کاربر گرامی خوش آمدید   ... ( ورود به حساب کاربری  \ ثبت‌نام  )
امروز: سه شنبه 07 بهمن ماه 1399 ساعت: 

مینی کامپیوتر

  • 62
  • 1148 مرتبه
توانایی ها و مزایای پروتکل ریموت دسکتاپ برای ایجاد ارتباط بین سرور و مینی کامپیوتر

توانایی ها و مزایای پروتکل ریموت دسکتاپ برای ایجاد ارتباط بین سرور و مینی کامپیوتر

07 مهر 1395

1- رمزنگاری (Encryption) :
آر دی پی برای ارتباط بین سرور و مینی کامپیوتر اطلاعات کل جریان اطلاعات انتقالی را از طریق RSA , RC4 Cifer رمزنگاری می کند. لازم به ذکر است RC4 برای ارتباطات امن در شبکه بویژه بین سرور و مینی کامپیوتر ، طراحی شده است. همچنین مدیران شبکه های مبتنی بر مینی کامپیوتر می توانند اطلاعات در حال جابجایی بین سرور و مینی کامپیوتر را با استفاده از کلیدهای 56 یا 128 بیتی رمزنگاری کنند.
2- کاهش پهنای باند در شبکه های مینی کامپیوتر (Bandwidth Reduction Fatures) :
پروتکل آر دی پی از مکانیزم های مختلفی برای کاهش پهنای باند مصرفی بین سرور و مینی کامپیوتر استفاده می کند. برخی از این این مکانیزم ها شامل: فشرده سازی اطلاعات، ذخیره مداوم از بیت مپ و عملیات کش کردن اطلاعات در حافظه موقت (RAM). عملیات کش کردن مداوم بیت مپ ها در حافظه رم می تواند بهبود قابل توجهی در کارایی شبکه بویژه در اتصال های با پهنای باند کم شود، بویژه وقتی مثلا یک مینی کامپیوتر نرم فزاری را اجرا کند که حجم وسیعی از بیت مپ های سنگین را مورد استفاده قرار می دهد.
3- قطع به روش رومینگ در ارتباط بین سرور و مینی کامپیوتر (Roaming Disconnect) :
کاربر یک مینی کامپیوتر می تواند به ارتباط خود با سرور بدون نیاز به عمل لاگ آف پایان دهد. همچنین همان کاربر مینی کامپیوتر مجددا وقتی که به همان سرور و از طریق همان نام کاربری چه از مینی کامپیوتر خود و چه از سایر مینی کامپیوتر های شبکه لاگ آن کند، بصورت خودکار به همان ارتباط یا جلسه کاری قطع شده، متصل خواهد شد. زمانی که به دلیل نقص شبکه و یا خطالی کاربر مینی کامپیوتر، ارتباط شبکه ای مینی کامپیوتر با سرور قطع می شود، در واقع فقط جلسه کاری مینی کامپیوتر با سرور قطع شده و عمل لاگ آف که به معنای بسته شدن تمامی سرویس ها و برنامه های در حال اجرا در سمت سرور است صورت نخواهد گرفت.
4- ذخیره سازی اطلاعات در حافظه موقت کلیپ بورد (Clipboard Mapping) :
کاربران مینی کامپیوتر توانایی حذف، کپی و چسباندن متن ها و فایل های گرافیکی خود بین برنامه های در حال اجرا روی سیستم خود، برنامه های روی سیستم ریموت شده و حتی مابین چندین جلسه کاری ریموت، را دارند.
5- تغییر مسیر برای عملیات چاپ بین سرور و دستگاه مینی کامپیوتر (Print redirection) : 
برنامه های کاربردی در حال اجرا در یک جلسه کاری ریموت می توانند عملیات پرینت خود را از طریق پرینتر متصل به هر دو سمت ارتباط یعنی چهمینی کامپیوتر و چه سرور انجام دهند.


6- کانال های مجازی بین سرور و مینی کامپیوتر (Virtual Channels) :
با استفاده از معماری کانال مجازی در پروتکل ریموت دسکتاپ، اپلیکیشن های موجود می توانند بهینه شوند و برنامه های جدید نیز در راستای اضافه شدن امکانات لازم که نیازمند ارتباط بین دستگاه مینی کامپیوتر و برنامه های در حال اجرا در جلسه کاری ریموت توسعه یابند. 
7- ریموت کنترل در شبکه های مبتنی بر مینی کامپیوتر (Remote Control) :
کارکنان پشتیبانی شبکه می توانند یک مینی کامپیوتر را از راه دور مشاهده و کنترل نمایند. به اشتراک گذاری ابزارهای ورودی و نمایش گرافیکی بین سرور و دستگاه مینی کامپیوتر از طریق ارتباط ریموت به کارکنان پشتیبانی شبکه توانایی تشخیص و حل مشکلات کاربران مینی کامپیوتر را خواهد داد.
8- تعادل سازی در شبکه هایی با انبوهی از مینی کامپیوتر (Network Load Balancing) :
پروتکل ریموت دسکتاپ در صورت در دسترس بودن تمامی پیش نیازها، از تعادل سازی در شبکه بویژه در شبکه های مبتنی بر مینی کامپیوتر ، پشتیبانی میکند.

ریموت دسکتاپ 


سایر مزایای پروتکل ریموت دسکتاپ مورد استفاده در شبکه های مبتنی بر مینی کامپیوتر به شرح زیر می باشند:
• پشتیبانی از کیفیت رنگ 24 بیت در ارتباط بین سرور و کاربر یا همان مینی کامپیوتر
• افزایش کارایی شبکه های بسیار کند دایال - آپ (و همچنین شبکه های مبتنی بر مینی کامپیوتر) با کاهش مصرف پهنای باند
• شناسایی کارت های هوشمند از طریق سرویس ریموت دسکتاپ
• تمرکز صفحه کلید در هر دو سمت ارتباط. به این معنی که می توان از ترکیب دکمه های صفحه کلید در حالت تمام صفحه هم بر روی دستگاه مینی کامپیوتر به عنوان کاربر و هم بر روی سرور استفاده کرد.
• تغییر مسیر پردازشی برای موارد مختلفی همچون صدا، درایو، پورت و پرینت تحت شبکه. صداهایی که در سیستم راه دور، به عنوان مثال مینی کامپیوتر، می توانند به راحتی در سمت دیگر ارتباط شنیده شده و همچنین درایوهای دستگاه مینی کامپیوتر به عنوان کاربر می تواند برای طرف مقابل ارتباط ریموت (مثلا سرور) قابل مشاهده باشند. 


توانایی ها و مزایای پروتکل ریموت دسکتاپ برای ایجاد ارتباط بین سرور و مینی کامپیوتر

ثبت سفارش
تعداد
عنوان