مقدمه:

شركتها و مؤسسات دانش‌بنیان، شركت يا موسسه­ی خصوصي و يا تعاوني است كه به منظور هم‌افزايي علم و ثروت، توسعه اقتصاد دانش‌محور، تحقق اهداف علمي و اقتصادی (شامل گسترش و كاربرد اختراع و نوآوري) و تجاري­سازي نتايج تحقيق و توسعه (شامل طراحي و توليد كالا و خدمات) در حوزه فناوري­هاي برتر و باارزش افزوده­ی فراوان به ويژه در توليد نرم‌افزارهای مربوط تشکیل می‌شود. شرکت‌های دانش بنیان و محصولات آن‌ها به طور قطع مهره اصلی تحقق اقتصاد مقاومتی به شمار می‌آیند اقتصادی که مقام معظم رهبری بارها آن را مطرح و امسال نیز بر اجرا و عملیاتی کردن آن تأکید کردند به طوری که در بندهای مختلف سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی و نیز سیاست‌های کلی برنامه ششم توسعه ابلاغی مقام معظم رهبری، بر شکل گیری اقتصاد دانش بنیان به عنوان راهبردی در جهت حرکت صحیح اقتصاد کشور، تاکید شده است. طی آخرین آمار از سوی صندوق نوآوری و شکوفایی، در حال حاضر ۲ هزار و ۲۱۹ شرکت دانش بنیان وجود دارد که از این تعداد ۱۳۴۸ شرکت نوپا، ۷۲۵ شرکت تولیدکننده کالا و خدمات و ۱۴۶ شرکت صنعتی دارای فعالیت دانش بنیان هستند

 

 این شرکت دانش بنیان از تین کلاینت PAT t600 برای همان تحقيق و توسعه برای پورت‌های صنعتی در کانفیگ ماژول‌های PLC و پورت سریال و برخی سخت‌افزارها استفاده می کند و همچنین پورت‌ها و‌USB های LPT تین کلاینت PAT t600 که متصل به programmer ، می‌باشند و ماژول CSM برای دریافت و ارسال پیامک، کاربرد عملیاتی برای این شرکت دارد.

در فکر افزایش راندمان کاری و کاهش هزینه‌های شرکت به کمک تکنولوژی تین کلاینت

شرکتی دانش بنیان در مرکز تحقیقات دانشگاه سهند تبریز در زمینه الکترونیک فعالیت دارد. این شرکت با هدف افزایش راندمان کاری و صرفه جویی در هزینه‌ها قصد دارد که دست به اقدامات نوینی بزند. مسئولین شرکت در اولین قدم، قصد کاهش هزینه‌های استفاده از پی‌سی‌ها را دارند و در این باره جستجوهای اینترنتی را آغاز می‌کنند. آن‌ها با اولین تحقیقات خود با تین کلاینت‌های برند PATها آشنا می‌شوند که جایگزینی عالی برای پی‌سی‌ها محسوب می شود. آن‌ها در این آشنایی اولیه در می‌یابند که عدم وجود هرگونه هارد، پردازشگر یا حافظه در تین کلاینت‌های برند PAT‌ها علاوه بر کاهش هزینه‌ها، کارایی‌های متنوعی دارند، از جمله این‌که پورت‌ها و USB ‌های متعددی برای امور جاری شرکت دارند.

 

افزایش-توان-تحقیق-و-توسعه-شرکت-دانش-بنیان-با-استفاده-از-تین-کلاینت-PAT-t600

ایده مبتکرانه استفاده از تین کلاینت PAT t600

مسئولین شرکت مذکور نیز از طریق سایت شرکت پیمان نیک کاران با مشاوران فنی تماس برقرار می کنند و با توجه به اینکه پورت موازی(LPT) و دو پورت سریال برای آنها خیلی مهم و حیاتی بود، نسبت به تهیه تین کلاینت PAT t600 اقدام می کنند. این شرکت دانش بنیان از تین کلاینت PAT t600 برای (Research and Development) R&D‏ يا همان تحقيق و توسعه برای پورت‌های صنعتی در کانفیگ ماژول‌های PLC و پورت سریال و برخی سخت‌افزارها استفاده می‌کنند و همچنین پورت‌ها و USB‌های LPT تین کلاینت PAT t600 که متصل به programmer می‌باشند و ماژول CSM برای دریافت و ارسال پیامک، کاربرد عملیاتی برای این شرکت دارد. از جمله قابلیت‌های تین کلاینت PAT t600، 4هسته‌ای بدون فن دو گیگ رم می‌توان به توان پرسرعت به کمک پردازنده قدرتمند 4 هسته‌ای J1900 کارکرد 64 بیتی، پشتیبانی از انواع ویندوزهای XP/7/8/10/2008/2012/2016 نسخه‌های 32بیتی و 64بیتی قابل نصب روی تین کلاینت، فول پورت و پشتیبانی گسترده از انواع پورت‌ها: USB2/USB3/COM/LPT/VGA/HDMI/Mic/SPK جهت اتصال مستقیم به کلیه وسایل جانبی: پرینتر، اسکنر، بارکدخوان، فلش، کیبورد، موس بی‌سیم، انواع پرینترهای سوزنی، حرارتی و پشتیبانی از شبکه سیمی سرعت 1000 (گیگ) و بی‌سیم سرعت 300 سری N (به صورت انتخابی) و مجهز به دو پورت گرافیک جهت اتصال همزمان به دو مانیتور و بدون فن با کارکرد 24 ساعته 7 روز هفته (بدون صدا)، اشاره کرد.

دیدگاه استفاده از تین کلاینت PAT t600 در شرکت دانش بنیان

بعد از حدود دو ماه از کارایی تین کلاینت PAT t600 جویا می‌شویم و مسئولین شرکت در وهله اول دلیل تهیه تین کلاینت PAT t600 از شرکت پیمان نیک کاران را قیمت مناسب مطرح می‌کنند. آن‌ها از مزیت‌های خاص تین کلاینت PAT t600 برای شرکت دانش بنیان می‌گویند که حجم کم، ولتاژ 12 وات که با باتری معمولی کار میکند ولی پی سی 220 ولت انرژی مصرف می‌کند که نشان‌دهنده کاهش مصرف انرژی برای شرکت دارد و از طرفی گرد و غبار نمی‌گیرد و سرعت خوب و قابلیت اتصال به دو نمایشگر با پورت HDMI از جمله قابلیت‌های مورد استفاده برای این شرکت دانش بنیان می‌باشد. تین کلاینت PAT t600 به دلیل این‌که از پورت های مختلفی پشتیبانی می‌کند به آچار همه کاره معروف است که قابلیت‌های متنوعی برای شرکت‌ها دارد.