0
محتویات سبد خرید

مینی کامپیوترهای مناسب مجازی سازی

 

از آنجایی که مجازی سازی‌ باعث کاهش هزینه‌های سیستمی در سازمان‌ها و استفاده بهینه از حداکثر منابع و شبکه است، رویکرد بسیاری از سازمان ها به سمت آن است. زیروکلاینت بعنوان گروهی از مینی کامپیوترها، بصورت یک درگاه برای اتصال به یک رایانه مرکزی(سرور)، در واقع تمامی برنامه ها و سیستم عامل ها را از رایانه ی مرکزی دریافت می کند. به عبارت دیگر بدون وجود سرور قادر به پاسخگویی به نیازهای کاربر نیست و برای ارائه سرویس به کاربر خود حتما به وجود یک سرویس دهنده‌ی مرکزی و بستر شبکه نیاز دارد.

مقایسه زیروکلاینت ها نسبت به سایر انواع رایانه که به صورت زیروکلاینت استفاده می شوند : 

 

مزیت

زیروکلاینت

کیس سنتی

مینی کیس کارکرده

لپ تاپ

عمر مفید (کارکرد بدون خطا)

12 سال

6 سال

3 سال 3 سال

هزینه خرید

R  ریال

دو برابر

 نصف

یک و نیم برابر

سرعت اتصال به سرور و اجرای برنامه ها

بالاتر

معمولی

معمولی

معمولی

برق مصرفی(هزینه نگهداری)

12 وات

500 وات

400 وات

120 وات

فضای اشغالی(زیبایی)

1 لیتر

30 لیتر

20 لیتر

5 لیتر

کاربرد مینی کامپیوتر (پایانه) در حوزه مجازی سازی

راهکار مجازی سازی و زیرو کلاینت

کمک هایی که زیرو کلاینت های خاص و یا زیرو کلاینت های انعطاف پذیر به صنعت مجازی سازی می کنند:

● حل مشکل سرعت و پایداری در مجازی سازی

بسیاری از کاربران مجازی سازی به علت نصب پروتکل روی کیس های کامپیوتر قدیمی و یا لپ تاپ در نتیجه عدم استفاده از زیرو کلاینت های تخصصی خاص پروتکل مربوطه (مانند ZeroClient Dell 5030 با پردازنده Teradici جهت اجرای سخت افزاری پروتکل PCoIP و یا زیرو کلاینت Dell 3010 با پردازنده HDX Codec جهت اجرای سخت افزاری پروتکل Citrix HDX) دچار مشکلات سرعت هستند. (هر چند کاربران به علت عدم تجربه یا دانش کافی در بسیاری مواقع تصور می کنند مجازی سازی صورت گرفته شده توسط شرکت مربوطه ضعیف بوده است) و یا از خرابی قطعات کیس رنج می برند، که انتخاب درست یک زیرو کلاینت مشکل ایشان را حل خواهد نمود.

● معرفی شرکت مجازی ساز برای کاربرانی که زیرو کلاینت  خود را خریداری کرده اند و برعکس

مشتریانی که زیرو کلاینت خریداری کرده اند و به دنبال شرکت مناسبی جهت خدمات مجازی سازی هستند و بالعکس ، می توانند مخاطبین اصلی این راهکار باشند. این کاربران می توانند همزمان هر دو نیاز خود را مرتفع نمایند.  

● زیبایی بیشتر محیط کاربری

حتما زیبایی محیط کاربری با استفاده از زیرو کلاینت خاص، بر تجربه لذت بخش کاربر از محیط کاری و رضایت وی موثر خواهد بود.

● ارائه یک محصول ترکیبی(بسته کامل) ارزان تر برای کاربران

با درک درست سه رکن یک انتخاب درست (سخت افزار ارزان و مناسب + خدمات مجازی سازی مناسب + نیازهای مشتری) می توان یک بسته کامل سخت افزاری و نرم افزاری، ارزان و مطمئن به کاربر نهایی پیشنهاد نمود.

