کاربر گرامی خوش آمدید   ... ( ورود به حساب کاربری  \ ثبت‌نام  )
امروز: چهار شنبه 06 مهر ماه 1401 ساعت: 

مینی کامپیوتر

  • 165
  • 1788 مرتبه
استفاده‌های بهینه دانشگاه نانجینگ چین از تین کلاینت‌ها

استفاده‌های بهینه دانشگاه نانجینگ چین از تین کلاینت‌ها

17 فروردین 1396

دانشگاه نانجینگ در شهر نانجینگ چین واقع شده است. این دانشگاه دارای جمعیتی بالغ بر 28000 دانشجو دارد. بخش فناوری اطلاعات برای این دانشگاه یک سیستم مجازی امن، قابل مدیریت آسان و همچنین به صرفه از لحاظ هزینه نیازمند می‌باشد.

چالش استفاده از تین کلاینت و زیرو کلاینت در دانشگاه نانجینگ

تین کلاینت‌ها نقش به‌سزایی را در محیط آموزشی دانشگاه ایفا می کنند و مزایای متعددی را برای دانشگاه به همراه داشته اند که عبارتند از:
- تین کلاینت‌ها قابلیت استفاده آسان در محیط‌های کلاس های آموزشی و اداری با انواع محیط‌های سروری را دارا می باشند.
- امنیت بالای تین کلاینت‌ها در مقابل ویروس‌‌های مخرب و جاسوسی.
- سازگاری تین کلاینت‌ها برای استفاده در کلاس‌‌های آموزشی در هنگام استفاده از نرم افزارها و آموزش رسانه ای.
- هزینه بسیار پایین مصرف انرژی تین کلاینت‌ها.
- تین کلاینت‌ها بسیار کوچک و دارای گرمای تولیدی بسار پایین و بدون صدا در مقایسه با کامپیوترهای شخصی می باشند.

در یک اداره و سازمان پرجمعیت مثل دانشگاه نانجینگ یک چالش بزرگ نگهداری و فراهم کردن یک سیستم بدون توقف و پشتیبانی 24 ساعته با استفاده از پی سی‌های قدیمی در مکان‌های مختلف دانشگاه می‌باشد. کارکنان بخش فناوری اطلاعات همواره از مدیریت نرم افزارهای دانلود شده توسط دانشجویان و ویروس های مخرب موجود گله مند بودند چرا که تعداد زیادی کامپیوتر در کلاس‌ها و ادارات دانشگاه وجود داشت و به هنگام خرابی هر یک از این‌ها باید وقت و هزینه زیادی صرف تعمیر صرف می شد. با افزایش تعداد دانشجویان دانشگاه، مسئولان تصمیم گرفتند که از آخرین تکنولوژی موجود برای کلاس‌های خود استفاده کنند که در این امر بودجه ی آن‌ها محدود بود و به خاطر همین به سمت تین کلاینت روی آوردند. بیشترین نرم افزارهای مورد استفاده از دانشگاه عبارتند از دسترسی به پایگاه داده‌ها، اتوکد، 3Dmax، مایا و نرم افزارهای روزانه اداری می باشد.

راه حل استفاده از تین کلاینت‌ها در دانشگاه

مسئولان بخش فناوری اطلاعات دانشگاه نانجینگ جهت بررسی مناسب بودن استفاده از تین کلاینت با مسئولان شرکت Atrust‌ تماس گرفتند و در نهایت دانشگاه نسبت به تهیه تین کلاینت‌های مدل w100 جهت کاهش هزینه‌ها و کاستن از مشکلات کارکنان بخش فناوری اطلاعات اقدام کرد. تین کلاینت‌های w100 نیازی به حافظه داخلی ندارد و تمام نرم افزارها و اطلاعات در سرور‌ها ذخیره می شود.

در حال حاضر تین کلاینت‌ها و استفاده از دسکتاپ‌های مجازی جزئی از دانشگاه نانجینگ می باشند به طوری که بیش از 400 تین کلاینت در کلاس‌ها و بخش‌های اداری دانشگاه قرار داده شده است.

تمامی این گسترش‌های انجام شده در بخش تین کلاینت در مدتی کم و با استفاده از کمترین کارکنان نسبت به پیاده سازی کامپیوترهای شخصی انجام شد که می توانست چندین هفته و با تعداد بیشتری از کارکنان بخش فناوری اطلاعات انجام شود!

 

استفاده از زیروکلاینت در دانشگاه نانجینگ چین

ثبت سفارش
تعداد
عنوان