کاربر گرامی خوش آمدید   ... ( ورود به حساب کاربری  \ ثبت‌نام  )
امروز: چهار شنبه 06 مهر ماه 1401 ساعت: 

مینی کامپیوتر

  • 150
  • 1856 مرتبه
 دانشگاه salt Lake در مسیر بهره‌وری بیشتر با استفاده از مینی کامپیوتر‌ها

دانشگاه salt Lake در مسیر بهره‌وری بیشتر با استفاده از مینی کامپیوتر‌ها

06 بهمن 1395

دانشگاه salt Lake یک کالج بزرگ و جامع است که هر‌ ساله به 60000 دانشجو در 13 مکان مختلف خدمات آموزشی ارائه می‌دهد. با توجه به تعداد دانشجویان، تکنولوژی مورد استفاده برای این تعداد آن هم بصورت هر روزه مستلزم آن است که قابلیت‌های فراوانی داشته باشد. بخش تکنولوژی دانشگاه 170 آزمایشگاه مختلف که مجهز به هزاران کامپیوتر می‌باشد را پشتیبانی می‌کند. بخش تکنولوژِی دانشگاه salt Lake مترصد آن است که امکانات تحصیلی در دسترس عموم دانشجویان باشد تا دانشجویان از امکانات موجود در دانشگاه به بهترین شکل ممکن بهره مند شوند و در این زمینه محصولات مینی کامپیوتر شرکت HP به دانشگاه در انجام این امر کمک به‌سزایی کرده است.

هدف استفاده از مینی کامپیوتر در این دانشگاه:

- مدیریت آسان دسکتاپ از طریق مینی کامپیوتر.

- فراهم سازی یک دسکتاپ منعطف برای دانشجویان از طریق مینی کامپیوتر.

- کاهش هزینه های نگهداری وسایل و مدیریت آن ها در مینی کامپیوتر‌‌ها.

دیدگاه دانشگاه در مورد استفاده از مینی کامپیوتر:

دانشگاه salt Lake در فکر مجازی سازی دسکتاپ سیستم‌های دانشجویان است تا آن‌ها امکان دسترسی و مدیریت از طریق مینی کامپیوتر‌ها را داشته باشند.
مزایای مینی کامپیوتر برای بخش فناوری دانشگاه:

برنامه‌‌ها و دسکتاپ‌‌های مجازی هر مینی کامپیوتر به طور مرکزی مدیریت می‌شوند.

کارکنان بخش IT به کمک خرابی‌های کمتر مینی کامپیوتر، امکان تسریع در انجام امور سخت‌افزاری و نرم‌افزاری را دارند.

هزینه های کسب و کار به هنگام استفاده از مینی کامپیوتر
• افزایش کارآمدی در هزینه‌های مدیریتی به هنگام استفاده از مینی کامپیوتر.
• انعطاف بیشتر در دسترسی به دسکتاب و استفاده از آن در مینی کامپیوتر.
• کاهش مصرف انرژی مینی کامپیوتر.
• هزینه پایین سخت افزار مینی کامپیوتر.
• قابلیت دسترسی در هر زمان و مکان به هر مینی کامپیوتر.

انجام کار بیشتر با کمترین پرداخت با استفاده از مینی کامپیوتر

دانشگاه Salt Lake یکی از بزرگترین مراکز تدریس در سطوح بالا می باشد. همزمان با افزایش تعداد سایت‌ها و دانشکده‌ها تعداد کامپیوتر‌های دانشگاه هم افزیش پیدا کرد اما اکنون سیاست‌های دانشگاه تغییر کرده است و به سمت انجام کار و بهره‌وری بیشتر با کاهش هزینه‌ها سوق پیدا کرده است. هدف دانشگاه افزایش انعطاف پذیری بیشتر دسکتاپ‌ها و سرور‌ها همراه با حفظ سرمایه و وقت دانشجویان و کارکنان می‌باشد. دانشگاه یک هدف دو بخشی برای رسیدن به نتیجه اتخاذ کرد که شامل مجازی سازی دسکتاپ و نرم افزارهای دانشجویان از طریق مینی کامپیوتر بود و در نتیجه این کار دانشجویان با صرف هزینه و انرژِی کمتر، عملیات خود را با استفاده از مینی کامپیوتر‌ها بر روی سرورهای HP در مرکز داده دانشگاه اجرا کردند. در نهایت دسکتاپ‌های دانشجویان دیگر نیاز به حمل سخت افزار سنگین را نداشت که این هدف دوم دانشگاه را محقق کرد که برای کاربر سخت افزار بسیار قابل اطمینان، قابل مدیریت آسان و.. باشد مانند مینی کامپیوتر‌ها و یا این که هر دانشجو از وسایل خود مثل لپ تاپ و موبایل و... به عنوان یک مینی کامپیوتر استفاده کند. مدیر بخش IT دانشگاه بیان کرده است که استفاده از مینی کامپیوتر‌ها در ترکیب با دسکتاپ‌های مجازی و برنامه‌ها به ساده شدن مدیریت و همچنین تمرکز بخش IT به بخش پایگاه داده کمک به‌سزایی کرده است.

