کاربر گرامی خوش آمدید   ... ( ورود به حساب کاربری  \ ثبت‌نام  )
امروز: چهار شنبه 06 مهر ماه 1401 ساعت: 

مینی کامپیوتر

  • 373
  • 1064 مرتبه
ایجاد بستر مجازی سازی در شرکت سلامت محور HCN

ایجاد بستر مجازی سازی در شرکت سلامت محور HCN

19 مرداد 1398

شرکت (HCN (health choice network شرکتی سلامت محور می‌باشد که در ایالت فلوریدا در شهر میامی واقع شده است وسازمان حفاظت سلامت مجازی محسوب می‌شود که پایش سلامت 3.2 میلیون نفر ساکن شهر میامی را رصد می‌کند. این شرکت واحدهای سیار مراقبت آنلاین دارد که از مریضان مراقبت و خدمات اورژانسی را در محل ارائه می‌کنند. طبیعی است ارائه خدمات بهداشتی نامتمرکز و پراکنده مستلزم دسترسی به یک بانک جامع اطلاعاتی و نرم‌افزارها و داده‌های طبقه‌بندی شده است که نیروها در هرجایی که مشغول کار هستند بتوانند به اطلاعات جهت بررسی سوابق و ثبت وضعیت افراد، ارتباطاتی که قرار است با یکدیگر و همچنین با مرکز برقرار کنند و همچنین نرم‌افزار پایش HCN، دسترسی داشته باشند. برای همین این شرکت به فکر این افتاد که یک سیستم جامع کلودمحور آنلاین طراحی کند که با استفاده از آن بتواند ماموریت‌های شرکت را که از قضا خیلی مهم و حیاتی بود، به نحو احسن انجام دهد. برای این منظور مشاوران ‌آی‌تی شرکت HCNگزینه ایجاد بستر مجازی‌سازی و استفاده از پایانه‌های کوچک را به‌جای کامپیوترهای قدیمی (کیس‌ها) پیشنهاد دادند. فاکتورهایی که برای شرکت مهم بود در ادامه اشاره می‌گردد.

سهولت در ارتباط

با توجه به زمینه فعالیت HCN که خیلی حیاتی بوده و با سلامتی افراد در ارتباط است و همچنین ضرورت ارتباط سریع با بانک داده‌ها در زمینه کارهای اورژانسی خیلی ضروری می‌باشد. لذا راه‌حلی باید پیشنهاد می‌شد که ارتباط سریع و بدون قطعی را میسر می‌ساخت با حداقل پهنای باند. سیستم مجازی‌سازی شده، با بهره‌گیری از خصوصیت مدیریت بهینه‌ی پهنای باند پروتکل PCOIP، پهنای باند کمتری اشغال می‌کند و به واسطه security server و Netscaler توانایی اتصال و ارائه دسکتاپ و اپلیکیشن را در اسرع وقت میسر می‌کند.

پایداری ارتباط

با توجه به این‌که شرکت HCNفعالیتش در زمینه سلامت افراد است، 24 ساعت و 7 روز هفته در حال فعالیت می‌باشند؛ لذا دستگاه‌های کامپیوتری موردنیاز این شرکت حتماً باید قابلیت کارکرد 24 ساعت و 7 روز هفته را داشته و همواره بدون خرابی و با طول عمر بالا آماده به کار باشند که راه‌حل استفاده از زیروکلاینت‌ها این قابلیت را میسر می‌کند، زیرا زیروکلاینت‌ها به اصطلاح فن‌لس بوده و مصرف برق پایینی دارند که این طول عمر بالا و همچنین کارکرد مفید و بدون خرابی  مداوم 24 ساعته در 7 روز هفته را میسر می‌نماید.از طرفی ویژگی‌هایی همچون بی‌صدا بودن، تولید گرمای خیلی پایین و مصرف انرژی کم این قابلیت را به زیروکلاینت‌ها می‌دهد که در آمبولانس‌ها به‌صورت سیار مورداستفاده کادر درمانی قرار گیرد. همه این قابلیت‌ها موجبات عدم خرابی سیستم‌ها و در نتیجه پایداری ارتباط را بین کادر سیار و مرکز میسرمی‌سازد.

