کاربر گرامی خوش آمدید   ... ( ورود به حساب کاربری  \ ثبت‌نام  )
امروز: دوشنبه 11 مرداد ماه 1400 ساعت: 

مینی کامپیوتر

  • 263
  • 795 مرتبه
 هارد درایو در کامپیوتر بدون کیس

هارد درایو در کامپیوتر بدون کیس

04/31/1397

امروزه خریدارهای کامپیوتر بدون کیس انتخاب محدودی در انتخاب هارد کامپیوتر بدون کیس خود دارند.

دو نوع هارد موجود SSD (Solid State Drive) در کامپیوتر بدون کیس وHDD  (Hard Disk Drive) در کامپیوتر بدون کیس استفاده می‌شود. بحث موردنظر ما توضیح جامع و کامل دو نوع هارد موجود و مزیت‌های استفاده از هاردهای SSD در کامپیوتر بدون کیس است.

در ابتدای کار در سیستم‌های سنتی و دور از کامپیوتر بدون کیس ما با spinning Hard ها سروکار داشته‌ایم که این  نوع هاردها توانایی ذخیره‌سازی اطلاعات به‌صورت غیر‌فرار، برخلاف ذخیره‌سازی درRAM  که وقتی سیستم کامپیوتری خاموش می‌شود اطلاعات روی آن از بین می‌رود، را دارند.

هارد HDD در کامپیوتر بدون کیس

درواقع یک پلتر با پوشش مغناطیسی در کامپیوتر بدون کیس هست که اطلاعات ما را که می‌توانند شامل اطلاعات داده‌ای کم‌حجم یا زیاد باشند ذخیره  کنند. یک head به‌عنوان بازو هم امکان دسترسی به اطلاعات را برای ما فراهم می‌کند.

 

 

 هاردSSD  در کامپیوتر بدون کیس 

هارد‌های SSD بیشتر در کامپیوتر بدون کیس استفاده می‌شوند. دقیقاً ساختار HDD را دارند با این تفاوت که اطلاعات در کامپیوتر بدون کیس در  چیپ های  Flash Memory  ذخیره می‌شوند و ما وسیله متحرکی در کامپیوتر بدون کیس نداریم، اطلاعات در کامپیوتر بدون کیس در دسترس هستند حتی وقتی‌که هیچ  POWERای در کامپیوتر بدون کیس وجود نداشته باشد. چیپ هایFLASH MEMORY  در کامپیوتر بدون کیس  متفاوت هستند با USB فلش دیسک‌هایی که امروزه همه ما روزانه از آن استفاده می‌کنیم. هاردهای SSD  در کامپیوتر بدون کیس سریع‌تر و قابل‌اعتمادتر هستند و ازلحاظ قیمتی در کامپیوتر بدون کیس نیز در ظرفیت برابر، قیمت‌شان خیلی بیشتر است. هاردهای SSD ازلحاظ ابعاد در کامپیوتر بدون کیس خیلی کوچک‌تر از HDDها هستند، پس ازلحاظ طراحی در کامپیوتر بدون کیس موردقبول‌تر واقع می‌شوند.

 دلیل انتخاب SSDها در کامپیوتر بدون کیس

·         دسترسی به اطلاعات هارد در کامپیوتر بدون کیس

اولین نکته‌ای که باید به آن توجه کنیم این است که درHDD ها در کامپیوتر بدون کیس قطعه‌ای به نام هد وجود دارد که بر روی پلتر متحرک است، که اطلاعات بر روی آن ذخیره‌شده را با سرعت بالاread/write  می‌کند و درHDD ها در کامپیوتر بدون کیس برای دسترسی به اطلاعات نیازمند این است که منتظر این بماند که سرعت چرخش پلتر به مقدار کافی برسد اما در هاردهای  SSDدر کامپیوتر بدون کیس برخلاف HDDها در کامپیوتر بدون کیس می‌باشد.

