0
محتویات سبد خرید
  • 2832 مرتبه
  • 07 آذر 1398
شرکت Calor Gas Ltd و مجازی سازی دسکتاپ با استفاده از زیروکلاینت‌ها

شرکت Calor Gas Ltd و مجازی سازی دسکتاپ با استفاده از زیروکلاینت‌ها

شرکت Calor Gas Ltd، در سال 1935 تأسیس شد که یک برند در انگلستان به‌عنوان تأمین‌کننده گاز مایع (LPG) به مشتریان داخلی و تجاری است. LPG "انرژی خارج از شبکه" را برای خانه‌های روستایی، مرغداری‌ها، گلخانه‌ها و طیف گسترده‌ای از موقعیت‌های دیگر فراهم می‌کند که یا قابلیت حمل‌ونقل حیاتی است یا محل اتصال به منبع اصلی گاز نیست. کالور مستقر در وارویک، در قلب انگلیس، مشتریان خرده‌فروشی و عمده‌فروشی خود را از طریق شبکه انبارها در سراسر این کشور تأمین می‌کند.

 

چالش: ارائه یک تجربه کاربری مداوم برای کاربران عادی و قدرتمند

کالور یک محیط IT مختلط را اداره می‌کرد. از سال 2000، این شرکت با استفاده از مجازی‌سازی هاست مشترک میزبانی‌شده از طریق زیروکلاینت را به حدود 900 کاربر شرکت تحویل داده است. بااین‌حال، این مجموعه همچنین دارای سه دسته مورد خاص برای استفاده از راه‌حل‌های دیگر بود.

مجازی‌سازی دسکتاپ، سادگی تحویل و گزینه‌های مختلف زیادی را به ما می‌دهد. راه‌حل ساده و تقریباً خودکنترل است، بنابراین زمان کمتری را صرف اداره کل محیط می‌کنیم. با گذشت سال‌ها، مجازی‌سازی دسکتاپ ثروت مطلق را برای ما به ارمغان آورده است و به ما این امکان را می‌دهد تا کارهای جالب و خلاقانه‌ای انجام دهیم.

 

در مرحله اول، کالور تعداد کاربران قدرتمند (از جمله توسعه‌دهندگان نرم‌افزار و تحلیل گران تجارت) را که نیاز به منابع محاسباتی اختصاصی برای کارهایی مانند تهیه کد یا اجرای صفحات گسترده بزرگ اکسل داشتند. بخش فناوری اطلاعات برای برطرف کردن این نیازها راه‌حل VDI از طریق زیروکلاینت خود را به‌صورت اختصاصی تهیه کرده است. بااین‌حال، همان‌طور که اندی براون، مدیرگروه زیرساخت‌های فنی کالور، توضیح می‌دهد "راه‌حل VDI از طریق زیروکلاینت از بار کاری سرورهای تولیدی ما جدا نشده بود و درنتیجه، ما ظرفیت و کارآیی شدیدی داشتیم که همه کاربران را تحت تأثیر قرار داد." کلیه کاربران از عملکرد ضعیف‌تری برخوردار هستند و به‌ویژه وظایف حافظه یا فشرده‌سازی را انجام می‌دادند.

ثانیاً، توسعه‌دهندگان شخص ثالث برای کامپایل کردن کد و نرم‌افزار رفع اشکال نیاز به دسترسی از راه دور به سیستم‌های آزمایش و توسعه شرکت داشتند. VPN بین سایت‌های توسعه‌دهنده و کالور امکان دسترسی را فراهم کردند، اما این راه‌حل انعطاف‌پذیر و مقیاس‌پذیر دشوار بود. اندی توضیح می‌دهد، "تقریباً نیمی از کارهای توسعه ما اکنون به‌صورت خارج از سایت انجام شده است.