● ایجاد ارزش افزوده برای کاربران یا زیرو کلاینت های انعطاف پذیر:

کاربرانی که نگران امکان استفاده مستقل از زیرو کلاینت های خود هستند، می توانند از تین کلاینت های انعطاف پذیر استفاده کنند.  انعطاف در مینی کامپیوترها، قابلیت تبدیل آن ­ها را از  تین کلاینت به  زیروکلاینت و بالعکس ایجاد می کند.

● مینی سرورهای کوچک و نو اچ پی یک پیشنهاد عالی برای کاربران:

MiniServer HP TM200 یک محصول کوچک، ارزان، جدید و نو با 18ماه گارانتی می باشد که دارای ویژگی های فروان بوده و می تواند به عنوان سرور مجازی ساز مورد استفاده قرار گیرد. پشتیبانی از موارد زیر از ویژگی های ممتاز آن است:


Xeon Processor, 2*RAM DDR4 ECC, Hard M.2 NVMe SSD, 6*HDD 3.5"

 

چرا فقط پیمان نیک کاران؟

سوالی که مطرح می‌شود این است که چرا از شرکت پیمان نیک کاران مینی کامپیوتر تهیه کنیم؟ چه دلیلی وجود دارد که فقط باید سراغ پیمان نیک کاران رفت؟

در پاسخ به این سوال باید گفت که در بین عرضه کننده‌های مختلف، چند دلیل قطعی برای مراجعه به شرکت پیمان نیک کاران وجود دارد که هر کدام را جداگانه بررسی می‌کنیم.  امتیاز ویژه‌ای که شرکت پیمان نیک کاران دارد این است که این شرکت خود وارد کننده عمده محصولات محسوب می‌شود.

1- شرکت پیمان نیک کاران دارای گارانتی سراسری و مورد تایید کشوری می‌باشد

 به این صورت که شما با جستجو سامانه جامع گارانتی در گوگل، یعنی سایت irangs.ir، می‌توانید نام شرکت‌هایی که گارانتی جامع و معتبری ارائه می‌دهند را مشاهده کنید. به طور مثال در قسمت تجهیزات، تجهیزات آی تی و مخابرات را جستجو کنید و در این قسمت نیز تین کلاینت را جستجو کنید. در بین گزینه های ارائه شده کلمه تین کلاینت را جستجو کنید، مشاهده خواهید کرد که در این بخش، یعنی در حوزه تین کلاینت، شرکت‌هایی را مشاهده می‌کنید که گارانتی مورد اطمینان و معتبر کشوری را ارائه می کنند. در این بین نیز، نام شرکت پیمان نیک کاران را مشاهده می‌کنید که جزء شش شرکت دارای مجوز رسمی تین کلاینت هستند.

2- دومین فاکتور در انتخاب شرکت پیمان نیک کاران، موضوع مهم واردات قانونی کالا می باشد

 به این معنی است که شرکتی نمی‌تواند گارانتی سراسری ارائه دهد اما کالای آن‌ها قاچاق باشد و قانونی وارد نشده باشد. پس واردات قانونی اولین موردی است که مطرح می‌شود. دومین مزیت در واردات قانونی کالا این است که مانع توقیف کالا می شود.

مثال های از این دست کم نبوده که خریدار کالا را خریداری نموده، هزینه را واریز کرده و فروشنده کالا را ارسال کرده؛ اما مسئله‌ای که پیش آمده، این است که کالا در بین راه توقیف شده است. به این صورت که نیروی انتظامی یا پلیس راه در بین راه با کالا برخورد کرده و خودروی حمل کالا را متوقف کرده است. و از فروشنده کالا، برگ سبز بازرگانی خواسته شده است. شرکتی که فاقد برگ‌سبز بازرگانی است در این مرحله دچار مشکل می‌شود. در نتیجه پلیس، کالا را توقیف می‌کند. مسئله ای که در اینجا پیش می‌آید این است که در این مرحله خریدار دچار مشکلات بیشتری می‌شود. به طوری که خریدار هم کالای خود را از دست داده و هم مبلغی را که در ازای کالا واریز کرده از دست می‌دهد و همچنین بین یک تا دو برابر قیمت کالا نیز جریمه می‌شود. پس نکته‌ای که خریداران باید به آن توجه کنند بحث اعتبار شرکت ارائه دهنده کالاست که کالا را از مسیر قانونی وارد کرده باشند.

