کاربر گرامی خوش آمدید   ... ( ورود به حساب کاربری  \ ثبت‌نام  )
امروز: چهار شنبه 13 مرداد ماه 1400 ساعت: 

مینی کامپیوتر

  • 18
  • 1335 مرتبه
مدیریت و امکانات نرم افزار UDC2 جهت ساخت یک تین کلاینت

مدیریت و امکانات نرم افزار UDC2 جهت ساخت یک تین کلاینت

1395/07/07

مقدمه:
تین کلاینت UDC2 مبتنی بر آی ژل، یک تین کلاینت با نرم افزاری به نام یودی سی(UDC) مربوط به شرکت IGEL (IGEL Universal Desktop Converter2 )می باشد که یک تین کلاینت مبتنی بر سیستم عامل لینوکس بوده و می تواند سخت افزارهای قدیمی را به عنوان تین کلاینت (Thin Client) به کار برد. جهت ایجاد تین کلاینت نرم افزار UDC2 را ، جایگزین سیستم عامل فعلی می کنیم. به این معنا که سیستم عامل قدیمی ویندوز یا لینوکس را به طور کامل از هارد دیسک پاک خواهد کرد و این نرم افزار در تین کلاینت جایگزین سیستم عامل موجود می گردد.
الف) آیا دو خروجی تصویر روی تین کلاینت مبتنی بر نرم افزار UDC2 مربوط به شرکت IGEL قابل پشتیبانی می باشد:
بله! اگر دارای تین کلاینت مبتنی بر کارت گرافیک Intel یا تین کلاینت مبتنی بر کارت گرافیک ATI یا تین کلاینت مبتنی بر کارت گرافیک NVIDIA و نیز تین کلاینت مبتنی بر کانکتور DVI یا تین کلاینت مبتنی بر کانکتور SVGA یا تین کلاینت مبتنی بر کانکتور DisplayPort باشیم، آنگاه پشتیبانی از دو تصویر در تین کلاینت امکان پذیر خواهد بود. هر چند سایر تین کلاینت ها نیز اگر چه شرکت IGEL تضمینی ننموده است، به صورت پیش فرض می توانند از دو خروجی تصویر در تین کلاینت نیز پشتیبانی کنند.
ب) نحوه مدیریت تین کلاینت مبتنی بر IGEL UDC2:
هر تین کلاینت، که با تکنولوژی میان افزار شرکت IGEL اجرا می شود با استفاده از IGEL Management system بدون هیچ محدودیتی قابل مدیریت خواهد بود. از آن جایی که ویژگی های تین کلاینت های مبتنی بر UDC2 با سایر تین کلاینت های شرکتIGEL با هم یکی هستند، کلیه این تین کلاینت ها با استفاده از پروفایل ها و تنظیمات یکسان، مدیریت می شوند.
ج) پشتیبانی از بی سیم در یک لپ تاپ تبدیل شده به تین کلاینت:
با استفاده از نرم افزار Café Wireless می توان، نوت بوک های قدیمی سازگار با x86 که به یک تین کلاینت مبتنی بر UDC2 تبدیل شده اند را، به امکانات بی سیم خاص مجهز نمود. در نتیجه تین کلاینت های مربوطه می توانند به شبکه بی سیم در هر جایی مانند اتاق یک هتل دسترسی داشته باشند. مدیر شبکه بسادگی شبکه های بی سیم محلی در دسترس را انتخاب می کند و تین کلاینت را به آن متصل می کند تا تین کلاینت به کار گرفته شود.
د) تکنولوژی های مجازی سازی معروف پشتیبانی شده توسط تین کلاینت های مبتنی بر نرم افزار IGEL UDC2:
تین کلاینت های مبتنی بر نرم افزار UDC2 از اتصال به اکثر تکنولوژی های مجازی سازی معروف مانند موارد زیر پشتیبانی می کند: 
• Citrix XenApp & XenDesktop, with full HDX support
• VMware View Horizon, with full PCoIP support
• Microsoft RDS with full RemoteFX support
• Red Hat Enterprise Virtualization for Desktop, with full SPICE support
علاوه بر این، تین کلاینت های مربوطه، همچنین از اتصال به این تکنولوژی ها نیز پشتیبانی می کند:
• NoMachine for Linux, Windows and OSX
• Virtual Bridges VERDE
• ThinLinc
ه) آیا تین کلاینت مبتنی بر نرم افزار UDC2 قابلیت پشتیبانی از سایر لوازم جانبی را داراست:
بله! دستگاه های مانند پرینتر و اسکنر همچنان تحت کنترل تین کلاینت می توانند به کار گرفته شوند.
و) مدت زمان انتظار برای تبدیل یک کامپیوتر به تین کلاینت با استفاده از نرم افزار UDC2:
مدت زمان تبدیل یک کامپیوتر به تین کلاینت با استفاده از نرم افزار IGEL UDC2 به سرعت کامپیوتر مورد نظر بستگی دارد. کامپیوتری با پردازنده سه گیگا هرتزی سریعتر از کامپیوتری با پردازنده یک گیگا هرتزی عمل تبدیل به تین کلاینت را انجام می دهد. با این وجود یک کامپیوتر قدیمی پنج ساله نسبتاً سریع، در کمتر از سه دقیقه به یک تین کلاینت تبدیل می گردد.« تهیه و تنظیم: واحد تحقیق و توسعه شرکت پیمان نیک کاران – خانم مهندس پریسا زارعی »

ثبت سفارش
تعداد
عنوان