کاربر گرامی خوش آمدید   ... ( ورود به حساب کاربری  \ ثبت‌نام  )
امروز: شنبه 09 بهمن ماه 1400 ساعت: 

مینی کامپیوتر

  • 80
  • 1410 مرتبه
 آشنایی با مفهوم Terminal Service و کاربرد آن در شبکه های مبتنی بر مینی کیس - قسمت اول

آشنایی با مفهوم Terminal Service و کاربرد آن در شبکه های مبتنی بر مینی کیس - قسمت اول

20 دی 1400

فهرست مطالب:

تعریف terminal

کاربرد سرویس terminal

ترمینال سرویس ریموت

منظور از واژه terminal این است که از مینی کیس به صورت remote به سرور وصل شویم که به معنای کارکردن بر روی سرور از راه دور می باشد.
قبل از معرفی Terminal Service با دو واژه سرویس (service) و سرور (server) آشنا خواهیم شد. سرویس در واقع به آن برنامه ای می گویند که بر روی سرور می باشد و این بستر را برای کاربران مینی کیس فراهم می کند تا با سرور از راه دور کار کنند. سرور هم همان کامپیوتر یا سیستم عاملی است که سرویس بر روی آن نصب است و می تواند یک برنامه محیط دسکتاپ را برای مینی کیس های Terminal Services فراهم کند.
ترمینال سرویس تکنولوژی است که با آن کاربران مینی کیس می توانند به برنامه های نصب شده روی Terminal Server دسترسی پیدا کنند. با Terminal Services همچنین می توان به محیط کامل دسکتاپ کاربران مینی کیس دسترسی داشت. مینی کیس ها می توانند از درون یک شبکه یا از اینترنت، ارتباط خود را برقرار کنند. پس بطورکلی ترمینال سرویس برنامه ای است که بر روی ویندوز سرور نصب می شود و امکان مدیریت از راه دور و در اختیار گیری صفحه یا میز کار سرور از راه دور را برای هر مینی کیس که از ترمینال سرویس استفاده می کند فراهم می سازد.

کاربرد سرویس terminal

با استفاده از این سرویس می‌توان عملیات مدیریتی مربوط به نگهداری و نصب برنامه ها را به میزان قابل توجهی کاهش داد. همچنین با نصب برنامه ها تنها در یک یا چند نقطه مرکزی، احتمال کاهش هزینه های پیاده سازی و نگهداری بسیار زیاد است. زمانی که کاربر مینی کیس از ترمینال سرویس استفاده می کند، اجرای برنامه روی سرور اتفاق می افتد و تنها داده های مربوط به نمایش، کیبورد، موس و یا سایر تجهیزات مشابه در شبکه مخابره می شود. هر کاربر مینی کیس، کانال ارتباطی بین خود و سرور یا به عبارتی جلسه( Session ) مربوط به خود را خواهد داشت و هر جلسه در سیستم عامل بدون وابستگی به جلسات دیگر مدیریت می شود. Terminal Server سروری است که می تواند یک برنامه محیط دسکتاپ را برای کلاینت های مینی کیس Terminal Services فراهم کند.

Terminal Servicesیک Server Role است که همان طور که نام آشکار است شامل چند سرویس است. به هر کدام از آن ها Role Services گفته می شود. در ویندوز سرور ۲۰۰۸ شامل رول های زیر است:

Terminal Serverرولی است که یک سرور را قادر می سازد تا یک برنامه یا محیط دسکتاپ ویندوز را برای مینی کیس ها فراهم آورد. مینی کیس ها می توانند به ترمینال سرور برای اجرای برنامه ها، مشاهده و ذخیره سازی فایل های خود و… متصل شوند.

TS Web Server با استفاده از این رول کاربران مینی کیس ها می توانند به برنامه های RemoteAppروی سرور و یا خود سرور، از طریق یک مرورگر وب دسترسی داشته باشند.

TS Licensing این رول جهت مدیریت TS CALs یا Terminal Servies Client Access Licenses به کار می رود. لایسنس مریوط برای اتصال هر مینی کیس یا کاربر به Terminal Server لازم است.

TS Gatewayاین رول کاربران مینی کیس را قادر می سازد تا از اینترنت از TS استفاده کنند.

TS Session Brokerاین رول توزیع کننده و هماهنگ کننده بین ارتباط بین مینی کیس ها و گرئهی از ترمینال سرورها یا به اصطلاح مزرعه ای(Farm) از سرورهاست.


Terminal Services RemoteApp:
RemoteApp برنامه هایی هستند که از طریق سرویس Terminal Service اجرا می شوند و مینی کیس ها از راه دور به آن برنامه ها روی سرور دسترسی می یابند. مینی کیس ها می توانند RemoteApp را در کنار سایر برنامه های local خود اجرا کنند و اگر کاربر مینی کیس از چند RemoteApp همزمان استفاده کند، Session ایجاد شده بین برنامه ها مشترک خواهد بود. استفاده از RemoteApp می تواند در شعب شرکت ها که مدیران آی تی معمولا وجود ندارند و نیز پهنای باند کمی دارند بسیار مفید باشد. همچنین می توان از RemoteApp در محیط های کاربری که هر کاربر دارای یک مینی کیس منحصر به فرد نمی باشد همانند هتل ها، مدارس و… . استفاده کرد.
منبع: https://bit.ly/3qaDWWT

https://cutt.ly/0U6EYbW

https://tinyurl.com/2p9x6dfk

مینی کیس، مزایا و معایب مینی کیس، مینی کیس استوک، معایب مینی کیس استوک، قیمت مینی کیس استوک، راهنمای خرید مینی کیس استوک، مینی کیس استوک ارزان، کیس استوک چیست، وارد کننده مینی کیس استوک

ثبت سفارش
تعداد
عنوان