کاربر گرامی خوش آمدید   ... ( ورود به حساب کاربری  \ ثبت‌نام  )
امروز: چهار شنبه 13 مرداد ماه 1400 ساعت: 

مینی کامپیوتر

  • 42
  • 900 مرتبه
تجهیز مینی پی سی ها به ویندوز جدید مایکروسافت

تجهیز مینی پی سی ها به ویندوز جدید مایکروسافت

07 مهر 1395

مینی پی سی ها می‌توانند از این ویندوز که موسوم به Windows Thin PC یا به‌اختصار WTP می‌باشد، استفاده کنند. با استفاده از این ویندوز، سخت‌افزارهایی با پردازشگر ضعیف‌تر و حافظه پایین‌تر می‌توانند بااتصال به یک سرور به کمک قابلیت ریموت دسکتاپ، نقش یک پایانه ورودی و خروجی را ایفا نمایند. مینی پی سی هایی که از این ویندوز استفاده می‌کنند، ظاهر و معماری مبتنی بر ویندوز 7 را دارا می‌باشند.  

 

مینی پی سی های مبتنی بر ویندوز تین پی سی دارای مزایایی هستند نظیر:

 

·         استفاده از تکنولوژی ریموت اف ایکس(RemoteFX)  یا به‌اختصار RFX: با استفاده از این تکنولوژی، گرافیک‌های حتی سه‌بعدی نیز در هنگام ریموت به سرور قابل‌استفاده هستند. حالا اجرای بازی، استفاده از صدای دوطرفه در ویپ باکیفیتی عالی تر و یا استفاده از چند مانیتور هم‌زمان  دیگر یک آرزو نیست.

·         استفاده از فیلترهای نوشتاری: به کمک این فیلترها، به‌نوعی هارددیسک مینی پی سی قفل و یا به عبارتی فریز می‌شود تا با هر بار ری استارت مینی پی سی، هارد به همان وضعیت اولیه خود برگردد.
هرچند پیشتر نیز مایکروسافت از طریق انواع ویندوزهای جاسازی‌شده (Embedded) مانند XPe و یا e7 تلاش کرده است راهی برای نفوذ خود روی سخت‌افزارهای مینی پی سی ها که توان و قدرت پایین‌تری نسبت به پی سی دارند، بیابد، ولی پیچیدگی‌های ناشی از طراحی این ویندوزها توسط هر کاربر برای هر سخت‌افزار بر کاهش دامنه نفوذ ویندوزهای جاسازی‌شده اثر منفی گذاشته است. سادگی و یکسان‌سازی در نقطه مقابل چیزی است که بر توسعه استفاده از ویندوز تین پی سی بر روی مینی پی سی ها به‌صورت مثبت اثربخش باشد.

 

 

 

ثبت سفارش
تعداد
عنوان