0
محتویات سبد خرید

 • 414
 • 2761 مرتبه
شرکت Fairfield و استفاده از زیروکلاینت‌ها جهت دسترسی به برنامه‌های کاربردی نفت و گاز

شرکت Fairfield و استفاده از زیروکلاینت‌ها جهت دسترسی به برنامه‌های کاربردی نفت و گاز

4 سال قبل

"امروزه کارمندان می‌توانند از هر نقطه به دسکتاپ های خود دسترسی پیدا کنند (یک iPad در فرودگاه، یک لپ تاپ در هاوایی یا رایانه شخصی آن‌ها در خانه) و  از برنامه‌های گرافیکی کامل سه‌بعدی لذت ببرند".

MARK ELVERS
IT MANAGER
FAIRFIELD ENERGY


- هنگامی‌که گروهی جلساتی را در یک اتاق کنفرانس شروع می‌کنند، دیگر لازم نیست که قبل از ورود به سیستم، 120 نسخه ویندوز آپدیت شده را نصب کنند. آن‌ها می‌نشینند و میز کار آن‌ها روی زیروکلاینت اتاق است و آماده استفاده کردن هستند.
 

وضعیت فعلی در یک نگاه

 • نام صنعت: نفت و گاز Staines-on-Thames
 • محل: میدلزکس (دفتر مرکزی)؛ آبردین (عملیات دفتر)؛
  دریای شمال (سکوی نفت فلات قاره با
  220  کاربر هم‌زمان (

 چالش

 • استقرار و مدیریت دسکتاپ به‌صورت مقرون‌به‌صرفه برای موارد استفاده گسترده دفاتر، مهندسین، پرسنل سکو
 • تحویل برنامه‌ها (برنامه‌های کاربردی و گران‌قیمت صنعت که نیازمند گرافیک سطح بالا به‌روزرسانی سیستم‌های دسکتاپ می باشند.)

راه‌حل

 • زیرساخت‌های رومیزی مجازی
 • مجازی‌سازی دسکتاپ و زیروکلاینت

نتایج

 • استقرار آسان: راه‌اندازی سریع زیروکلاینتPCoIP ، توسط کارمندان غیر فنی
 • پویایی: جلسات دسکتاپ قابل‌دسترسی از خانه، اتاق کنفرانس و در جاده
 •  مدل محاسباتی مقیاس‌پذیر و قابل انعطاف
 •  منابع مشترک (CPU,RAM,GPU)
 • کارآیی: کارکنان کوچک فناوری اطلاعات می‌توانند از سازمان چند سایت پشتیبانی کنند.


اگر کسی سؤال کند، من به آن‌ها می‌گویم که فناوری VDI و PcoIP واقعاً راه درستی برای دستیابی به موفقیت هستند. این کار در یک پایگاه کاربر گسترده انجام می‌شود، فکر می‌کنم جواب مناسب برای همه باشد. همه شرکت‌ها باید از این فناوری استفاده کنند."

MARK ELVERS
IT MANAGER
FAIRFIELD ENERGY

مدیریت دسکتاپ در سه سایت ساده به نظر می‌رسد، مگر این‌که یکی از سایت‌ها سکوی نفتی در دریای شمال باشد. هنگامی‌که تیمIT ، مدیریت سیستم‌عامل PC را در خانه به عهده گرفت، تیم از یک نفر به دو نفر گسترش یافت. حتی با یک شخص اضافی، فناوری اطلاعات هنوز هم با چالش‌های فناوری یک تجارت چندمنظوره روبه‌رو بوده است:

 موارد استفاده گسترده. راه‌حل‌های محاسبات رومیزی باید علاوه بر یک دفتر عملیات در آبردین و یک بستر خارج از ساحل، نیازهای کارمندان "معمولی" دفتر، تیم‌های مالی و حقوقی، مشاوران صنعت و طیف گسترده‌ای از متخصصان نفت و گاز را در مقر تنظیم کند.

