کاربر گرامی خوش آمدید   ... ( ورود به حساب کاربری  \ ثبت‌نام  )
امروز: پنج شنبه 23 اردیبهشت ماه 1400 ساعت: 

مینی کامپیوتر

  • 403
  • 331 مرتبه
استقرار سیستم مجازی‌سازی و زیروکلاینت‌ها در آژانس دولتی ایتالیا برای امنیت و عملکرد بیشتر

استقرار سیستم مجازی‌سازی و زیروکلاینت‌ها در آژانس دولتی ایتالیا برای امنیت و عملکرد بیشتر

17 مهر 1398

مقدمه

وزارت کشور ایتالیا که مقر آن در شهر رم است، مسئولیت ایمنی، مهاجرت، انتخابات و خدمات اضطراری عمومی را بر عهده دارد. پورتال‌های این وزارتخانه خدمات و اطلاعات آنلاین مهمی را برای شهروندان ایتالیایی ارائه می‌دهند. سازمان فناوری اطلاعات در وزارتخانه تقریباً 23،000 کارمند دولتی و تقریباً 50،000 کاربر غیرمستقیم خدمات خود را پشتیبانی می‌کند.

چالش‌ها


- ما در روز انتخابات از PCOIP استفاده کردیم و باوجود ترافیک بسیار سنگین، نتیجه فوق‌العاده بود.

- اجرایPCOIP SDX همچنین به وزارتخانه امکان ادغام سخت‌افزار را داده است و در هزینه‌های سالانه 30،000 یورو (33،000 دلار) برای دولت صرفه‌جویی می‌کند.

- ما در ادارات وزارت کشور و همچنین در انتخابات از زیروکلاینت‌ها با توجه به اینکه کم‌حجم و قابل‌نصب پشت مانیتور هست استفاده می‌کنیم قبلاً از لپ‌تاپ‌ها استفاده می‌کردیم که هم امنیت کمی داشت  و هم مانیتور کوچکی ارائه می‌داد اما اکنون با زیروکلاینت‌ها می‌توانیم مانیتورهای بزرگ را استفاده کنیم و دستگاه زیروکلاینت هم به پشت مانیتور می‌چسبد و کم‌حجم می‌باشد

 

محافظت از خدمات عمومی و پورتال‌های وب در مقابل حملات سایبری به‌عنوان یک مجموعه گسترده از خدمات دولتی، پورتال‌های وب و برنامه‌های کاربردی وب وزارت کشور هدف هکرها و سایر گروه‌های مخرب هستند. استفانو پلنتمولی، مدیر شبکه و مدیر فناوری اطلاعات وزارت می‌گوید: "انكار حملات خدماتی روی تصویر وزارت ما تأثیر می‌گذارد، به‌ویژه اگر یك حمله در هنگام انتخابات اتفاق بیفتد كه همه به اطلاعات به‌روز خود به وب‌سایت ما مراجعه كنند." برای محافظت از زیرساخت‌های خود در برابر حمله و حفظ اعتماد شهروندان، مجموعه IT وزارتخانه تصمیم گرفت كه قبل از راه‌اندازی سیستم جدید پرداخت آنلاین برای شهروندان، لایه امنیتی دیگری را مستقر كند.

راه‌حل

برای افزودن لایه جدیدی از امنیت سخت‌افزار، جایگزینی تجهیزات قدیمی با زیروکلاینت‌های چندمنظوره قوی، و همچنین استفاده از سرویس مجازی‌سازی به‌عنوان لایه امنیتی مجازی را پیشنهاد داد كه وزارتخانه تجهیزات load balanser و فایروال مجازی ساز را با VMware جایگزین كند.

PCOIP SDX هم یک فایروال برنامه وب و هم یک کنترل‌کننده تحویل برنامه را برای بهینه‌سازی، امنیت و کنترل تحویل برنامه‌ها ترکیب می‌کند. تیم فناوری اطلاعات وزارتخانه سیستم آزمایش پیشگیری از نفوذ را برای آزمایش قابلیت‌های امنیتی دستگاه جدید غیرفعال کرد.PCOIP SDX تهدیدی جدی برای وب‌سایت وزارتخانه ایجاد کرد و از برنامه وب محافظت کرده و این امکان را برای ادامه کار بدون وقفه فراهم نموده است. بر اساس این عملکرد موفقیت‌آمیز، وزارتخانه بودجه لازم را برای جایگزین کردن تجهیزات متعادل‌کننده بار با PCOIP SDX و مشاوره VMware برای کمک به استقرار وسایل جدید در نظر گرفت.

Plantemoliمی‌گوید: "PCOIP SDX مزیت فوق‌العاده‌ای را برای ما فراهم می‌کند، زیرا شبکه، تعادل بار و امنیت برنامه‌های وب را در همه دستگاه‌ها فراهم می‌کند." "ما به‌خصوص از توانایی NetScaler در تعادل بار پایگاه داده بسته به محتوای سؤالات SQL تحت تأثیر قرارگرفته‌ایم." امروز این وزارتخانه به PCOIP SDX متکی است تا بیش از 25 برنامه و بانک اطلاعاتی مختلف را تضمین کند.

