کاربر گرامی خوش آمدید   ... ( ورود به حساب کاربری  \ ثبت‌نام  )
امروز: چهار شنبه 06 مهر ماه 1401 ساعت: 

مینی کامپیوتر

  • 191
  • 1514 مرتبه
ارتقا سطح آموزشی مدرسه مینوکا از طریق تین کلاینت‌ها

ارتقا سطح آموزشی مدرسه مینوکا از طریق تین کلاینت‌ها

28 اردیبهشت 1396

مدرسه مینوکا چندین سال پیش با چالش های متعددی در سیستم کامپیوتری و فناوری اطلاعات مدرسه از جمله افزایش دسترسی به کامپیوتر‌ها برای دانش آموزان، سختی بروز رسانی تکنولوژي موجود و... روبرو شد اما مشکلات مالی مانع بزرگی برای مدرسه بود و به همین دلیل مشاوران فناوری اطلاعات مدرسه پیشنهاد دادند که از تین کلاینت‌ها در کلاس‌های درس استفاده کنند چرا که استفاده از تین کلاینت‌ها باعث صرفه جویی در هزینه‌ها و افزایش طول عمر تجهیزات سخت افزاری و تکنولوژی خواهد شد و تجربه ی بسیار خوبی را برای دانش آموزان فراهم می کند.

استفاده از تین کلاینت‌ها باعث شد که دیگر نیاز به تعمیر و ارتقا ۱۲۰۰ دستگاه کامپیوتر در هر تابستان را نداشته باشند چرا که فقط نرم افزارهای مورد نیاز را در سرور‌ها نصب می کنند و از طریق تین کلاینت و دسکتاپ مجازی هر کسی به آن‌ها دسترسی دارند.

مدیریت تین‌ کلاینت‌ها بسیار آسان است و دیگر لازم نیست هرساله تنظیمات مربوط به هر پی‌سی دوباره بررسی و تنظیم شود و عیب یابی ها کمتر شده است و با تنظیم نرم افزارها از طریق سرور تمام تنظیمات بر تین کلاینت‌ها اعمال خواهد شد. همچنین تین کلاینت‌های HP به فضای کمی نیاز دارند و برای محیط کلاس بسیار مناسب می‌باشند

صرفه جویی در هزینه و زمان با استفاده از تین کلاینت

مدرسه مینوکا دارای ۴۰۰۰ دانش آموز می‌باشد. یکی از مزایای بسیار مهم تین کلاینت برای این مدرسه‌ی پر جمعیت، کاهش هزینه‌های هر دستگاه تین کلاینت نسبت به کامپیوتر‌های دستکاپ می‌باشد و دانش آموزان در حین استفاده از تین کلاینت‌ها هیچ گونه تفاوتی نسبت به قبل احساس نمی‌کنند و حتی در زمان آن ها هم صرفه‌جویی بسیاری صورت گرفته است و در هر کلاس و آزمایشگاه به راحتی به نرم افزارها و موارد مورد نیاز خود از طریق تین کلاینت دسترسی دارند.

طی دو سال گذشته مسئولان مدرسه اقدام به نصب بیش از 1200 تین کلاینت HP نموده اند که این تین کلاینت ها به خاطر اطمینان بالا و طول عمر زیادشان انتخاب شده اند. همچنین با خرید تین کلاینت ها مدرسه سرورهای خود را تعویض و ارتقا داد.

سخت افزارهای مورد استفاده تین کلاینت

HP Compaq t5740 and
T5630 Thin Clients
HP l1710 and l1711 monitors
HP Proliant Dl580 server
HP StorageWorks MSA 2000

نرم افزارهای مورد استفاده در تین کلاینت

Windows® embedded
Standard 2009
Microsoft® Windows
HP Device Manager
Citrix XenDesktop
Citrix XenServer

مسئولان مدرسه همچنین یک صرفه‌جویی دیگری را در استفاده از تین کلاینت‌ها مشاهده کردند چرا که و حتی می توان آن‌ها را به پشت مانتیور‌ها وصل کرد و طبیعتا فضای به مراتب کمتری نسبت به پی‌سی را اشغال می کنند.

یکی دیگر از مشکلاتی که کاربران در مدرسه با آن رو‌به‌رو بودند خرابی هاردیسک‌ها بود که با تکنولوژی تین کلاینت دیگر نرم افزارهای سیستم توسط کاربران معیوب نمی‌شوند و هر کاربر یک فضای ذخیره سازی در شبکه برای خود دارد که همین امر باعث افزایش امنیت می شود.

 

ارتقاء سطح آموزشی مدرسه مینوکا از طریق تین کلاینت‌

ثبت سفارش
تعداد
عنوان