0
محتویات سبد خرید

  • 404
  • 1999 مرتبه
توانمندسازی کاربران سیار به تکنولوژی مجازی‌سازی و زیرو کلاینت توسط شهرداری ابوظبی

توانمندسازی کاربران سیار به تکنولوژی مجازی‌سازی و زیرو کلاینت توسط شهرداری ابوظبی

17 مهر 1398

ابوظبی در میانه راه رونقی بی‌سابقه است. این شهر، بزرگ‌ترین و ثروتمندترین شهر در میان هفت امارت که تشکیل‌دهنده امارات متحده عربی هستند، در ده سال گذشته بیش از دو برابر شده و ممکن است در پنج مورد بعدی دو برابر شود.

شهرداری ابوظبی (ADM) در مرکز این رشد قرار دارد. شهرداری بر تحولات املاک و مستغلات، کشاورزی، راه و سایر موارد نظارت دارد. سیستم‌های ADM با چندین نهاد دولتی محلی و فدرال ادغام شده‌اند. احمد عبدالصمد الحمدی، مدیر فناوری اطلاعات، شهرداری ابوظبی می‌گوید: "سرعت کار به طرز چشمگیری تغییر کرده است." کارکنان ما نمی‌توانند همگام با سرعت رشد بخش‌های گوناگون باشند. ما به پویایی کار برای نظارت در هر نقطه از شهر و هرکجا که لازم باشد نیاز داریم."


  - ما ویژگی‌ها و عملکردهای یکسانی داریم اما روی سخت‌افزار کم هزینه تر.

- ویژگی‌های فن لس بودن و کارکرد 24 ساعت و 7 روز هفته زیروکلاینت­‌ها هم این امکان را به ما داده است.

  -
در صورت از بین رفتن تبلت، دستگاه‌ها می‌توانند به‌صورت مرکزی قفل شوند.

  -
 با داشتن توانایی کار از راه دور کارآمدی در این زمینه، کارکنان مجبورند مسافرت کمتری داشته باشند.

 

ADM با به‌کارگیری مجازی‌سازی و دسکتاپ‌های مجازی برای انتشار ایمن برنامه‌ها و دسکتاپ برای کاربران نهایی در هر دستگاه از طریق هر شبکه و زیروکلاینت‌ها موفق بوده است، ADM نیروی کار دیجیتالی ایجاد کرده است، این امر باعث افزایش بهره‌وری، کنترل اشتراك و دسترسی به داده‌های سازمانی شده و رویكردی پویاتر برای كار ایجاد كرده است. راه‌حل یک مؤلفه اصلی پروژه "شهر هوشمند" ابوظبی است.

ADM مرحله اعتبار آزمایشی یک پروژه پنج‌ساله را برای شهرهای هوشمند و هوش مصنوعی (AI) با نام پروژه Zayed Smart City برای اعتبارسنجی موارد استفاده کلیدی و زنده بودن آن آغاز کرد. این پروژه در سطح شهر به‌منظور تغییر دیجیتالی جنبه‌های زیست‌محیطی، اجتماعی و مالی زندگی شهری برای بهبود زندگی شهروندان و بازدیدکنندگان از پایتخت امارات طراحی‌شده است.

احمد عبدالصمد الحمدی می‌گوید: "ما یکی از مؤثرترین بخش‌های دولتی در امارات متحده عربی هستیم و اقدامات ما از نزدیک توسط دیگران مشاهده می‌شود. ما برای اطمینان از داشتن بستر رشد و مدیریت رشد سرمایه‌گذاری‌های مهمی را در زیرساخت‌های فناوری اطلاعات خود انجام داده‌ایم."