مزایای کلیدی بهبود امنیت و در دسترس بودن برنامه‌های مهم وب به‌عنوان بخشی از استراتژی امنیتی عمیق وزارت دفاع، PCOIP SDX لایه‌ای از حفاظت را اضافه می‌کند که به جلوگیری از حمله به پورتال‌های این وزارتخانه و پشتیبان گیری برنامه‌های وب کمک می‌کند - تهدیداتی که ممکن است سایر محصولات امنیتی از دست ندهند.

وی در ادامه اشاره می‌کند:"PCOIP با محافظت از درگاه‌های ما در سطح برنامه، دفاع بسیار بهتری را در برابر حملات پیچیده فراهم می‌کند." "این امر به ما محافظت بیشتری می‌کند تا خدمات آنلاین خود را در دسترس شهروندان قرار دهیم و از حمله محافظت کنیم". امکان استقرار مطمئن و ایمن از خدمات جدید آنلاین اکنون باPCOIP SDX امکان‌پذیر است، تیم ITوزارتخانه به استراتژی امنیتی خود مبتنی بر استقرار یک سیستم جدید ورود به جلسه عمومی برای به‌کارگیری در سطح دولتی اعتماد دارد و می‌داند که مجموعه‌ای پیشرفته از تبلیغات سایبری از آن محافظت می‌کند.

آژانس دولتی ایتالیا

 

همچنین اضافه می‌کند که: "با PCOIP، می‌توانیم صداقت سیستم را در برابر حمله و تقلب حفظ کنیم." "این امر بسیار مهم است، زیرا ما به بیش از 500،000 نامزد شغل خدمت می‌کنیم و آن‌ها باید در هنگام استفاده از سیستم احساس امنیت کنند."

بهبود عملکرد و قابلیت مدیریت ضمن کاهش هزینه‌ها قبل از این‌که وزارتخانه تجهیزات متعادل‌کننده بار خود را جایگزین کند، تمرکز اصلی تیم IT بر افزایش عملکرد شبکه بود که حداکثر 300 تا 400 اتصال در ثانیه انجام شد. امروزه PCOIP SDX به‌راحتی از هزاران اتصالات در ثانیه پشتیبانی می‌کند و باعث می‌شود عملکرد دیگر مشکلی نداشته باشد.

همچنین اظهار می‌کند: "ما در روز انتخابات از PCOIP استفاده کردیم و باوجود ترافیک بسیار سنگین، نتیجه فوق‌العاده بود." درعین‌حال، کارکنان فناوری اطلاعات این وزارتخانه با استفاده از وسایل جدید VMware قابلیت مدیریت بهتر پیدا کردند.

Plantemoli همچنین می‌گوید: "اداره و کنترل PCOIP بسیار آسان است و ما می‌توانیم خدمات جدیدی را خیلی سریع مستقر کنیم." اجرای PCOIP SDX همچنین به وزارتخانه امکان ادغام سخت‌افزار را داده است و در هزینه‌های سالانه 30،000 یورو (33،000 دلار) برای دولت صرفه‌جویی می‌کند. ما در ادارات وزارت کشور و همچنین در انتخابات از زیروکلاینت‌ها با توجه به اینکه کم‌حجم و قابل‌نصب پشت مانیتور هست استفاده می‌کنیم قبلاً از لپ‌تاپ‌ها استفاده می‌کردیم که هم امنیت کمی داشت و هم مانیتور کوچکی ارائه می‌داد اما اکنون با زیروکلاینت‌ها می‌توانیم مانیتورهای بزرگ را استفاده کنیم و دستگاه زیروکلاینت هم به پشت مانیتور می‌چسبد و کم‌حجم می‌باشد. از طرفی زیروکلاینت‌ها از پایداری کارکرد بالاتر و برای پایانه‌های ثابت استفاده مشتری ما که 24 ساعته در اختیار مردم هست می‌توانند استفاده کنند که قابل ذکر است دستگاه‌های زیروکلاینت چون حاوی اطلاعات نیستند سرقت شدن آن نیز آن‌چنان ما را بابت دزدیده شدن اطلاعات حیاتی نگران نمی‌کند، زیرا تمام داده‌ها در سرورهای متمرکز ما پردازش و ذخیره می‌شود و زیروکلاینت نقش یک درگاه ارائه اطلاعات را ایفا می‌کند. با نگاه به آینده تیم IT با موفقیت در استقرار خود در PCOIP SDX، روی چندین پروژه جدید مهم ازجمله ادغام دیتاسنتر، مجازی‌سازی برنامه‌ها و تحرک متمرکزشده است، همه این ویژگی‌ها را VMware به‌عنوان یک شریک فناوری در اختیار دارد.

 Plantemoli می‌گوید: "ما قصد داریم حداقل دو مرکز داده را از سایر بخش‌ها و حدود پنج مرکز داده در یک مرکز داده تلفیق کنیم. PCOIP مطمئناً استانداردی خواهد بود که دیتاسنتر جدید به جلو می‌رود و به ما این امکان را می‌دهد تا خدمات جدیدی از جمله سیستم پرداخت آنلاین و دسترسی از راه دور به برنامه‌های مجازی را رشد داده و ارائه دهیم.

ثبت سفارش
تعداد
عنوان