انجام کار از خانه. برای جلوگیری از پشتیبانی از رایانه‌های شخصی کارمندان، این شرکت زیروکلاینت با پشتیبانی VPN صادر کرد. به دلیل عدم اتصال به اینترنت پرسرعت در بسیاری از خانه‌های انگلیس، دسترسی به برنامه‌ها از راه دور اغلب کند و ناکارآمد بود.

تحویل نرم‌افزار انعطاف‌پذیر. بسیاری از کارمندان Fairfield به برنامه‌های کاربردی صنعت نفت و گاز تکیه می‌کنند. برای زمین شناسان، این موارد شامل Schlumberger Petrel E&P است. برای مهندسان مخزن، Petrol، شبیه‌ساز مخزن Schlumberger ECLIPSE وScienceoft S3GRAF و برای ژئوفیزیکدانان IHS Kingdom. نرم‌افزار با گرافیک فشرده به رایانه‌های شخصی وGPU های سطح بالایی احتیاج دارد، اما کارمندان نمی‌خواهند برای دسترسی به این برنامه‌ها و سایر برنامه‌ها محدود به میز اصلی خود شوند.

 بروز رسانی نرم‌افزار. علاوه بر چالش‌های حل مسائل مربوط به به‌روزرسانی برنامه و سیستم‌عامل در خارج از ساحل بر روی سکوی نفت، به‌روزرسانی‌های مکرر ویندوز در رایانه‌های شخصی اتاق کنفرانس باعث کاهش سرعت همکاری تیم و به تعویق افتادن جلسات و در نتیجه کاهش بهره‌وری کارمندان شد.

 

امکان-دسترسی-به-برنامه-های-کاربردی-نفت-و-گاز-در-هر-مکانی-با-استفاده-از-PcoIP-VDI-و-زیرکلاینت

حل یک مشکل "خسته‌کننده" یک انقلاب دسکتاپ در سطح شرکت را آغاز کرد. چهار کارمند در آبردین فقط می‌خواستند یک برنامه مالی برای کار بهتر از طریق WAN داشته باشند.

مارک الورز، مدیرIT، کارخانه Fairfield Energy می‌گوید: "تیم مالی ما در دفتر مرکزی شروع به کارکرده و تعداد فزاینده‌ای از افراد در آبردین استخدام می‌شوند."

 "از آنجاکه کاربران جدید از آبردین به سیستم مالی دسترسی پیدا می‌کردند، عملکرد WAN وحشتناک بود.

ما یک راه‌حل آسان پیدا کردیم: رایانه‌های شخصی آن‌ها را به دفتر مرکزی، نزدیک به سرورهای مالی منتقل کردیم و زیروکلاینت PcoIP را روی میزهای آن‌ها در آبردین قرار دادیم. این یک تجربه کاربری بسیار بهتری بود و در مقایسه با برنامه‌های منتشر شده از طریق دسکتاپ ویندوز از راه دور، برای کاربران ما ساده‌تر بود و کارکرد روان‌تری نسبت به RDP داشت.

کاربران در تلاش‌اند تا بدانند که آیا بجای اجرای لوکال اکسل می‌توان از طریق مجازی‌سازی اجرا داشته باشند. این‌گونه شروع شد - چهار نفر در آبردین."

در آن زمان، برنامه‌های مالی و IT مزایای استفاده از زیروکلاینت PcoIP را مشاهده کرد. یک تصویر واحد می‌تواند به‌روز شده و به‌طور خودکار برای کلیه زیروکلاینت‌ها تغییر یابد. برای حمایت از کل بخش دارایی، راه‌حلVDI  به سرعت گسترش یافت.

