ویندوز یا لینوکس نصب شده بر روی سرور (سیستم عامل سرور) متصل گشته و به اجرای نرم افزارهایی که در دسترس آنها قرار داده شده است، می پردازند. در واقع در این نوعکامپیوتر بدون کیس (آل این وان- All-In-One)، کاربر و خود دستگاه کامپیوتر بدون کیس (آل این وان- All-In-One) کاملا وابسته به سرور چه از لحاظ نرم افزاری و چه از لحاظ سخت افزاری می باشد.

2- دسته دوم کامپیوتر بدون کیس (آل این وان- All-In-One):
این نوع کامپیوتر بدون کیس (آل این وان- All-In-One) بر خلاف نوع اول دارای پردازشگر مرکزی واقع در کامپیوتر بدون کیس (آل این وان- All-In-One)، حافظه داخلی و ابزار ذخیره سازی اطلاعات درون کامپیوتر بدون کیس (آل این وان- All-In-One) می باشند. همچنین در این نوع کامپیوتر بدون کیس (آل این وان- All-In-One) قابلیت نصب سیستم عامل دلخواه و سفارشی از دو خانواده ویندوز و لینوکس وجود دارد. دیگر ویژگی بارز این نوع از کامپیوتر بدون کیس (آل این وان- All-In-One) همانند نوع اول آن ها، عدم وجود قطعات حساس و متحرک مانند فن و هارد دیسک در کامپیوتر بدون کیس (آل این وان- All-In-One) می باشد.

3- کامپیوتر بدون کیس  (آل این وان- All-In-One)نوع سوم:
این دسته از اعضا بزرگ خانواده کامپیوتر بدون کیس (آل این وان- All-In-One) دارای قدرت پردازش بسیار بالا و انعطاف پذیری کامل می باشند. مجهز بودن به سخت افزارهای روز دنیا در این نوع از کامپیوتر بدون کیس (آل این وان- All-In-One) مانند نسل های جدید سی پی یو های اینتل و همچنین هارد های پر سرعت از مزایای اصلی این نوعکامپیوتر بدون کیس (آل این وان- All-In-One) به شمار می رود. از دیگر مزایای این کامپیوتر بدون کیس (آل این وان- All-In-One) می توان به قابلیت نصب انواع سیستم عامل ها از جمله لینوکس و ویندوز و همچنین امکان پشتیبانی از شبکه های وایرلس یا همان بیسیم و سرعت بسیار بالاتر نسبت به دیگر انواع کامپیوتر بدون کیس (آل این وان- All-In-One)، اشاره کرد.
در پایان لازم به ذکر است بطور کلی کامپیوتر بدون کیس (آل این وان- All-In-One) ها را می توان بر اساس فاکتورهای زیادی طبقه بندی کرد که در این مقاله تمرکز بیشتر بر روی دسته بندی کامپیوتر بدون کیس (آل این وان- All-In-One) بر اساس سخت افزار و سرعت آن ها بود. 
« تهیه و تنظیم-دپارتمان تحقیق و توسعه شرکت پیمان نیک کاران-مهندس مصطفی مشهدی زاده »

 

ثبت سفارش
تعداد
عنوان