مورد سوم استفاده شامل یک برنامه مهم اقتصادی است که از انبارهای کالور برای برنامه‌ریزی تحویل LPG استفاده می‌شود. این برنامه که سفارشات مشتری را با لوازم موجود در انبار و انبارهای اصلی ذخیره‌سازی کالور هماهنگ می‌کرد، مخصوصاً دارای داده‌های سنگین بود و به‌صورت محلی روی رایانه‌های شخصی اجرا می‌شد. با افزایش حجم داده‌ها و افزایش سخت‌افزار رایانه، حفظ آن دشوار شد. این نرم‌افزار یک یا دو بار در سال شکست خورده است و برنامه کار بار انباشته‌ها را حدوداً چهار ساعت به تأخیر انداخته و باعث ایجاد مشکلاتی برای مشتریان شده است. برای به حداقل رساندن زمان خرابی، اعضای تیم IT مجبور بودند در سریع‌ترین زمان ممکن مشکل لوکال را با بکارگیری زیروکلاینت‌ها برطرف کنند، در واقع از شهر وارویک به انبار آسیب دیده سفر کرده و اغلب پرونده‌های آسیب دیده را دوباره ایجاد می‌کردند، که زمان زیادی تلف می‌شد.

راه‌حل: ارائه دسکتاپ مجازی ایمن با منابع محاسباتی اختصاصی و زیروکلاینت برای 900 کاربر

اندی و تیمش به یک راه‌حل مقرون‌به‌صرفه نیاز داشتند که ظرفیت ذخیره‌سازی و عملکرد مصرف‌کنندگان موردنیاز انرژی خود را بدون به خطر انداختن عملکرد سیستم و در دسترس بودن برای همه افراد دیگر فراهم کند. اندی همچنین یک راه‌حل مطمئن با استفاده از زیروکلاینت برای فراهم کردن دسترسی از راه دور برای توسعه دهندگان می‌خواست. وی ابراز امیدواری کرد که از راه‌حل با کارایی بالا که موردنیاز کاربران است نیز می‌تواند برای قرار دادن برنامه زمان‌بندی تحویل به مرکز داده استفاده شود تا بتواند با سایر برنامه‌های کالور به‌طور مرکزی مدیریت شود

اندی اجرای محیط سه‌گانه از یک هاست برای سرویس‌دهی منابع موجود مشترک استفاده‌شده را ترجیح داده، درحالی‌که دیگری از یک محیط جدید XenDesktop برای موارد خاص مورد استفاده که کالور شناسایی کرده بود، پشتیبانی می‌کند. درحالی‌که همه کاربران به یک میز کار مجهز به ویندوز 7 از برنامه‌های بهره‌وری دسترسی پیدا می‌کنند، کاربران XenDesktop نیز برنامه‌های خاصی را که برای کار خود لازم دارند، خواهند داشت. برنامه‌ها بر اساس مشخصات خاص آن‌ها، چه اکسل باشد برای تحلیلگران، چه نرم‌افزار توسعه باشد برای توسعه دهندگان و چه برنامه زمان‌بندی انبارها، به کاربران تحویل داده می‌شوند. XenDesktop منابع محاسباتی اختصاصی را به هر کاربر اختصاص می‌دهد و اطمینان حاصل می‌کند که هر فرد، فضای ذخیره‌سازی و پردازش موردنیاز برای کار را در اختیار دارد.

در حال حاضر، راه‌حل XenDesktop به دو مورد (کاربران برق و توسعه دهندگان از راه دور) منتقل می‌شود. پس از استقرار کامل راه‌حل، کلیه برنامه‌ها از مرکز داده‌ها مدیریت و تحویل داده می‌شوند. نصب، به‌روزرسانی و نگهداری به‌صورت متمرکز انجام می‌شود و به افزایش بهره‌وری فناوری اطلاعات و به حداقل رساندن اختلال در بین کاربران یا مشتریان کمک می‌کند. وارد کردن برنامه زمان‌بندی تحویل به مرکز داده، از لزوم سفر به انبارها برای رفع مشکلات با نرم‌افزارهای محلی نصب‌شده جلوگیری می‌کند. پردازش فشرده داده‌های برنامه در مرکز داده انجام می‌شود و کارمندان انبار از طریق یک میز کار مجازی که به رایانه‌های شخصی موجود یا پایانه‌های جایگزین مشتری جایگزین شده به آن دسترسی پیدا می‌کنند.