در باب مشکلاتی که متوجه شرکت فروشنده می‌شود این است که شرکت فروشنده در مرحله اول دو برابر هزینه کالا جریمه می‌شود؛ در مرحله دوم از توقیف، ۴ برابر جریمه می‌شود و در مرحله سوم تا ۶ برابر جریمه می‌شود. در نتیجه خریداران گرامی باید به این نکته در زمان خرید خود توجه کنند.
موضوع دیگر در بحث واردات قانونی کالا، نظارت است. در صورتی که کالا قانونی وارد نشده باشد نظارت سراسری و کشوری نیز قاعدتا وجود نخواهد داشت. در واردات‌های قانونی، ارزیابی‌هایی از سوی سازمان گمرک و سازمان نظارت و ارزیابی وجود دارد و در نتیجه در این مراحل اگر کالای کم‌کیفیت وارد شده باشد ناظران سراسری و کشوری در این مراحل ورود می‌کنند و جلوی آن را می‌گیرند.

3- مورد بعدی که در انتخاب شرکت پیمان نیک کاران مطرح می شود انبار و موجودی کالا است

 به این صورت که شرکت‌های وارد کننده عمده کالا، همیشه موجودی انبار بالایی دارند. تنوع محصولات در آن ها بالاست. مساله دیگر در بحث موجودی انبار، این است که شما با دفعات مختلف خرید ممکن نیست با کمبود کالا مواجه شوید. به این صورت که بعد از مدتی اگر همان کالای قبلی را بخواهید دیگر نگران این نیستید که آیا بتوان همان کالا با همان مشخصات را پیدا کرد یا خیر. بلکه در خرید از شرکت‌هایی که کالا را با تیراژ بالا وارد می‌کنند از این مورد می‌توانید آسوده خاطر باشید. 

4- هزینه پایین، از مقوله‌های جذاب برای انتخاب شرکت پیمان نیک کاران

در بین ارائه کننده‌های مختلف، و با یک جست و جوی ساده متوجه این خواهید شد که قیمت‌های ارائه شده در شرکت پیمان نیک کاران بسیار مناسب هستند. سوالی که در اینجا مطرح می‌شود این است که چرا تین کلاینت‌ها یا مینی سرورها در شرکت پیمان نیک کاران با قیمت بسیار مناسب عرضه می‌شود؟ که دلیل آن این است که شرکت پیمان نیک کاران، خود وارد کننده کالا است و به همین خاطر واسطه‌ها را از میان حذف کرده است. همچنین واردات با تیراژ بالا نیز خود دلیلی بر کاهش قیمت است. زیرا واردات با این تیراژ در نهایت باعث کاهش قیمت شده است. 

 

5- در نهایت سوالی که از سوی کاربران درخصوص واردات کالا مطرح می شود این است که آیا کالای وارداتی دارای کیفیت است یا خیر؟

در پاسخ به این سوال باید گفت که کیفیت کالای وارداتی را باید چگونه بررسی کنیم. با بررسی سه مورد میتوان این موضوع را بررسی کرد: 1. فروشنده و شرکتی که کالا را ارائه می‌دهند. 2. مرحله دوم اعتبار محصولات مانند اینکه آیا از سی پی یو خوبی برخوردار است یا خیر؟ آیا سازنده آن کم مصرف است و هارد آن چگونه است آیا هارد این دستگاه از مدل ssd یا ssd m2 ساپورت میکند یا خیر؟ که نشان دهنده این است که ورژن بالاتری دارد. 3. موارد دیگر در تشخیص کیفیت، برند بودن آن است. برای ما شناخته شده است که محصولات برند همیشه از کیفیت خوبی برخوردار بودند. در نتیجه همیشه از فروشنده برگ سبز گارانتی را خواستار شوید و با مشاهده آن خرید امنی داشته باشید.

مزایای پنج گانه مینی کامپیوتر نسبت به پی سی