کاربر گرامی خوش آمدید   ... ( ورود به حساب کاربری  \ ثبت‌نام  )
امروز: چهار شنبه 13 مرداد ماه 1400 ساعت: 

مینی کامپیوتر

  • 43
  • 791 مرتبه
مینی پی سی های مبتنی بر بر ویندوز WTP به قابلیت فیلترهای نوشتاری مجهز شدند

مینی پی سی های مبتنی بر بر ویندوز WTP به قابلیت فیلترهای نوشتاری مجهز شدند

07 مهر 1395

مینی پی سی های مبتنی بر بر ویندوز Windows Thin PC که به تازگی توسط شرکت مایکروسافت جهت نصب روی مینی پی سی ها و تبدیل آن به یک تین کلاینت طراحی و تولید شده است، به این فیلترهای سه گانه مجهز شدند:
1-    فیلتر پیشرفته نوشتاری: (Enhanced Write Filter)
با فعال سازی این فیلتر، یک لایه از حافظه رم به جای هارد وظیفه ذخیره سازی موقت اطلاعات را بر عهده دارد. مینی پی سی با اولین ریستارت این تغییرات ظاهری اعمال شده در فایل های مربوطه را از دست خواهد داد. بدین ترتیب مینی پی سی بی نیاز از نصب آنتی ویروس شده، این خود بر سرعت و امنیت مینی پی سی خواهد افزود.
2-    فیلتر مبتنی بر فایل: (File Based Write Filter)
با فعال سازی این فیلتر، برخی فایل ها از دامنه شمول فیلتر پیشرفته نوشتاری خارج می شوند. اکنون می توان، فایل های بروز رسانی آنتی ویروس و یا فرم های گزارش روزانه را استثناء نمود تا هر گونه بروز رسانی در آن محفوظ بماند.
3-    فیلتر کیبورد: (KeyBoard Filter)
با فعال سازی این فیلتر استفاده از کلیدهای ترکیبی مانند: Ctrl+Alt+Delete و یا Alt+F4 غیر ممکن می گردد. چیزی که شاید مسئولان کافی نت ها بیشتر از هر کس دیگر آن را می فهمند چرا که به کمک آن دسترسی و اختیارات کاربران به مینی پی سی محدود می گردد.

توجه شود، هدف از کاربرد این فیلترها افزایش امنیت و کاهش بار روی ویندوز است. شاید برخی آنتی ویروس ها و یا نرم افزارهای جانبی چون دیپ فریز نیز، چنین کاربردی دارند ولی باید توجه داشت این قابلیت به صورت پیش فرض و کاملا سازگار توسط سازندگان این ویندوز طراحی شده است. ذکر این نکته نیز شاید چندان لازم نباشد که به علت پایین بودن سخت افزار مینی پی سی ها نسبت به پی سی ها کاهش بار ناشی از عدم نصب نرم افزارهای جانبی تا چه میزان اهمیت بیشتری می یابد.

 

ثبت سفارش
تعداد
عنوان