مزیت اصلی: ارائه یک تجربه و عملکرد مداوم به همه کاربران با استفاده ار زیروکلاینت‌ها

با مجازی‌سازی Citrix از طریق زیروکلاینت، کاربران از راه دور و با زیروکلاینت‌ها می‌توانند از طریق یک پایانه با تین کلاینت یا زیروکلاینت در دفتر، یک لپ‌تاپ شخصی در خانه یا یک رایانه لوحی از طریق شبکه به دسکتاپ خود دسترسی داشته باشند و از یک ارتباط سازگار به کمک زیروکلاینت‌ها لذت ببرند.

XenDesktop اطمینان حاصل می‌کند که کاربران برق و توسعه‌دهندگان از راه دور، منابع محاسباتی اختصاصی موردنیاز خود را بدون تأثیرگذاری بر عملکرد سایر کاربران در اختیار دارند. منابع اختصاصی، همراه با مزایای ذخیره‌سازی دستگاه HyperScale، بدان معنی است که تیم اندی به‌زودی می‌تواند برنامه تحویل داده‌های سنگین را نیز به مرکز داده وارد کند. مدیریت متمرکز و کارآمد باعث افزایش قابلیت اطمینان برنامه می‌شود و به انبارها کمک می‌کند تا تحویل کالا به مشتری را در اسرع وقت انجام دهد.

اندی توضیح می‌دهد: "مجازی‌سازی و زیروکلاینت ترکیب خوبی هستند. سیستم مجازی‌سازی به کمک زیروکلاینت به ما یک تجربه کاربر نهایی با کارآیی بالا، و بالاتر از هر حجم کار روی سیستم می‌دهد. XenDesktop تجربه یک دسکتاپ یکپارچه را ارائه داده و کاربران برق داخلی و خارجی از منابع مناسب برای هر کاری که انجام می‌دهند و در هر دستگاهی که استفاده می‌کنند، اطمینان دارند. راه‌حل Citrix و Atlantis در کنار هم، به کاربران توان سطح خوبی از عملکرد، قابلیت اطمینان و مقاومت را می‌دهد. همچنین این ابزارها و منابع مناسب را در اختیار کاربران قرار داده تا در صورت نیاز به انجام کارهایی که باید انجام شوند، در جایی که قبلاً مستقر شده، ارائه دهند. این همان چیزی است که کاربران نهایی ما به آن اعتماد دارند و انتظار دارند. "

مزیت اصلی: ساده‌سازی مدیریت IT و کاهش بار کاری به کمک زیروکلاینت‌ها

مدیریت کل محیط XenDesktop از مرکز داده، کار را برای تیم اندی بسیار ساده‌تر خواهد کرد. وی گفت: "وجود همه چیز در مرکز داده و پشتیبان‌گیری به معنای این است که می‌توانیم محیط خود را بصورت کارآمدتر مدیریت کنیم، بدون اینکه برای رفع مشکلات به انبارهای محلی برویم."

به‌طورکلی، اندی این طور می‌گوید:"مجازی‌سازی دسکتاپ از طریق زیروکلاینت، سادگی تحویل و گزینه‌های مختلف زیادی را به ما می‌دهد. راه‌حل ساده و تقریباً خودکنترل است، بنابراین زمان کمتری را صرف اداره کل محیط می‌کنیم. با گذشت سال‌ها، مجازی‌سازی دسکتاپ ثروت مطلق را برای ما به ارمغان آورده است و به ما این امکان را می‌دهد تا کارهای جالب و خلاقانه‌ای انجام دهیم. "

با نگاه به آینده

اندی و تیمش در حال حاضر محیط XenDesktop را از دست می‌دهند. با نگاهی بیشتر به جلو، کالور در نظر دارد تا به‌جای لپ‌تاپ‌های فعلی خود، به رایانه‌های شخصی تبلت Apple iPad دسترسی پیدا کند تا به دسکتاپ Citrix خود دسترسی پیدا کند.

شرکت-calor-gas-ltd-و-مجازی-سازی-دسکتاپ-با-استفاده-از-زیروکلاینت-ها