کاربر گرامی خوش آمدید   ... ( ورود به حساب کاربری  \ ثبت‌نام  )
امروز: چهار شنبه 06 مهر ماه 1401 ساعت: 

مینی کامپیوتر

  • 155
  • 1863 مرتبه
هدف‌گذاری دانشگاه کلایدبنک در جهت کاهش هزینه‌ها از طریق تین کلاینت‌ها

هدف‌گذاری دانشگاه کلایدبنک در جهت کاهش هزینه‌ها از طریق تین کلاینت‌ها

16 بهمن 1395

دانشگاه کلایدبنک یک مرکز آموزشی در کشور اسکاتلند می باشد. این دانشگاه دروس مختلفی از جمله مدیریت بازرگانی، مراقبت های کودکان، علوم اجتماعی و .. را ارائه می دهد. این دانشگاه دارای 350 کارمند و 10500 دانشجو می باشد.

چالش استفاده از تین کلاینت در دانشگاه کلایدبنک

این دانشگاه یک مرکز آموزشی معتبر در اسکاتلند می‌باشد و درصدد ساده سازی محیط مدیریت دسکتاپ‌ها بود همچنین هزینه‌های ارتقاء تجهیزات خود را کاهش و از سویی طول عمر ادوات سخت افزاری را افزایش دهد. دانشگاه مترصد آن است که از تازه‌ترین تکنولوژی روز دنیا برای دانشجویان خود استفاده می کند. بزرگترین خواسته‌های بخش فناوری اطلاعات دانشگاه امکان ایجاد دسترسی بیشتر، ساده بودن مدیریت سخت افزار مورد استفاده بود.

قبل از تغییر به سمت تین کلاینت‌ها، دانشگاه از دستگاه‌های شرکت مایکروسافت و سرور‌های عظیم استفاده می‌کردند. آن‌ها بیش از 1000 کامپیوتر دسکتاپ، لپ‌تاپ و محیط های دسکتاپ مجازی در مرکز خود داشتند همچنین سرورهای خود را در سال 2009 گسترش دادند و در سال 2011 ساختار دسکتاپ مجازی و تین کلاینت‌ها را در محیط فناوری اطلاعات دانشگاه جایگزین کردند.

راه حل استفاده از تین کلاینت

دانشگاه کلایدبنک طی تماسی که با شرکت Devon IT برقرار کرد با پیشنهاد این شرکت مبنی بر استفاده از تکنولوژی جدید تین‌کلاینت رو‌به‌رو شد که برای محیط فناوری اطلاعات این دانشگاه بسیار کارآمد خواهد بود.

قبل از تغییر به سمت تین کلاینت‌ها، دانشگاه از دستگاه‌های شرکت مایکروسافت و سرور‌های عظیم استفاده می کردند. آنها بیش از 1000 کامپیوتر دسکتاپ، لپ تاپ و محیط‌های دسکتاپ مجازی در مرکز خود داشتند همچنین سرورهای خود را در سال 2009 گسترش دادند و در سال 2011 ساختار دسکتاپ مجازی و تین کلاینت‌ها را در محیط فناوری اطلاعات دانشگاه جایگزین کردند.

بعد از نصب تین کلاینت‌ها در محیط دانشگاه و پیاده‌سازی نرم افزار‌های مجازی سازی دسکتاپ در تین‌کلاینت، تکنولوژی تین‌کلاینت و دسکتاپ مجازی در دانشگاه گسترش پیدا کرد و تین کلاینت‌ها به‌نسخه ویندوز 7 به‌روز رسانی شد. لازم به ذکر است که تکنولوژی تین‌کلاینت اجرا شده بر روی سرورهای شرکت HP‌ می باشد

نتایج استفاده از تین‌کلاینت در دانشگاه

استفاده از تکنولوژی تین‌کلاینت باعث ساده‌سازی ساختار واحد فناوری اطلاعات دانشگاه شد به‌طوری که طول عمر سخت افزارها از طریق تین‌کلاینت افزایش پیاده کرد همچنین تین کلاینت‌ها به داخل کلاس‌های دانشجویان منتقل شد که باعث استفاده ساده دانشجویان از این تکنولوژی عظیم شد از سویی تین‌کلاینت‌ها در هزینه‌های دانشگاه باعث صرفه جویی شدند.هدف گذاری دانشگاه کلایدبنک در جهت کاهش هزینه ها از طریق تین کلاینت ها (HP Thin Client)

ثبت سفارش
تعداد
عنوان