کاربر گرامی خوش آمدید   ... ( ورود به حساب کاربری  \ ثبت‌نام  )
امروز: پنج شنبه 25 شهریور ماه 1400 ساعت: 

مینی کامپیوتر

  • 986
  • 62 مرتبه
ویندوز سرور WaaS مایکروسافت را رها می کند

ویندوز سرور WaaS مایکروسافت را رها می کند

31 مرداد 1400

ماه گذشته مایکروسافت آزمایش چهار ساله ای را که طی آن هر سال چندین به روزرسانی را به ویندوز سرور ارائه می‌کرد، رها کرد و در عوض هر چند سال یکبار از این ارتقاء که برای دهه‌ها کدگذاری کرده بود استفاده می‌کند.

این تغییر، بزرگترین عقب نشینی شرکت ردموند، واشنگتن از زمان انتشار سریع و ارتقاء ویندوز بود، که ابتدا برای نرم افزار سرویس گیرنده پلاک نام و سپس برای سرور به کار گرفته شد. برای شروع با Windows Server 2022 یک کانال انتشار اصلی در دسترس است.

کانال خدمات طولانی مدت، مایکروسافت در اسناد مربوط به سرعت انتشار ویندوز سرور توضیح داد. با کانال خدمات بلند مدت، نسخه اصلی جدید Windows Server هر 2، 3 سال یکبار منتشر می‌شود. کاربران از 5 سال پشتیبانی اصلی و 5 سال پشتیبانی گسترده برخوردارند.

در همان سندی که از کانال خدمات بلند مدت (LTSC) به عنوان تنها نسخه ویندوز سرور 2022 نام برد، مایکروسافت نیز - بدون بیان صریح - اشاره کرد که Semi Annual Channel (SAC) ، نام خط انتشار دو نسخه سالانه به روز می‌شود و برای سرور مرده است و از کار افتاده‌است.

معرفی برند مایکروسافت (Microsoft) | پایگاه خبری دنیای برند

مایکروسافت گفت که نسخه‌های قبلی SAC برای ویندوز سرور که هنوز از آن‌ها پشتیبانی می‌شود، از جمله 1909، 2004 و 20H2 ، این پشتیبانی را دریافت خواهند کرد. با این حال ، هیچ نسخه SAC در آینده وجود نخواهد داشت.

SAC دیگر

در ژوئن 2017 ، مایکروسافت اعلام کرد که شروع به ارائه به روزرسانی های SAC به ویندوز سرور از پاییز با بازخوانی به عنوان 1709 در قالب استاندارد yymm شرکت می‌کند.

مایکروسافت گفت که این ایده این بود که سرعت انتشار ویندوز سرور را با Windows 10 و Office 365 همگام سازی کند ، که هر دو دوبار در سال به عنوان بخشی از سرعت سریع در سال 2015 با اولین ویندوز 10 آغاز شد.

ما دو مشتری داشتیم. یکی که خواهان سازگاری آهسته بود و دیگری که خواهان نوآوری مداوم بود. مایکروسافت چهار سال پیش در یک پست وبلاگی توضیح داد که چرا تقویم های انتشار LTSC و SAC را ارائه می‌دهد و چرخه زندگی را برای ویندوز سرور 2016 پشتیبانی می کند. در عوض، تنها نسخه LTSC ویندوز سرور 2022 - نسخه بعدی - به مشتریان ارائه می‌شود. مانند دیگر نسخه‌های LTSC ، Windows Server 2022 در مجموع به مدت 10 سال پشتیبانی می‌شود. پنج مورد اول به عنوان پشتیبانی اصلی، پنجمین دوم به عنوان پشتیبانی گسترده.

ویندوز سرور چیست؟ آشنایی با کاربرد و انواع ویندوز سرور

اگرچه مایکروسافت تاریخ انتشار قطعی ویندوز سرور 2022 را اعلام نکرده است، اما اعلام کرده‌است که این ارتقاء را در نیمه دوم سال جاری آغاز خواهد کرد. به احتمال زیاد اولین نمایش در اکتبر یا نوامبر انجام می‌شود. دو نسخه LTSC گذشته برای سرور در آن ماه ها منتشر شد. در 17 آگوست، مایکروسافت اعلام کرد که قصد دارد میزبان دیجیتال ؛ در 16 سپتامبر باشد؛ یکی از مواردی که در دستور کار آن قرار دارد عبارت است از: دریافت آخرین اخبار و اطلاعیه ها در مورد Windows Server 2022 ؛ عادلانه به نظر می‌رسد.

انتظار می‌رود تاریخ انتشار در میان اعلامیه‌های آن روز باشد. با حرکت سرور، مایکروسافت دایره کامل می شود. با حذف نسخه های SAC ، مایکروسافت دایره کامل را طی کرده است. ویندوز سرور را هر سه یا چهار سال یکبار به ارتقاء قبل از 2015 باز می گرداند. (ویندوز سرور 2016 تا ویندوز سرور 2019 تا ویندوز سرور 2022 ، فواصل سه ساله ؛ ویندوز سرور 2008 تا ویندوز سرور 2012 تا ویندوز سرور 2016 ؛ فواصل چهار ساله.) پشتیبانی مجدداً در 10 سال رسمی شده است؛ دیگر چرخه‌های پشتیبانی SAC به مدت 18 ماه وجود ندارد. و روش قبلی صدور ویژگی‌ها و قابلیت‌های جدید فقط در آن زمان سه تا چهار ساله بازسازی شده‌است، تنها نسخه‌های LTSC - به عبارت دیگر، هر دو یا سه سال یکبار- نه ، حداقل از لحاظ نظری ، هر نسخه SAC چیزی جدید تولید می کند براق (این هرگز واقعیت نسخه‌های SAC نبود.

مایکروسافت از ویندوز خود به عنوان سرویس (WaaS) به روش‌های دیگر، البته به ویژه با خود سرویس گیرنده ویندوز ، استفاده کرده است. با اعلام اوایل تابستان امسال ویندوز 11 و اطلاعات مربوط به استراتژی سرویس دهی جدید و مکانیک‌های تعمیر و نگهداری، واضح است که WaaS یک اصطلاح بی معنی برای چیزی است که مایکروسافت دیگر ارائه نمی‌دهد.

Stig Disposable Pod Device 3 Packs (Total of 9 Disposable Pods) | THE  VAPERS WORLD The vapers World

نحوه برآوردن الزامات انطباق STIG با این وجود، ویندوز 11 و ویندوز 10 فعلی و پشتیبانی شده در چندین سال گذشته به اندازه ویندوز سرور پیشرفت نکرده است. به عنوان مثال، سرویس گیرنده ویندوز نسخه های SAC و همچنین نسخه های LTSC و چرخه عمر کمتر از 10 سال را حفظ می کند. طولانی‌ترین چرخه پشتیبانی SAC 36 ماه است.

نظرات
 
   
 

قوانین ارسال نظر

  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.
  • با توجه به آن که امکان موافقت یا مخالفت با محتوای نظرات وجود دارد، معمولا نظراتی که محتوای مشابه دارند، انتشار نمی‌یابند بنابراین توصيه مي‌شود از مثبت و منفی استفاده کنید.
ثبت سفارش
تعداد
عنوان