 

مینی کامپیوتر‌های HP کارایی بیشتری را ارائه می دهند

داستان از آنجا آغاز شد که بخش مالی دانشگاه قصد ارتقاء تجهیزات کامپیوترهای یکی از آزمایشگاه‌های بزرگ دانشگاه را کرد و تصمیم گرفت از چیزی متفاوت استفاده کند مثل دسکتاپ و برنامه‌های مجازی و مینی کامپیوتر‌ها.

به دلیل این که دانشگاه، کامپیوتر‌های قدیمی را برای همیشه نمی توانست نگهداری کند تصمیم به آزمایش مینی کامپیوتر‌ها گرفت و در این راه مینی کامپیوتر HP T5740 را برای آزمایش انتخاب کردند که تفاوت عمده آن ابزار مدیریتی HP و سازگاری با citrix HDX در مینی کامپیوتر بود.

HDX امکان پرداختن به کارهای سنگین مثل کارهای فلش و ویندوز مدیا پلیر از طریق مینی کامپیوتر را می‌دهد و دیگر نیازی به سرور برای انجام کارهای سنگین نیست. به عنوان مثال در مینی کامپیوتر بدون HDX نمایش یک ویدئو تقریبا 25 درصد قدرت پردازش از طریق دسکتاپ مجازی در سرور را می گیرد در حالی که با استفاده از HDX در مینی کامپیوتر این مقدار به 7 درصد کاهش پیدا می کند. همچنین HDX امکان اتصال تعداد بیشتر کاربر مینی کامپیوتر را به سرور مجازی می دهد. به همین دلیل مینی کامپیوتر‌های HP بهترین کارایی و تجربه را به کاربران ارائه می‌دهد.

یکی دیگر از بزرگترین دلایل انتخاب مینی کامپیوتر مدل HP T5740 در دسترس بودن device manager برای مدیریت ابزار می باشد. کارکنان از این امکان برای بروز رسانی و مدیریت مینی کامپیوتر‌ها در آزمایشگاه مختلف استفاده می کنند.

افزایش تجربه و امنیت کاربر به هنگام استفاده از مینی کامپیوتر

برای کاربران دانشجویی استفاده از مینی کامپیوتر‌ها می تواند تجربه خوبی باشد چرا که مینی کامپیوتر‌ها امکان دسترسی سریع به دسکتاپ مجازی و نرم افزار‌ها را فراهم می‌کنند و در هر زمانی دانشجو می‌‌تواند به صورت آنی از طریق مینی کامپیوتر به اطلاعات خود دسترسی داشته باشد. همچنین استفاده از مینی کامپیوتر یک لایه‌ی امنیتی را اضافه می کند که برای محیط‌های بازی مثل آزمایشگاه‌ها برای کاربر مینی کامپیوتر بسیار مهم می‌باشد. از دیگر قابلیت‌های مینی کامپیوتر‌ها ممانعت از ورود ویروس به دستگاه مینی کامپیوتر می‌باشد که باعث تاثیر ناپذیری مینی کامپیوتر از خطرات احتمالی می شود.

استفاده از مینی کامپیوتر HP-t5740 در دانشگاه Salt Lake

پیکربندی آسان مینی کامپیوتر

خرید مینی کامپیوتر از نظر سخت افزاری بسیار به صرفه است به طوری که دانشگاه با هزینه‌ای به مراتب کمتر از تهیه کامپیوترهای شخصی اقدام به خرید مینی کامپیوتر‌ها کرد و در این راه از منابع مالی کمتری استفاده کرده است. دانشگاه بالغ بر 700 دستگاه مینی کامپیوتر T5740 را خریداری کرده که تعداد مینی کامپیوتر ها در حال افزایش است.

ثبت سفارش
تعداد
عنوان