انعطاف در استفاده از پلتفرم‌های گوناگون نرم‌افزاری

با توجه به گوناگونی پلتفرم‌های نرم‌افزاری بعضی از برنامه‌های شرکت به‌طور اختصاصی قابل استفاده روی پلتفرم مایکروسافت (سیستم‌عامل ویندوز) را دارند که به‌عنوان نمونه دیتابیس SQL و نرم‌افزار پایش HCN در این زمره است. همچنین نرم‌افزارهای دیگری نیز هستند که کادر درمانی از آن‌ها استفاده می‌کنند که مربوط به پلتفرم IOSمی‌باشد. نرم‌افزارAlarm  نیز بر پایه پلتفرم امن و سریع لینوکس نوشته شده است. این چالش که یک بستر بتواند همه این نرم‌افزارها با پلتفرم‌های گوناگون را متمرکز و در یک قالب در اختیار کادر سیار و ثابت قرار دهد، ذهن مسئولین شرکت را درگیر کرده بود. در همین راستا، بستر مجازی‌سازی Vmware horizon view این قابلیت را ارائه می‌داد، به‌طوری‌که مجازی‌سازی horizon view، قابلیت ایجاد بستر هر سه پلتفرم را در کنار هم می‌دهد و توانایی ارائه هم‌زمان در یک قالب را دارا می‌باشد. این قابلیت ارزشمند مجازی‌سازی، کمک شایانی به شرکت HCN کرد تا بر این چالش فایق آمده و بتواند تمام محتوای نرم‌افزاری خود را در یک قالب، با استفاده از بستر مجازی‌سازی و سیستم‌های زیروکلاینت در اختیار نیروهای سیار و ثابت در مرکز قرار دهد. از طرف دیگر، مانیتورینگ و پایش کل نیروها و وضعیت لحظه‌ای کاری را میسر و آمارگیری‌های بخشی و ترکیب کلی آن‌ها را برای ارائه گزارش کلی، جهت تحلیل کلی کارکرد شرکت، فراهم کرد.

مجازی سازی در شرکت سلامت محور HCN

امنیت در ارتباط

با توجه به زمینه کاریHCN  طبیعی است که روند انتقال اطلاعات در شبکه HCN باید آنی و همچنین امن باشد، زیرا کوچکترین مشکل امنیتی می‌تواند روند خدمت‌رسانیHCN  را مختل کند و چه بسا جان انسان‌ها به خطر اندازد. این مهم از ذهن مدیران  HCN دور نمانده بود و دغدغه بزرگی برای آن‌ها بشمار می‌رفت که خوشبختانه راه‌حل پروتکل PCOIP در زمینه امنیت به کمک آن‌ها شتافت، چرا که پروتکلPCOIP  در لایه انتقال به‌جای داده‌های قابل بازیابی فقط پیکسل‌ها را رمزنگاری شده انتقال می‌دهد، که بسیار امن و البته در صورت رخنه، غیرقابل استفاده می‌باشد، که این خود به نوعی لزوم رخنه به محیط مجازی‌سازی شده PCOIP را برای هکرها از بین می‌برد. از طرفی شرکت  Vmwareنیز در مجازی‌سازی horizon view از رمزنگاری‌های قوی و همچنین از فایروال‌های قدرتمند برای جلوگیری از رخنه به دیتابیس و سرورهای پروژه استفاده می‌کند که همه این تدابیر برای شرکت HCN اندیشیده شده و تمام قابلیت‌های امنیتی پیاده‌سازی شد تا دغدغه مدیران  HCNبرطرف و محیط امن کاری برای نیروهای HCN به ارمغان آید.

جورج سینت مدیر HCN می‌گوید:"تمام چالش‌هایی را که در زمینه بستر آنلاین و سیار HCN برای ما متصور بود، با یک مشاوره صحیح و استفاده از بستر مجازی‌سازی و سیستم‌های زیروکلاینت برطرف کرده‌ایم و اکنون تنها دغدغه ما سلامت شهروندان شهر میامی می‌باشد."

مدیران  HCN هم اکنون درحال گسترش فعالیت‌های خود در تمام ایالت فلوریدا و سپس در گام بعدی درکل ایالات متحده آمریکا می‌باشند.

ثبت سفارش
تعداد
عنوان