SSD ها در کامپیوتر بدون کیس برای خواندن اطلاعات به هیچ‌کدام از عملیات بالا نیاز ندارند و می‌توانند در کامپیوتر بدون کیس به‌صورت مستقیم به اطلاعات دسترسی داشته باشند، و این می‌تواند سرعت بارگذاری یا بوت شدن را در کامپیوتر بدون کیس تا چندین برابر کاهش دهد و سیستم‌عامل کامپیوتر بدون کیس با سرعت بالاتری اجرا شود.

·         مقاومت در برابر عوامل محیطی هارد در کامپیوتر بدون کیس

هاردهای HDD در کامپیوتر بدون کیس به دلیل داشتن قطعه متحرک و حساس به نام هد و پلتر، با کوچک‌ترین ضربه و لغزش و تکان، مخصوصاً در حال کار بسیار آسیب‌پذیر هستند اما در هاردهای SSDدر کامپیوتر بدون کیس این مشکل برطرف شده و به‌طورکلی از یک تکنولوژی دیگری استفاده‌شده که نزدیک به تکنولوژی فلش یا به‌اصطلاح NAND است که قطعه متحرکی درون آن نیست و تقریباً ضدضربه هستند و اطلاعات درونIC ها ذخیره می‌شوند .

·         مصرف انرژی هارد در کامپیوتر بدون کیس

مصرف انرژی هارد HDD و SSD در کامپیوتر بدون کیس متفاوت می‌باشد به‌طوری‌کهHDD ها در کامپیوتر بدون کیس حدوداً 6وات مصرف می‌کنند وSSD ها در کامپیوتر بدون کیس حدوداً 4 وات مصرف می‌کنند و در حالتی که از کامپیوتر بدون کیس استفاده نمی‌شود به 2وات کاهش پیدا می‌کند.

·         اطمینان هارد در کامپیوتر بدون کیس

تفاوت هارد HDD و SSDدر کامپیوتر بدون کیس، ذخیره‌سازی اطلاعات به‌صورت میانگین و تقریبی است و در بهترین حالت نگهداری،SSD ها در کامپیوتر بدون کیس 2برابرHDD ها در کامپیوتر بدون کیس بر اساس مقياس اندازه‌گیری ابزارهاي ذخیره‌سازی اطلاعات می‌باشد.

·         ماندگاری هارد در کامپیوتر بدون کیس

طول عمرSSD ها در کامپیوتر بدون کیس حدود 1میلیون و 200 هزار ساعت تخمین زده‌شده و هاردهای HDD در کامپیوتر بدون کیس حدود 600 هزار ساعت تخمین زده‌شده است.

·         تولید صدا هارد در کامپیوتر بدون کیس

هارد HDD و SSDدر کامپیوتر بدون کیس در تولید صدا متفاوت می‌باشد. هاردهایی که از تکنولوژی HDD استفاده می‌کنند دارای سروصدا هستند اما هاردهایی که از تکنولوژی SSD در کامپیوتر بدون کیس استفاده می‌کنند مانند فلش می‌مانند و صدای خاصی ندارند .

·         وزن هارد در کامپیوتر بدون کیس

تفاوت دیگر هاردهای HDD و SSDدر کامپیوتر بدون کیس وزن آن‌ها می‌باشد. وزن هاردهای HDDدر کامپیوتر بدون کیس حدوداً 750 گرم و هاردهای SSD در کامپیوتر بدون کیس حدوداً 80گرم است که این اختلاف وزن در کامپیوتر بدون کیس تأثیر به سزایی گذاشته است و سبب شده است کامپیوتر بدون کیس دارای حجم کمتری باشند.

 

·         دما هارد در کامپیوتر بدون کیس

دمایی که هارددیسک پس از شروع به کار تولید می‌کند درHDD ها در کامپیوتر بدون کیس حدوداً بین 0 تا 70 درجه سلسیوس و در هارد‌های  SSDدر کامپیوتر بدون کیس  بین 0 تا 55 درجه سلسیوس می‌باشد.

ثبت سفارش
تعداد
عنوان