VDI و PcoIP با استفاده از زیروکلاینت‌ها در هر منطقه کاربردی گسترش یافتند. الورز گفت: "وقتی ما از نزدیک به الزامات کار از راه دور توجه کردیم، در اینجا ما کارهای جالب بسیاری را دیدیم که می‌توانستیم با فناوری PcoIP و  VDI انجام دهیم." کارمندان در خانه تجربه مشابهی با برنامه‌های خود می‌خواستند. قبل از پروژه VDI در زیروکلاینت‌ها، به کارمندان پشتیبانی لپ‌تاپ و VPN داده می‌شد. بااین‌حال، باز کردن پرونده‌های بزرگ از راه دور مشکل‌ساز بود. بیشتر خانه‌های انگلیس محدود به اتصالات کند ADSL هستند. به‌عنوان یک کار موقت، کارمندان قبل از ترک دفتر از پرونده‌های داده‌های شرکت در لپ‌تاپ‌ها و درایوهای USB خارجی کپی می‌گرفتند.
الورز می‌گوید: "کارمندان باید به خاطر داشته باشند که داده‌های موردنیاز خود را کپی کرده و مجوز نرم‌افزار را به خانه ببرند یا یک VPN برای دسترسی به سرورهای مجوز ایجاد کنند." "نگرانی‌های امنیتی و همچنین چالش‌های مدیریت مجوز وجود دارد. وقتی برنامه نرم‌افزاری دارید که 250هزار دلار هزینه دارد (و میلیون‌ها دلار سرمایه‌گذاری در بحث لرزه‌نگاری و داده‌های دیگر) شما نمی‌خواهید دارایی‌های باارزش اطلاعاتی از روی لپ تاپ شخصی خارج شوند و اگر به آن‌ها اجازه دهید داده را بگیرند، چه می‌شود که هنگام کار بر روی نسخه لپ تاپ خود، نسخه اصلی را تغییر دهید؟"
برای افزودن به این چالش، بسیاری از برنامه‌های کاربردی نفت و گاز این شرکت نیازمند گرافیک سه‌بعدی بالا هستند.
وی همچنین می‌گوید: "در دفتر، ما می‌توانیم به کاربرانی که به آن‌ها نیاز داریم رایانه‌های شخصی قدرتمند مجهز به
GPU دهیم." وی همچنین می‌گوید: "اما وقتی آن‌ها در خانه هستند، یا در جای دیگری مشغول کار هستند - چگونه این کار را می‌کنند؟ یک لپ تاپ قدرتمندتر ( به معنای گران‌تر بودن) به آن‌ها بدهید؟"

 

امکان-دسترسی-به-برنامه-های-کاربردی-نفت-و-گاز-در-هر-مکانی-با-استفاده-از-PcoIP-VDI-و-زیرکلاینت

" راه‌حل رایانه‌ای مجازیِ وجود یک زیروکلاینت Teradici PCoIP با ایستگاه کاری از راه دورPCoIP ، واقعاً برای ما کار می‌کند. کارمندان ما می‌توانند با برنامه‌ها و داده‌های موجود در پایگاه داده ما را از راه دور اجرا کنند."

MARK ELVERS
IT MANAGER
FAIRFIELD ENERGY

از زمان معرفی اولین قابلیت ایستگاه کاری از راه دور،Fairfield Energy  اجرای VMware خود را برای پشتیبانی از گرافیک vDGA در دسکتاپ‌های مجازی به‌روز کرده است. سرورهای VDI استاندارد زیروکلاینت‌های این شرکت نیز گسترش یافته است که شامل کارت‌های گرافیکی مشترک NVIDIA GRID K1 و کارت‌های شتاب‌دهنده سخت‌افزاری Teradici PCoIP برای استفاده کاربر سازگار است. کاربران بر اساس تنظیمات برگزیده و الزامات کاربردی خود به سه طبقه تقسیم می‌شوند: کاربران رده بالا، دارای ایستگاه‌های کاری از راه دور با رده بالا هستند، کاربران میانی، منابع GPU را به اشتراک می‌گذارند (در صورت لزوم یک پردازنده گرافیکی اختصاصی) و بقیه کاربران معمولی، روی سرورهای VDI بدون GPU پشتیبانی می‌شوند. همه کاربران مجازی با کارت شتاب‌دهنده سخت‌افزاری PCoIP پشتیبانی می‌شوند.

