0
محتویات سبد خرید

اخبار بیمارستان (درمانگاه و مراکز پزشکی)

  • 174
  • 1432 مرتبه
بیمارستان فونیکس آمریکاپیشرو در استفاده از تین کلاینت ها

بیمارستان فونیکس آمریکاپیشرو در استفاده از تین کلاینت ها

31 فروردین 1396

بخش دندان پزشکی بیمارستان فونیکس نسبت به نصب تین کلاینت و اجرای محیط مجازی سازی، اقدام کرده است تا از اطلاعات پزشکی بیماران نگهداری کنند و همچنین هزینه های پزشکی خود را کاهش دهند. یکی از مهم ترین اهداف این مرکز درمانی، ایجاد یک سیستم تکنولوژی امن و سریع برای انتقال اطلاعات بیماران می باشد که با استفاده از تین کلاینت ها به این هدف دست یافته اند.

بیمارستان فونیکس یکی از مراکز مهم در امر دندان پزشکی است که کار خود را از سال  2001 با سه مرکز درمانی و 15 کارمند آغاز کرده است.

چالش های موجود در استفاده از تین کلاینت

 

بخش دندان پزشکی بیمارستان فونیکس  دارای محیطی متشکل از تین کلاینت های شرکت Dell‌ و همچنین پی سی های قدیمی بود که از طریق  citrix و ویندوز 7 به یکدیگر متصل شده بودند . مشکل اصلی  بخش دندان پزشکی این بیمارستان، عدم پشتیبانی تین کلاینت های dell‌ از سنسورهای تصویری با پورت usb و از طرفی پی سی ها به فاصله کمی از یونیت دندانپزشکی، فضای زیادی را اشغال کرده بودند . به علاوه مسئولان بیمارستان یک نوع ناساگازی نامطلوبی بین تین کلاینت ها و پی سی های قدیمی مشاهده کردند که این عدم سازگاری بیشتر در هنگام استفاده از دستگاه های دارای پورت usb‌ آشکار می شد.

راه حل استفاده از تین کلاینت

 

مسئولان بیمارستان فونیکس هنگام مواجه با چالش های فوق با مسئولان شرکت Devon IT تماس برقرار کردند که در زمینه ارائه راه حل های تکنولوژی برای مراکز تخصص دارد.

مسئولین بیمارستان فونیکس با توجه به امکانات شبکه موجود در بیمارستان، اقدام به خرید 10 دستگاه تین کلاینت Acer  مدل N2010G نمود که تهیه و نصب این 10 دستگاه تین کلاینت باعث حل چالش های موجود در این بخش شد به طوری که این تین کلاینت ها به راحتی با پی سی ها و سنسورهای تصویر از طریق پورت usb‌ ارتباط برقرار کردند و پزشکان توانستند با استفاده از این تین کلاینت ها از طریق ارتباط بی سیم به داده های پزشکی بیماران دسترسی داشته باشند و عمل تصویربرداری و ذخیره سازی را در کمترین زمان ممکن انجام دهند.

تین کلاینت مشکل استفاده از پورت usb را در این بیمارستان رفع کرد و پزشکان توانستند از طریق تین کلاینت و پی سی با ادوات پزشکی مثل سنسور تصویر ارتباط برقرار کنند و همچنین کارکنان بیمارستان توانستند از طریق ارتباط بی سیم و از طریق تین کلاینت، اطلاعات بیماران را از مکانی به مکان دیگر منتقل کنند که باعث افزایش سرعت انتقال و ضریب امنیت اطلاعات ثبت شده بیماران شد.

 

خرید دستگاه های تین کلاینت موجب شد تا کارکنان و پزشکان با کارایی و اطمینان بیشتری از دستگاه های دارای پورت usb‌ هر روز استفاده کنند و همچنین امنیت داده های بیماران  و مرکز افزایش پیدا کرد و جالب اینجاست که یک محیط کاملا دوستانه ای را هم برای کارکنان و بیماران فراهم کرد.

نتایج و مزایای استفاده از تین کلاینت

 

نتیجه گیری

 

تین کلاینت ها باعث ایجاد یک محیط دلگرم و امن در بیمارستان فونیکش شده است  چرا که با استفاده از تین کلاینت ها امنیت و سرعت  در این مرکز افزایش یافته و داده های پزشکی از طریق نصب تین کلاینت ها به راحتی و بدون نیاز به انتقال فیزیکی پزشکان و کارکنان در بخش های مختلف جابجا می شود.