 پویایی کامل در سطح شهر

 سریع‌ترین تأثیر مجازی‌سازی دسکتاپ بر بازرسان ADM این است که هرکدام از آن‌ها با تبلت قابل اتصال به کلود مجازی‌سازی شده‌اند و اکنون می‌توانند به هر بخشی از شهر دسترسی داشته باشند. به‌عنوان‌مثال، این بدان معناست که بازرسان می‌توانند مجوزهای ساختمان، بازرسی‌های بهداشتی و ایمنی یا نقض کد را بررسی کنند و سپس داده‌ها را مستقیماً وارد سیستم‌های اصلی ADM کنند. آزمی عفیفی، مدیر پروژه فناوری اطلاعات، شهرداری ابوظبی می‌گوید: "ما برنامه‌های زیادی داریم، همه مبتنی بر ویندوز، و بارگیری آن‌ها از طریق جیبی به هر دستگاه غیرقابل‌کنترل است."استفاده از مجازی‌سازی به این معنی است که می‌توان این کار را به‌صورت متمرکز مدیریت کرد. ما به‌عنوان یک تیم فناوری اطلاعات، کارآمدتر هستیم و کاربران ما تولید بیشتری دارند."

 حرکت بین کارمندان نیز آسان‌تر است. میزهای مجازی به کارمندان این امکان را می‌دهد که در محل‌های مختلف با استفاده از زیروکلاینت در دفاتر مختلف وارد شوند. چاپگرها و اسکنرهای جدید اشتراکی برای کاربران موبایل در دسترس هستند.

 صرفه‌جویی در هزینه سخت‌افزار و زمان کمتر نیز وجود دارد. عفیفی با استانداردسازی دستگاه‌های تبلت و زیروکلاینت‌ها و جابجایی به مشتری‌های عادی، می‌گوید چرخه بروزرسانی سخت‌افزار از سه سال به پنج سال افزایش یافته است: "ما ویژگی ها و عملکردهای یکسانی داریم اما روی سخت‌افزار کم هزینه تر."همچنین عفیفی مدیر پروژه فناوری اطلاعات شهرداری می‌گوید "ویژگی‌های فن لس بودن و کارکرد 24 ساعت و 7 روز هفته زیروکلاینت­‌ها هم این امکان را به ما داده است که خدمات 24 ساعته را در ایستگاه‌های کاری ثابت شهرداری به مشتریان مستقیم ارائه دهیم با توجه به خرابی کمتر هزینه‌های بروزرسانی و پشتیبانی بشدت کاهش پیدا کرده است."

 با داشتن توانایی کار از راه دور کارآمدی در این زمینه، کارکنان مجبورند مسافرت کمتری داشته باشند. با گذشت زمان کمتری برای مراجعه به دفتر برای تهیه گزارش، کارکنان وقت بیشتری برای مراجعه بیشتر دارند. مدیریت ارشد همچنین می‌تواند به برنامه‌هایی از خانه که قبلاً در دفتر محدود بودند دسترسی داشته باشید. عفیفی می‌گوید: "در همه سطوح، کارمندان در صورت نیاز به برنامه‌های مورد نیاز خود دسترسی دارند."

 

توانمندسازی-کاربران-سیار-به-تکنولوژی-مجازی-سازی-و-زیروکلاینت-توسط-شهرداری-ابوظبی

 بازیابی قوی‌تر

 داده‌های ADM همچنین امن‌تر است. در صورت از بین رفتن تبلت، دستگاه‌ها می‌توانند به‌صورت مرکزی قفل شوند. عفیفی می‌گوید، مجازی‌سازی محیط برنامه‌ها باعث می‌شود تا برنامه‌های برگشتی آسان‌تر شود و بازیابی اطلاعات از دست رفته بهتر و سریع‌تر است.

 "این پروژه در کمتر از یک سال به پایان رسید. ما اکنون ایمن‌تر، اثربخش‌تر و متحرک‌تر هستیم. ما نشان داده‌ایم که شما لازم نیست برای کارآمد بودن به یک میزکار فیزیکی وصل شوید.آنچه را که می‌خواهند به کارمندان ببخشید تا بتوانند آنچه را که لازم است به تجارت شما ارائه دهند.