0
محتویات سبد خرید

  • 405
  • 2852 مرتبه
استقرار سیستم مجازی‌سازی و زیروکلاینت‌ها در آژانس AgriFish دانمارک

استقرار سیستم مجازی‌سازی و زیروکلاینت‌ها در آژانس AgriFish دانمارک

17 مهر 1398

آژانس AgriFish دانمارک که بر صنایع کشاورزی و ماهیگیری دانمارک نظارت دارد، مسئول ارتقاء رشد و مدیریت مسئولانه منابع طبیعی دانمارک است. این آژانس برای حمایت از وظیفه خود با کشاورزان، شیلات، محققان، سازمان‌ها و سایر سازمان‌های دولتی همکاری نزدیک دارد. به‌عنوان بخشی از مسئولیت‌های نظارت خود، آژانس AgriFish برای بررسی فعالیت‌های ماهیگیری در آب‌های سرزمینی دانمارک به ناوگان کشتی‌های آژانس وابسته است..

چالش پیش رو

ارائه ارتباطات همراه با کارمندان دریانوردی کارمندان آژانس AgriFish در دریا کار می‌کنند که پوشش تلفن همراه بسیار محدود است. با این‌حال این خدمه هنوز هم برای انجام کار خود و برقراری ارتباط با افراد ساحل، به برنامه‌های IT مانند Microsoft Office نیاز دارند. بااین‌حال، قایقرانی به‌اندازه کافی نزدیک به ساحل برای دستیابی به یک اتصال ثابت همراه، خدمه را از آنجاکه برای انجام بازرسی‌ها لازم بودند دور کردند، درحالی‌که اتصالات ماهواره‌ای پرهزینه بود. علاوه بر این، مدیریت ارتباطات تلفن همراه باید به‌صورت دستی انجام می‌شد و هیچ راهی برای دیدن صحیح عملکرد اتصالات وجود نداشت.


- اتصال بدون هرگونه مداخله دستی NetScaler SD-WAN همراه با Citrix XenDesktop و XenApp، به کاربران نهایی این زیروکلاینت امکان دسترسی از راه دور به برنامه‌های خود را بدون مشکل از طریق زیروکلاینت فراهم می‌کند.

- ازآنجاکه NetScaler SD-WAN از بهترین اتصال موجود استفاده می‌کند، توان شبکه به‌طور قابل‌توجهی بهبودیافته است. درنتیجه، کارمندان تولیدی بیشتری دارند و ارتباطات شخصی و تجاری آن‌ها نیز آسان‌تر است و یک مزیت قابل‌توجه برای خدمه که به مدت طولانی از خانه دور می‌شوند، می‌باشد.

راه‌حل پیشنهادی

ایجاد WAN مجازی از طریق زیروکلاینت برای پشتیبانی از اتصالات موبایل و ماهواره‌ایZentura شریکCitrix ، در یک رویداد، در سال 2015 آژانس AgriFish دانمارک را به Citrix NetScaler SD-WAN معرفی کرد.

Citrix NetScaler SD-WAN با انتخاب خودکار پیوندهای ارتباطی سلولی یا ماهواره‌ای بسته به شرایط محلی کار می‌کند تا ترافیک در بهترین حالت جریان یابد. اتصال بدون هرگونه مداخله دستی NetScaler SD-WAN همراه با Citrix XenDesktop و XenApp، به کاربران نهایی این زیروکلاینت امکان دسترسی از راه دور به برنامه‌های خود را بدون مشکل از طریق زیروکلاینت فراهم می‌کند. آژانس ابتدا با نصب لوازمNetScaler SD-WAN بر روی یک زیروکلاینت در کشتی کنترل در دریای شمال و همچنین در مرکز داده‌های آژانس، اثبات مفهوم را انجام داد. Bjarne Lund مدیر تیم توسعه زیرساخت‌های زیروکلاینت در AgriFish می‌گوید: "تنها یک ماه پس از تولید ما، مزایای آن بسیار مشهود بود."

"NetScaler SD-WAN اتصالات متعدد را تحکیم می‌دهد، بنابراین اکنون رگ کنترل می‌تواند از هر چهار تأمین‌کننده 3G / 4G / LTE تلفن همراه و ماهواره به‌طور هم‌زمان استفاده کند. بدین ترتیب، پوشش تلفن همراه به طرز چشمگیری افزایش می‌یابد."
لوند می‌گوید: "پوشش داده‌های تلفن همراه به میزان قابل‌توجهی افزایش‌یافته است." "پیش‌ازاین، ما بسیار خوش‌شانس بودیم که سیگنال 5 تا 8 مایل دریایی را از ساحل داشته باشیم؛ اکنون کاربران تا 23 مایل دریایی از Skagen را پوشش می‌دهند!" درنتیجه، خدمه می‌توانند از طریق زیروکلاینت و مجازی سازی به‌جای گذراندن وقت برای جستجوی اتصال، تلاش‌های خود را بر روی کار بازرسی متمرکز کنند.

استقرار-سیستم-مجازی-سازی-و-زیروکلاینت-ها-در-آژانس-AgriFish-دانمارک

ساده‌سازی مدیریت و نظارت بر اتصالات با مجازی‌سازی

Citrix NetScaler SD-WAN گزینه‌های پوشش سلولی و ماهواره‌ای را ادغام می‌کند و به‌طور خودکار از بهترین گزینه‌های مناسب برای شرایط فعلی استفاده می‌کند. اتصال به‌صورت خودکار تغییر می‌یابد، بر اساس کیفیت اتصال، نیاز خدمه را برای مدیریت دستی اتصالات برطرف می‌کند. لوند می‌گوید: "خدمه همچنین می‌توانند ببینند که اتصالات فعال هستند و توجه داشته باشند که آیا اتصال ماهواره‌ای ظرفیت وعده داده‌شده را از طریق داشبورد مانیتور NetScaler SD-WAN فراهم می‌کند ."بهبود سرعت اتصال و رضایت کارکنان دستگاه‌های ارتباطی ماهواره‌ای قبلی این آژانس از پهنای باند کم و تأخیر بالایی رنج می‌بردند و از اتصالات تلفن همراه گران‌تر بودند. از آنجاکه NetScaler SD-WAN از بهترین اتصال موجود استفاده می‌کند، توان شبکه به‌طور قابل‌توجهی بهبودیافته است. درنتیجه، کارمندان تولیدی بیشتری دارند و ارتباطات شخصی و تجاری آن‌ها نیز آسان‌تر است و یک مزیت قابل‌توجه برای خدمه که به مدت طولانی از خانه دور می‌شوند، می‌باشد. با نگاه به آیندهAgriFish به دنبال اثبات موفقیت‌آمیز مفهوم خود، قصد دارد سال آینده Citrix NetScaler SD-WAN را در کشتی‌های اضافی نصب کند. ارائه راه‌حل اتصال داده‌های کارآمد به کشتی‌ها کمک می‌کند کشتی‌ها در جایی که باید طولانی‌تر بمانند و بازرسی‌های مؤثرتری انجام دهند. در نتیجه، NetScaler SD-WAN از شیلات دانمارکی و محیط‌زیست و همچنین خدمه کشتی‌ها بهره‌مند می‌شود.