زیرساخت‌های انعطاف‌پذیر نحوه عملکرد کارمندان Fairfield Energy را تغییر داده است. زیروکلاینت‌های PCoIP در هر میز و در سالن‌های کنفرانس قرار دارند. کارمندان می‌توانند از دفتر مرکزی به آبردین وصل شوند یا وارد یک اتاق کنفرانس شوند و جلسه آنلاین دسکتاپ آن‌ها را دنبال کنند این به خودی خود انتخاب دستگاه‌های بیشتری را در اختیار آن‌ها قرار می‌دهد. "درحال حاضر، کارمندان می‌توانند از هرکجا به دسکتاپ های خود دسترسی پیدا کنند - یک iPad در فرودگاه، یک لپ تاپ در هاوایی یا رایانه شخصی یا Mac خود در خانه. همچنین می‌توانند از گرافیک‌های کامل سه‌بعدی برخوردار شوند و از جلسات کاملاً سخت‌افزاری که به بسیاری از برنامه‌های ما نیاز دارند، لذت ببرند." وی افزود: "برای پشتیبانی از دسکتاپ، به‌روزرسانی تصاویر راحت‌تر می‌شود. اکنون، هنگامی‌که گروهی جلساتی را در یک اتاق کنفرانس شروع می‌کنند، دیگر لازم نیست که قبل از ورود به سیستم، 120 نسخه ویندوز آپدیت شده را نصب کنند. آن‌ها می‌نشینند و میز کار آن‌ها روی زیروکلاینت اتاق است و آماده استفاده کردن هستند.

به موازات ساخت VDI در مقرها و سایت‌های آبردین، ​​Fairfield Energy نیازهای سیستم کاری خود را از خانه تغییر داد. الوور می‌گوید: "ما این کار را گسترش دادیم. کارمندان اکنون می‌توانند از خانه با هر آنچه در آنجاست ارتباط برقرار کنند." در دفتر، همه کلاینت‌ها با زیروکلاینت‌ها تعویض شده است حتی رایانه‌های شخصی موجود در سیستم‌عامل هم‌اکنون زیروکلاینتPCOIP  هستند. به گفته الورز: "در ابتدا، یک شرکت مهندسی، بخش فناوری اطلاعات را بر روی سیستم‌عامل مدیریت کرد، اما ما تصمیم گرفتیم که آن را از آوریل سال گذشته مدیریت کنیم." "ما تمام 60 نقطه انتهایی را با زیروکلاینت PCoIP جایگزین کردیم. از دیدگاه پشتیبانی، آسان است. ما می‌توانیم دسکتاپ‌های از راه دور را از دفتر مرکزی مشاهده کنیم.

اگر هرکسی هر نوع مشکل سخت‌افزاری داشته باشد، می‌تواند دستگاه خود را نصب کند. یک پزشک، آشپز، مباشر روی سکو ... هر کس در آنجا می‌تواند یک جعبه زیروکلاینت بگیرد و دستگاه را وصل کند. زیروکلاینت‌های جدید به‌طور خودکار کنسول مدیریتی Teradici PCoIP را پیدا می‌کنند، که آخرین سیستم‌عامل را بالا می‌آورند و پروفایل‌ها را اعمال می‌کنند - بنابراین کاربر فقط باید وارد سیستم شود. حداکثر پنج دقیقه."
بدین ترتیب، سادگی زیروکلاینت
PCoIP جدید در زمان انتقال پلتفرم در پروژه‌های کاربردی نفت و گاز به بهترین وجه ممکن نشان داده شد.